Vyhledávání zájezdu
Budha kam se podíváš | Poznávací zájezd Barma a Thajsko - Myanmar - Ngwe Saung

Budha kam se podíváš | Poznávací zájezd Barma a Thajsko

Myanmar » Ngwe Saung

, Hotel starstarBudha kam se podíváš | Poznávací zájezd Barma a Thajsko

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Budha kam se podíváš - Poznávací zájezd Barma a Thajsko
Popis zájezdu
Zlatá je barva naše - barva chrámů, barva slunce, barva mnichů, jako by znělo ze všech památek stúp a chrámů. Duchovno tady jako by kapalo z nebe. Stopy Buddhy, i koloniálních časů vás budou doprovázet na každém kroku v Barmě i Thajsku. Mohutná Matka Iravádí, neprostupná džungle, horské hřbety. Stará říše, která se pomalu probírá z let útlaku, říše šťastných lidí.

V Barmě navštívíme legendární Arimaddanapuru - sinhálské, monské, indické stúpy v Baganu, samozřejmě nevynecháme ani Mandalay, nebopagodu Shwedagon v hlavním městě Rangún.

V Thajsku nás pak čeká výlet lodí po řece Chaao Praya, nebo třeba monumentální chrám Arun a celé putování zakončíme na Sloním ostrověs bělostnými plážemi
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1. - 3.den
Zájezd Barma: Odlet, přílet do Rangúnu, největšího města Barmy. Uvítací večeře v někdejším koloniálním distriktu. Než ráno rozlepíte oči, oslepí vám je zlatá záře - skoro stometrová pagoda Shwedagon - buddhistické srdce země. Buddhové, kam se podíváš - ležící v Chauktatgyi, zlatí a stříbrní v pagodě Botataung.
4. - 5.den
Romantická cesta do vnitrozemí - vítejte v Mandalay! Začteme se do největší knihy světa - do prastarých textů Tipitaka v pagodě Kuthodaw, vydáme se na mystickou cestu na kopec Mandalay. A užasneme před dřevěným zázrakem jménem Shwenandaw. Tržnice, pouliční restaurace, podvečerní atmosféra na březích Iravádí.
6.den
Ve stopách někdejších prospektorů vyrazíme lodí proti proudu řeky Iravádí. Cíl? Město Mingunu, kde dávní stavitelé nedokončili magickou stúpu z obavy o život krále...byla by největší, byla by nejmohutnější - jenže astrologové rozhodli jinak. Alespoň zdejší zvon Min Hpyu Hman Hman Pyaw je tím nejtěžším na světě '90 tun'.
7. - 8.den
Míříme dále na sever, až do legendární Arimaddanapury - sinhálské, monské, indické stúpy - vyberte si. Jsou jich tu na ploše přes 40 km čtverečních více než 2000! Dorazíme před východem slunce a s těžkým srdcem odjedeme až za soumraku. Na návštěvu světoznámého Baganu nikdy nezapomenete!
9.den
Zamáváme Zlaté zemi barmské a odletíme do další perly Indočíny - do Thajska. Vítejte v Bangkoku, Městě andělů. Uvítací večeře.
10.den
Další tropické ráno - vyrážíme do královského paláce nejbohatšího monarchy světa - Jeho výsosti Rámy IX. Výlet lodí po řece Chaao Praya, monumentální chrám Arun. Nechte rozehrát všechny smysly v čínské čtvrti, prozraďte své tužby u magického Oltáře splněných přání, ponořte se do labyrintu nočních tržnic. A potom okusíme vyhlášený noční život téhle výstřední metropole...
11. - 13.den
Prach z cest smyjeme v průzračných vodách Thajského zálivu, na Sloním ostrově. Čeká nás bělostná pláž, hotelový bazén, mořský příboj, studené drinky, skvělá kuchyně. Možnost objevování ostrova na motorkách, výletů na slonech, šnorchlování, potápění.
14.den
Krátký přesun do Bangkoku, odlet do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.