Vyhledávání zájezdu
Div světa - Machu Picchu - Peru

Div světa - Machu Picchu

Peru

Lima, Program starstarstarDiv světa - Machu Picchu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

***/**** hotely (prvních 6 nocí v hotelu se standardem ***, zbytek ve **** hotelu) - pohodlné a ověřené.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem. V Peru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (pokoje se 3 samostatnými postelemi jsou k dispozici na vyžádání).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem leteckou společností KLM na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní přelet (Cusco - Lima), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 10 nocí, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem a vlakem, stravování: snídaně, obědy nebo večeře (dle programu) podávané formou bufetu nebo několikachodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj, a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj), balíček se stravou na cestu (dle programu), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), služby delegáta - vedoucího skupiny během pobytu v Peru a v Bolívii, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletový poplatek v Peru cca 30 USD, spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky, povinný poplatek) cca 290 USD na osobu (závisí především na kurzu amerického dolaru). Fakultativní výlety jsou placeny zvlášť. Spropitné, nosiči zavazadel, portýři - cca 60 USD.

Jiné

Let

Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku z Amsterdamu nebo z Paříže jsou lety provozovány letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777.

Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, špunty do uší, ručníky na osvěžení, jednorázová sluchátka. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 se nacházejí monitory ve stropě, promítány jsou 1-2 filmy během letu, k dispozici jsou také individuální hudební kanály. Na palubě B 777 jsou k dispozici individuální zábavné portály s monitorem na předchozím sedadle, v nichž si lze vybrat z 80 filmů, kanál pro děti, více než 200 hudebních CD a mnoha dalších.Váhový limit zavazadla - příruční zavazadlo - 12 kg, odbavované zavazadlo: Mexiko/Venezuela - 2 x 23 kg, ostatní destinace - 1 x 20 kg.

Tyto informace jsou pouze informační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny učiněné leteckou společnosti v typu letadla nebo změny v palubním servisu.

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/cuda-swiata-machu-picchu/zakwaterowanie-pru

Program

Machu Picchu • Lima a „peruánské Galapágy“ • náhorní plošina Nazca a kaňon Colca • jezero Titicaca • bolívijská Copacabana • setkání s šamanem • výlet lodí z tatory • Cusco a Posvátné údolí Inků

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

4:15 Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK.

6:15 Odlet do Amsterdamu leteckou společností KLM.

8:25 Přílet do Amsterdamu.

12:25 Odlet z Amsterdamu do Limy leteckou společností KLM.

19:10 Přílet do Limy (místního času).

Transfer do hotelu v Limě, uvítací drink s místním zástupcem kanceláře, následně ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2

Po časné snídani přejezd dálnicí Jižní Panamericana do Nazca. Cestou zastávka v Národní rezervaci Paracas. Plavba na ostrovy Ballestos (nazývané malými Galapágy) obývané lachtany, pelikány, tučňáky Humboldtovými a různými ptáky. Během další cesty krátká přestávka v malebné oáze Huacachina a u vyhlídkové věže "Mirador" na náhorní plošině Nazca, kde se vyskytují záhadné linie a obrazce, které lze v celé své kráse pozorovat z letadla. Z "Miradoru" lze pozorovat figuru ruky a stromu. Příjezd do Nazca. Ubytování v hotelu (s bazénem), večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 3

Po snídani pro zájemce (za příplatek cca 120-150 USD) možnost letu sportovním letadlem nad plošinou Nazca, kde byly na velké ploše vyryty linie představující různé figury a kresby zvířat. Jejich původ zůstává dodnes záhadou a teorií na jejich téma stále přibývá. Shora vypadají jako tajemné obrazy, které mají téměř kosmický původ. Poté oběd a přejezd do Arequipy, která je díky barvě kamene, z něhož jsou zdejší budovy postaveny, známá jako bílé město (lunch box na cestu). Příjezd do Arequipy, ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4

Po snídani prohlídka Arequipy - procházka starým městem. Program zahrnuje prohlídku: náměstí Plaza de Armas - považovaného za jedno z nejkrásnějších náměstí v Peru, ozdobného Jezuitského kostela La Compania (s krásně zlaceným oltářem v barokním slohu), katedrály (La Catedral), koloniálních rezidencí, kláštera sv. Kateřiny (Monasterio de S. Catalina) s nádhernými arkádami a krásnou zahradou. Dále se vydáme do údolí Colca překrásnou trasou s výhledem na zasněžené vrcholky a vulkány, typické indiánské vesnice a stáda pasoucích se lam a alpak (lunch box na cestu).

Upozornění! Cesta povede průsmykem ve výšce více než 4000 m n. m. - možnost výškové nemoci, na kterou lze zakoupit místní tabletky „soroche pills“! Večer příjezd do Chivay. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. Večer možnost využití termálních lázní. (Trasa cca 150 km)

Den 5

Po časné snídani přejezd ke kaňonu Colca, k vyhlídkovému místu Kondoří kříž (Cruz del Condor), ze kterého lze sledovat slavné andské kondory a úchvatné panorama kaňonu (oběd na trase). Malebný kaňon se táhne 100 km podél řeky Rio Colca a jeho hloubka dosahuje až 3200 m! Přejezd do Puna, města ležícího u jezera Titicaca, ubytování, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 6

Po snídani odjezd autokarem do Copacabany (Bolívie). Krátká prohlídka hlavního náměstí a svatyně Panny Marie. Přestup na katamarán a plavba na Ostrovy slunce. Návštěva incké zahrady a historické incké fontány. Následně návštěva soukromého exkluzivního etnografického muzea INTI WATA. Zlatým hřebem dne bude setkání se šamanem a plavba autentickou lodí z tatory (jako za inckých časů). Oběd na katamaránu, poté zpáteční plavba do Copacabany a návrat autokarem do hotelu v Puno. (Trasa cca 250 km)

Den 7

Budíček před východem slunce (pro zájemce) a pozorování vycházejícího slunce nad jezerem Titicaca. Po snídani přejezd do Cusca (lunch box na cestu) a prohlídka hlavního města incké říše a nedalekých zřícenin. Procházka historickým centrem, kde lze na každém kroku rozeznat pozůstatky inckých budov. Program zahrnuje návštěvu: Coricanchy - chrámu Slunce, Plaza de Armas, katedrály (zdejší oltář je vyroben ze stříbra), v níž se nachází mauzoleum jednoho z nejslavnějších kronikářů - peruánského Inky Garcilase de la Vegy, kostela Jesus Maria a El Triunfo. Navíc si v blízkosti města prohlédneme starověké incké stavby: pevnost Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Večer slavnostní večeře s folklorem. Návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8

Po časné snídani odjezd autokarem do Ollantaytamba a poté vlakem do Aguas Calientes, ležícího na úpatí Machu Picchu (místa, kam španělští dobyvatelé nikdy nedošli). Skalní město - svatyně Machu Picchu, známé jako "ztracené město Inků" (od července 2007 je zapsáno na seznamu SEDMI DIVŮ SVĚTA), se nachází na vrcholu hory, k níž s velkou námahou přijíždějí speciální turistické autobusy. Budeme moci obdivovat skalní chrám Tří oken, Sluneční observatoř a malebné zahradní terasy. Oběd nebo večeře v závislosti na hodinách odjezdu vlaku. Návrat vlakem a poté autobusem do Cuzca. Přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 9

Po snídani přejezd do Posvátného údolí Inků, které se rozkládá podél řeky Urubamby meandrující mezi horami. Navštívíme koloniální město Pisac a zříceninu incké pevnosti Ollantaytambo. Cestou bude možné se setkat s indiány vedoucími svá stáda lam a alpak. Během cesty oběd. Návrat přes vesnici Chinchero, návštěva hlavního náměstí a historického koloniálního kostela ze 17. století. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Cuscu. Přelet do Limy. Prohlídka koloniální Limy (město je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO vzhledem k úchvatným památkám z období barokního Španělska). V rámci programu: procházka starým městem, v jehož centru se nachází Plaza Mayor s katedrálou, kde navštívíme hrob dobyvatele incké říše Francisca Pizarra, poté si prohlédneme Arcibiskupský palác, radnici a prezidentský palác. Navštívíme také muzeum - klášter sv. Františka s působivými katakombami. Přejezd na oběd. Odpoledne návštěva muzea Larco Herrera s největší sbírkou předkolumbovského umění, mimo jiné sál zlata, textilu a erotické keramiky. Návrat do hotelu. Přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 11

Po snídani volný čas na poslední nákupy, pro zájemce procházka u Pacifiku. Oběd. Odlet do Polska.

21:15 Odlet z Limy do Amsterdamu leteckou společností KLM.

Den 12

15:30 Přílet do Amsterdamu.

21:15 Odlet z Amsterdamu leteckou společností KLM.

23:15 Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!

- Program je pouze informační a může se změnit v závislosti na politické či klimatické situaci. Během silvestrovského termínu může být návštěva muzea Larco Herrera přeložena na jiný den.

- Elektrické napětí v Peru je 220 V. Zástrčky nejsou evropského typu.

- V bankách nebo směnárnách nejsou akceptovány bankovky 100 USD řady CB B2.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Prosíme o kontrolu hodin před odletem na r.pl/rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis hotelu

***/**** hotely (prvních 6 nocí v hotelu se standardem ***, zbytek ve **** hotelu) - pohodlné a ověřené.

Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC a často TV a telefonem. V Peru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (pokoje se 3 samostatnými postelemi jsou k dispozici na vyžádání).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem leteckou společností KLM na trase Varšava - Lima - Varšava a vnitřní přelet (Cusco - Lima), letištní taxy, ubytování v hotelech (viz níže): 10 nocí, transfery klimatizovaným autokarem/minibusem a vlakem, stravování: snídaně, obědy nebo večeře (dle programu) podávané formou bufetu nebo několikachodového menu (předkrm, hlavní chod, dezert, teplý nápoj, a u uvítacího oběda alkoholický aperitiv i perlivý nápoj), balíček se stravou na cestu (dle programu), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odevzdána na celou cestu), služby delegáta - vedoucího skupiny během pobytu v Peru a v Bolívii, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: odletový poplatek v Peru cca 30 USD, spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel, vstupenky a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (vstupenky, povinný poplatek) cca 290 USD na osobu (závisí především na kurzu amerického dolaru). Fakultativní výlety jsou placeny zvlášť. Spropitné, nosiči zavazadel, portýři - cca 60 USD.

Jiné

Let

Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Air France/KLM. Na úseku z Amsterdamu nebo z Paříže jsou lety provozovány letadly typu Boeing 747 (tzv. Jumbo Jet) nebo Boeing 777.

Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, špunty do uší, ručníky na osvěžení, jednorázová sluchátka. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Na palubách B 747 se nacházejí monitory ve stropě, promítány jsou 1-2 filmy během letu, k dispozici jsou také individuální hudební kanály. Na palubě B 777 jsou k dispozici individuální zábavné portály s monitorem na předchozím sedadle, v nichž si lze vybrat z 80 filmů, kanál pro děti, více než 200 hudebních CD a mnoha dalších.Váhový limit zavazadla - příruční zavazadlo - 12 kg, odbavované zavazadlo: Mexiko/Venezuela - 2 x 23 kg, ostatní destinace - 1 x 20 kg.

Tyto informace jsou pouze informační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny učiněné leteckou společnosti v typu letadla nebo změny v palubním servisu.

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/cuda-swiata-machu-picchu/zakwaterowanie-pru

Program

Machu Picchu • Lima a „peruánské Galapágy“ • náhorní plošina Nazca a kaňon Colca • jezero Titicaca • bolívijská Copacabana • setkání s šamanem • výlet lodí z tatory • Cusco a Posvátné údolí Inků

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

4:15 Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK.

6:15 Odlet do Amsterdamu leteckou společností KLM.

8:25 Přílet do Amsterdamu.

12:25 Odlet z Amsterdamu do Limy leteckou společností KLM.

19:10 Přílet do Limy (místního času).

Transfer do hotelu v Limě, uvítací drink s místním zástupcem kanceláře, následně ubytování v hotelu, přenocování.

Den 2

Po časné snídani přejezd dálnicí Jižní Panamericana do Nazca. Cestou zastávka v Národní rezervaci Paracas. Plavba na ostrovy Ballestos (nazývané malými Galapágy) obývané lachtany, pelikány, tučňáky Humboldtovými a různými ptáky. Během další cesty krátká přestávka v malebné oáze Huacachina a u vyhlídkové věže "Mirador" na náhorní plošině Nazca, kde se vyskytují záhadné linie a obrazce, které lze v celé své kráse pozorovat z letadla. Z "Miradoru" lze pozorovat figuru ruky a stromu. Příjezd do Nazca. Ubytování v hotelu (s bazénem), večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 3

Po snídani pro zájemce (za příplatek cca 120-150 USD) možnost letu sportovním letadlem nad plošinou Nazca, kde byly na velké ploše vyryty linie představující různé figury a kresby zvířat. Jejich původ zůstává dodnes záhadou a teorií na jejich téma stále přibývá. Shora vypadají jako tajemné obrazy, které mají téměř kosmický původ. Poté oběd a přejezd do Arequipy, která je díky barvě kamene, z něhož jsou zdejší budovy postaveny, známá jako bílé město (lunch box na cestu). Příjezd do Arequipy, ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4

Po snídani prohlídka Arequipy - procházka starým městem. Program zahrnuje prohlídku: náměstí Plaza de Armas - považovaného za jedno z nejkrásnějších náměstí v Peru, ozdobného Jezuitského kostela La Compania (s krásně zlaceným oltářem v barokním slohu), katedrály (La Catedral), koloniálních rezidencí, kláštera sv. Kateřiny (Monasterio de S. Catalina) s nádhernými arkádami a krásnou zahradou. Dále se vydáme do údolí Colca překrásnou trasou s výhledem na zasněžené vrcholky a vulkány, typické indiánské vesnice a stáda pasoucích se lam a alpak (lunch box na cestu).

Upozornění! Cesta povede průsmykem ve výšce více než 4000 m n. m. - možnost výškové nemoci, na kterou lze zakoupit místní tabletky „soroche pills“! Večer příjezd do Chivay. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. Večer možnost využití termálních lázní. (Trasa cca 150 km)

Den 5

Po časné snídani přejezd ke kaňonu Colca, k vyhlídkovému místu Kondoří kříž (Cruz del Condor), ze kterého lze sledovat slavné andské kondory a úchvatné panorama kaňonu (oběd na trase). Malebný kaňon se táhne 100 km podél řeky Rio Colca a jeho hloubka dosahuje až 3200 m! Přejezd do Puna, města ležícího u jezera Titicaca, ubytování, přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 6

Po snídani odjezd autokarem do Copacabany (Bolívie). Krátká prohlídka hlavního náměstí a svatyně Panny Marie. Přestup na katamarán a plavba na Ostrovy slunce. Návštěva incké zahrady a historické incké fontány. Následně návštěva soukromého exkluzivního etnografického muzea INTI WATA. Zlatým hřebem dne bude setkání se šamanem a plavba autentickou lodí z tatory (jako za inckých časů). Oběd na katamaránu, poté zpáteční plavba do Copacabany a návrat autokarem do hotelu v Puno. (Trasa cca 250 km)

Den 7

Budíček před východem slunce (pro zájemce) a pozorování vycházejícího slunce nad jezerem Titicaca. Po snídani přejezd do Cusca (lunch box na cestu) a prohlídka hlavního města incké říše a nedalekých zřícenin. Procházka historickým centrem, kde lze na každém kroku rozeznat pozůstatky inckých budov. Program zahrnuje návštěvu: Coricanchy - chrámu Slunce, Plaza de Armas, katedrály (zdejší oltář je vyroben ze stříbra), v níž se nachází mauzoleum jednoho z nejslavnějších kronikářů - peruánského Inky Garcilase de la Vegy, kostela Jesus Maria a El Triunfo. Navíc si v blízkosti města prohlédneme starověké incké stavby: pevnost Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Večer slavnostní večeře s folklorem. Návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8

Po časné snídani odjezd autokarem do Ollantaytamba a poté vlakem do Aguas Calientes, ležícího na úpatí Machu Picchu (místa, kam španělští dobyvatelé nikdy nedošli). Skalní město - svatyně Machu Picchu, známé jako "ztracené město Inků" (od července 2007 je zapsáno na seznamu SEDMI DIVŮ SVĚTA), se nachází na vrcholu hory, k níž s velkou námahou přijíždějí speciální turistické autobusy. Budeme moci obdivovat skalní chrám Tří oken, Sluneční observatoř a malebné zahradní terasy. Oběd nebo večeře v závislosti na hodinách odjezdu vlaku. Návrat vlakem a poté autobusem do Cuzca. Přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 9

Po snídani přejezd do Posvátného údolí Inků, které se rozkládá podél řeky Urubamby meandrující mezi horami. Navštívíme koloniální město Pisac a zříceninu incké pevnosti Ollantaytambo. Cestou bude možné se setkat s indiány vedoucími svá stáda lam a alpak. Během cesty oběd. Návrat přes vesnici Chinchero, návštěva hlavního náměstí a historického koloniálního kostela ze 17. století. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Cuscu. Přelet do Limy. Prohlídka koloniální Limy (město je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO vzhledem k úchvatným památkám z období barokního Španělska). V rámci programu: procházka starým městem, v jehož centru se nachází Plaza Mayor s katedrálou, kde navštívíme hrob dobyvatele incké říše Francisca Pizarra, poté si prohlédneme Arcibiskupský palác, radnici a prezidentský palác. Navštívíme také muzeum - klášter sv. Františka s působivými katakombami. Přejezd na oběd. Odpoledne návštěva muzea Larco Herrera s největší sbírkou předkolumbovského umění, mimo jiné sál zlata, textilu a erotické keramiky. Návrat do hotelu. Přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 11

Po snídani volný čas na poslední nákupy, pro zájemce procházka u Pacifiku. Oběd. Odlet do Polska.

21:15 Odlet z Limy do Amsterdamu leteckou společností KLM.

Den 12

15:30 Přílet do Amsterdamu.

21:15 Odlet z Amsterdamu leteckou společností KLM.

23:15 Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!

- Program je pouze informační a může se změnit v závislosti na politické či klimatické situaci. Během silvestrovského termínu může být návštěva muzea Larco Herrera přeložena na jiný den.

- Elektrické napětí v Peru je 220 V. Zástrčky nejsou evropského typu.

- V bankách nebo směnárnách nejsou akceptovány bankovky 100 USD řady CB B2.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Prosíme o kontrolu hodin před odletem na r.pl/rozklady.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.