Vyhledávání zájezdu
Dvojité safari - Jihoafrická republika

Dvojité safari

Jihoafrická republika

, Program starstarstarDvojité safari

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Hotely/Logde - kategorie *** (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území národních parků nebo v jejich blízkosti (možnost ubytování ve stanových lodgích).

Pokoje: všechny hotely vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Johannesburgu (s přestupem), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - odpovídající kvalitě ***, ubytování: 5 nocí, stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného - cca 350 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Cestovní pas

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít nejméně dvě volné stránky.

Upozornění!

Informace o cestovním pasu
(číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte naše Oddělení víz CK za účelem jeho ověření.

Upozornění!!! Účastníci zájezdu RPD - Dvojité safari, cestující s nezletilým jsou povinny mít následující dokumenty:

- úplný rodný list dítěte, zahrnující informace o obou rodičích a jeho překlad do angličtiny soudním překladatelem.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat rodný list dítěte a písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR. Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje pod dohledem dospělých osob, kteří nejsou rodiči uvedenými na rodném listě, kontaktujte nás prosím, abychom Vás informovali, jaké dokumenty jste povinni mít.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.5 / 6

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/podwojne-safari/zakwaterowanie-rpd

Program

Velká pětka Afriky - lev​​, buvol, levhart, slon, nosorožec • safari v největším národním parku Afriky - Krugerově národním parku • Panorama Route v Dračích horách - kaňon Blyde River, Boží okno (God's Window), Three Rondavels • Johannesburg • krmení žirafy • fotografie se lvem • Institut šimpanzů (Jane Goodall Institute)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. JAR je nejjižnější zemí v Africe, o rozloze téměř čtyřikrát větší než Polsko. Je obývána 52 miliony obyvatel, mluví se v ní 11 oficiálními jazyky (kromě Indie, nejvíce úředních jazyků na světě). Mnoho zdejších rostlin je endemických, čili vzácných druhů, jedinečných pro tento region. Po příletu se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Uvidíme nejznámější taxi centrum - Barawanagh. Ubytování v hotelu. Večeře. (Trasa cca 100 km)

Den 3

Po časné snídani přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města Jižní Afriky. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justičním palácem, radnicí a Unijními budovami, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902 a Památník Voortrekkerů, čili prvních osadníků. Následně se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Odpoledne vyjedeme lanovkou postavenou v roce 1973, rozkládající se na pohoří Magaliesberg a nabízející panoramatické výhledy na přehradu Hartbeespoort Dam a okolí Magaliesbergu, které je známé díky rozmanité fauně a flóře a krásným údolím. Nachází se ve vzdálenosti 1 km na východ od města Hartbeespoort a je nejdelší mono-lanovkou v Africe. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 200 km)

Den 4

Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší „zelený“ Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme na fotografování u vodopádu Lisbon. Ubytování na okraji Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa cca 450 km)

Den 5

V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Tento den doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a pokrývku hlavy. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno. Kromě toho v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou. Návrat na večeři do lodgie, přenocování.

Den 6

Volný den určen k odpočinku v lodgiích (hostům je k dispozici bazén a bar). Doporučujeme také několik fakultativních výletů: Interakce se slony (cca 75 USD); Večerní safari v Krugerově národním parku (v závislosti na počtu zájemců, cena od cca 75 do cca 105 USD); Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v anglickém jazyce, cena cca 25 USD). Podrobné informace o fakultativních výletech uvede delegát zájezdu. Večeře a přenocování.

Den 7

Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, velká láska ke zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme také jejich krmení. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Návrat do Johannesburgu. Transfer na letiště, večer odlet do Polska. (Trasa cca 450 km)

Den 8

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis hotelu

Hotely/Logde - kategorie *** (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území národních parků nebo v jejich blízkosti (možnost ubytování ve stanových lodgích).

Pokoje: všechny hotely vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Johannesburgu (s přestupem), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - odpovídající kvalitě ***, ubytování: 5 nocí, stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného - cca 350 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Cestovní pas

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít nejméně dvě volné stránky.

Upozornění!

Informace o cestovním pasu
(číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte naše Oddělení víz CK za účelem jeho ověření.

Upozornění!!! Účastníci zájezdu RPD - Dvojité safari, cestující s nezletilým jsou povinny mít následující dokumenty:

- úplný rodný list dítěte, zahrnující informace o obou rodičích a jeho překlad do angličtiny soudním překladatelem.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat rodný list dítěte a písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR. Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje pod dohledem dospělých osob, kteří nejsou rodiči uvedenými na rodném listě, kontaktujte nás prosím, abychom Vás informovali, jaké dokumenty jste povinni mít.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.5 / 6

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/podwojne-safari/zakwaterowanie-rpd

Program

Velká pětka Afriky - lev​​, buvol, levhart, slon, nosorožec • safari v největším národním parku Afriky - Krugerově národním parku • Panorama Route v Dračích horách - kaňon Blyde River, Boží okno (God's Window), Three Rondavels • Johannesburg • krmení žirafy • fotografie se lvem • Institut šimpanzů (Jane Goodall Institute)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. JAR je nejjižnější zemí v Africe, o rozloze téměř čtyřikrát větší než Polsko. Je obývána 52 miliony obyvatel, mluví se v ní 11 oficiálními jazyky (kromě Indie, nejvíce úředních jazyků na světě). Mnoho zdejších rostlin je endemických, čili vzácných druhů, jedinečných pro tento region. Po příletu se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Uvidíme nejznámější taxi centrum - Barawanagh. Ubytování v hotelu. Večeře. (Trasa cca 100 km)

Den 3

Po časné snídani přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města Jižní Afriky. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justičním palácem, radnicí a Unijními budovami, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902 a Památník Voortrekkerů, čili prvních osadníků. Následně se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Odpoledne vyjedeme lanovkou postavenou v roce 1973, rozkládající se na pohoří Magaliesberg a nabízející panoramatické výhledy na přehradu Hartbeespoort Dam a okolí Magaliesbergu, které je známé díky rozmanité fauně a flóře a krásným údolím. Nachází se ve vzdálenosti 1 km na východ od města Hartbeespoort a je nejdelší mono-lanovkou v Africe. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 200 km)

Den 4

Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší „zelený“ Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme na fotografování u vodopádu Lisbon. Ubytování na okraji Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa cca 450 km)

Den 5

V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, nosorožce, levharta a buvola. Tento den doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a pokrývku hlavy. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno. Kromě toho v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou. Návrat na večeři do lodgie, přenocování.

Den 6

Volný den určen k odpočinku v lodgiích (hostům je k dispozici bazén a bar). Doporučujeme také několik fakultativních výletů: Interakce se slony (cca 75 USD); Večerní safari v Krugerově národním parku (v závislosti na počtu zájemců, cena od cca 75 do cca 105 USD); Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v anglickém jazyce, cena cca 25 USD). Podrobné informace o fakultativních výletech uvede delegát zájezdu. Večeře a přenocování.

Den 7

Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit. Návštěva Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat. Mnoho let výzkumu, velká láska ke zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme také jejich krmení. Následně návštěva Botanické zahrady Lowveld Garden, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Návrat do Johannesburgu. Transfer na letiště, večer odlet do Polska. (Trasa cca 450 km)

Den 8

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.