Vyhledávání zájezdu
Etiopie - Súdán - Džibuti (Expedition) - Súdán

Etiopie - Súdán - Džibuti (Expedition)

Súdán

, Hotel starstarEtiopie - Súdán - Džibuti (Expedition)

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Etiopie - velký okruh
Vydejte se na poznávací zájezd do Etiopie, ze kterého si přivezete zážitky na celý život. Momenty z této cesty vám utkví v paměti a vždy vám přinesou krásné vzpomínky. Prastaré náboženské komunity na severu Etiopie v kontrastu s animistickým jihem, který žije v úplně jiném světě, jaký známe pouze v představách. Zažijte silný zážitek, který tato exotická dovolená nabízí.
Program
 • 1.den - Odlet a přílet do Etiopie. Nocleh ve kvalitním hotelu.
 • 2.den - Prohlídka hlavního města Etiopie Addis Abeba. Hlavní město starodávné země, která zažila všechna biblická království, vzestupy a pády a vytvořila obdivuhodnou kulturu ve východní Africe. Prohlídku začneme národním muzeem, kde je vystavena legendární Lucy a nejstarší dítě světa. Kdysi pradávno právě z této země vyrazil člověk a osídlil planetu. Prohlídka hlavní městské katedrály svaté trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde se zaposloucháme do modliteb v amharčině.
 • 3.den - Velmi časný budíček a přelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na břehu největšího jezera země, Tana. Ráno třicet kilometrů k vodopádům Modrého Nilu, které domorodci nazývají Tis Isat = Kouř Nilu. Nasedneme na loď a vyrazíme k poloostrovu Zeghe a dále ke klášteru Ura Kidane Mahret. Jsme jako na jiné planetě. Hustý les, kulaté kostely se střechami porostlými trávou a starými muráliemi. Šance vidět hrochy a krokodýly.
 • 4.den - Tříhodinová cesta do města GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátem UNESCO, který byl sídlem císaře z Habeše. Poutníci a my s nimi přicházíme k císařskému paláci a koupeli krále Fasilidese. Kostel Debre Birhan Selassieho, kde si popovídáme o rastafariánství. Hlídá ho osmdesát etiopských cherubínů. Odpolední návštěva vesničky Weleka, kde si řekneme o Falaších.
 • 5.den - Ranní přelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohoří Lasta je známá kostely, které jsou vytesané do skal. Mnohé byly vytesané v 12. století, ale na rozdíl od jiných podobných míst tyto v Lalibele dodnes slouží a jsou duchovním centrem města. Dnes navštívíme první skupinu kostelů.
 • 6.den - Jdeme do kostela Asheton Maryam ve výšce 3000 metrů nad mořem. Čeká nás nádherná nenáročná procházka hornatou krajinou. Mějte pevnější obuv, terén je skalnatý a občas strmý. Výhled na okolní krajinu a neskutečné ticho zařadíte mezi top zážitky této cesty. V případě, že cesta nahoru bude pro auto neprůjezdná, použijeme na výlet mezky. Odpoledne si prohlédneme druhou skupinu skalních chrámů. Večeře.
 • 7.den - Přelet nad Simienskými vrchy, kde podle Homéra bohové hráli se skalními věžemi šachy, do nejstaršího města země. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládců. Největší samostatně stojící kus kamene na světě. Mariamtsion, postavený na místě prvního etiopského kostela. Ukážeme si místa, kde se podle víry ortodoxních etiopských křesťanů nacházejí originální Mojžíšovy desky s deseti božími přikázáními, zpečeťujícími dohodu mezi bohem a kmenem Izraelitů. Prohlédneme si muzeum, hrad krále Kaleba, lázně královny ze Sáby a také místo zvané Palác královny ze Sáby. Vysvětlíme si souvislosti s Jemenem.
 • 8.den - Návrat do Addis Abeby a prohlídka etnologického muzea. Příprava na jižní Etiopii.
 • 9.den - Opustíme Addis Abebu, chlad z hor začne postupně střídat teplo jižní Etiopie. Vypravíme se do kotle afrických kmenů, naším cílem je údolí řeky Omo. Díky přírodě je Etiopie úžasně různorodá a uvidíte to vlastní oči. Oblast Oromia je také domovem lidí z kmene Salt'e s malovanými domky. Město 40 pramenů je vstupní branou do obrovské a nekonečné oblasti, jíž dominuje tajuplná hnědá řeka Omo. Vysoké kopce v okolí Arba Minch skrývají horské vesničky kmene Dorze, typické vysokými domy, které termiti postupně snižují. Ochutnáme chléb z falešného banánu s medovou nebo chilli omáčkou. Večer přijedeme do naší lodge a zrelaxujeme. Nacházíme se v jižní Etiopii, před vstupem do oblasti dolního Omo.
 • 10.den - Ráno sedáme na motorový člun a vydáváme se po hladině jezera Chamo k místu známému Krokodýlí ráj. Po cestě pozorujeme vodní ptactvo. Orly křiklavé je slyšet a vidět na dálku, pelikáni se ladně kloužou těsně nad hladinou a kormoráni se potápějí za vydatnou potravou. Rodiny hrochů se vynořují a ponořují v bezpečné vzdálenosti od naší loďky. Na malém poloostrově často vídáme několik pěkných krokodýlů nilských, kteří zde měří do 5 metrů. Civilizace je stále méně, les střídá suchá krajina. Překračujeme řeku Weito a vstupujeme do údolí řeky Omo. Za vesnicí Weito začíná ta pravá exotika. Den jako ze snu se ale nekončí. Po cestě si vykračují Hamar a Banna, polonahá těla, vlasy zmalované červenou hlínou a na ramenou pušky. Stojíme, fotíme a divíme se.
 • 11.den - Po červené terénní cestě vyrážíme do vesničky kmene Karo. Je to nejmenší a nejvzácnější kmen povodí řeky Omo, jehož počty se odhadují jen kolem dvou tisíc lidí. Vesnice položená přímo na břehu řeky s fantastickým výhledem na řeku Omo. Řeka dává život všemu v této části země a vytvořila kotel národů, který se rozběhl do celého světa. Klasická obydlí, jizvy po soubojích s bičem z hroší kůže, hlínou pomalovaní muži i ženy a nesmírně přátelský náčelník. Trhová vesnička Dimeka, Turmi a relax v lodge. V podvečer, kdy se Hamari vracejí do svých vesnic, navštívíme i my jednu z nich. Ochutnáte "čaj" z kávových slupek?
 • 12.den - Cíl naší cesty, majestátní řeka OMO, je před námi. Překročíme řeku a vstupujeme do oblasti vysokých lovců z kmene Nyangatom. Zastavíme se v jedné z vesnic, abychom se podívali, jak žije tento kmen, jehož nejbližší příbuzní pocházejí z přibližně 10 km vzdáleného Jižního Súdánu. Z nově vybudované asfaltové cesty sjíždíme a vstupujeme do buše. Zde začíná pravé dobrodružství. Víceméně neexistující cesta se vine skalnatou krajinou, až vstoupíme do národního parku Omo. Procházíme jeho jihozápadní částí, až se dostaneme do městečka Kibish, které je centrální vesnicí kmene Suri (Surma). Sem přichází minimum turistů a je možné, že budeme mít tento opomíjený kout sami pro sebe.
 • 13.den - Tento den se setkáme s příslušníky kmene Surma. Pastevci dobytka, kteří patřili k nejobávanějším kmenům Afriky. Jejich největším bohatstvím je dobytek, peníze pro ně neměly smysl. Jizvy na těle a malby znázorňují množství zabitých divokých zvířat nebo nepřátel. Při troše štěstí zažijeme i tradiční souboj holemi zvaný Donga, který bolí už jen při pohledu na něj, nebo uvidíme "odběr krve" krávy, která takto může každé 2 měsíce tuto obživu darovat svým majitelům. Celý den strávíme s těmito příjemnými lidmi na jednom z nejodlehlejších míst Etiopie.
 • 14.den - Dnes nás čeká přesun zpět do Turmi. Opouštíme zemi Surmů a necháváme za sebou nejsilnější zážitek této cesty po jihu.
 • 15.den - Odjíždíme ještě více na jih. V městečku Omorate se zastavíme na imigračním úřadě a vstupujeme do mezihraničního pásma s Keňou. Na tradičních loďkách se přeplavíme přes řeku Omo a vstupujeme na území kmene Daasanesh. Tito lidé žijí v polopouštní až pouštní oblasti a zasahují i do sousední Keni. Vrátíme se zpět k autům a přes trhové vesničky se dostaneme do městečka Jinka. Zde si odpočineme před posledním dnem, který nás čeká v údolí Omo.
 • 16.den - Časný ranní budíček a uháníme po nově postavené prašné cestě do národního parku Mago, kde nás čeká snad nejznámější kmen, Mursi. Ženy, které si rituálně roztahují rty a vkládají do nich hliněné talířky-labrety. Jsou příbuzní Surmům a mají podobné zvyky, jejich "móda" je však jedinečná a asi nejatraktivnější ze všech kmenů. To, že tyto kultury přežili, je téměř zázrak. Návrat do města Jinka, prostor na oběd a přesuneme se do městečka Konso. Zde se podíváme na unikátní vesnici kmene Konso, který během posledního tisíciletí budoval terasová políčka a vesnice, připomínající fantasy filmy. Díky tomu byla tato oblast zapsána na seznam UNESCO.
 • 17.den - Celodenní přesun do Addis Abeby. Cestou nevynecháme památku UNESCO v TIYA, hlavní stélové pole regionu Soddo. Po příchodu do Addis Abeby nakoupíme etiopskou kávu a připravíme se v hotelu na odlet.
 • 18.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.