Vyhledávání zájezdu
Blíže k lidem, v harmonii s přírodou - Gambie

Blíže k lidem, v harmonii s přírodou

Gambie

, Program starstarstarBlíže k lidem, v harmonii s přírodou

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Ubytování

Hotely **/***

Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, skříň, stolek).

Hotely během poznávací části nemají oficiální kategorizaci. Pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelna se sprchovým koutem, WC, skříní, stolkem. Pokoje nemají klimatizaci.

Může se stát, že během noci již od 22:00 do 07:00 a v průběhu dne od 11:00 do 18:00 nebude proud. (V některých budovách pracují generátory, není tam stálý přístup k elektřině.)

Vzhledem k malé základně hotelů v krajních případech si CK vyhrazuje právo ubytování skupiny v několika hotelech ležících blízko u sebe.

Strava

V hotelových restauracích se podává kontinentální snídaně (káva, čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během výletu se podávají především čerstvé ryby a mořské plody jako hlavní chody. Nápoje k večeři za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Očkování

Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe), letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program, výlety autobusem dle programu, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, delegáta - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie a Senegalu, místního delegáta - vedoucího skupiny, místní průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného - povinný poplatek delegátovi formou balíčku placený na místě) cca 120 EUR/os. Spropitné, nosiči zavazadel, náčelníci domorodých vesnic, průvodci a řidiči, místní služby ve východním Senegalu a v oblasti Casamance cca 55 USD.

Program

Orientální Senegal - daleko od masové turistiky • věžové domy Mlomp • Národní park Niokolo-Koba - sloni, lvi, leopardi, hroši, antilopy, divocí psi - divoké kmeny Bedik a Bassari • skrytý vodopád Dindefelo • Futa Džalon - vrata Guinee • delta řeky Saloum • lvi v Přírodní rezervaci Fathala • africká divočina a trhy • zábava za zvuků afrických rytmů

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti u stanoviště CK. Přelet do Banjulu charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe). Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Po snídani přejezd ve směru jižního Senegalu přes západní část provincie Casamance. Je to nejvíce zelená a úrodná oblast, plná palmových lesů a rýžových polí. Casamance je považována za nejkrásnější přírodní část Senegalu. Pohádkové meandry řeky stejného jména (bolongi) dávají život bohatému ekosystému plnému ryb a ústřic. Cestou projdeme městem Ziguenchor, hlavním městem regionu. Město obývané v dnešní době hlavně kmenem Diola bylo kdysi jedním z hlavních bodů vývozu otroků. Dnes je významným přístavem a místem, odkud jsou vyváženy arašídy. Odpočinek v restauraci na břehu řeky a pokračování v cestě na západ do Elinkine. Přejezd na ostrov Carabane, který je bývalou obchodní stanicí. Během procházky ostrovem máte dojem, že se zde čas zastavil na místě. V koloniálních časech byl jakousi branou k Atlantskému oceánu. Do dnešního dne se zde dochoval starý kostel a kasematy otroků (podzemní opevněné úkryty). Na zpáteční cestě prohlídka věžových domů v Mlomp. Následně přejezd do Cap Skirrng, večeře a přenocování. Pro zájemce vstup na koncert v afrických rytmech. (Trasa cca 230 km a cca 1 hodina plavby pirogou)

Den 3

Po snídani koupání v oceánu nebo ranní procházka podél jedné z nejkrásnějších pláží západní Afriky. Kolem poledne přejezd do království Oussouye. Návštěva místního trhu, kde si lze koupit čerstvé sezónní ovoce. Návštěva manufaktury na výrobu nádobí z palmové slámy. Následně přejedeme do centra na pomoc ženám Koukangoume, kde sníme chutný místní oběd skládající se z typických jídel kuchyně kmene Diola. Budeme mít možnost vidět, jak se vytváří místní batika a další výrobky místního rukodělného umění. Odpoledne přejezd podél břehů řeky do druhého hlavního města oblasti Casamance - Kolda. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 4

Po velmi časné snídani, kolem 5:30 odjezd ve směru tzv. Orientálního Senegalu. Budeme míjet město Velingara, první hlavní město oblasti Casamance. Kolem poledne dojedeme do Národního parku Niokolo-Koba, zapsaného na seznamu UNESCO jako ohrožená biosférická rezervace. Je to jeden z největších přirozeně dochovaných národních parků v západní Africe o rozloze více než 9000 km². Leží u pramenů řeky Gambie a nachází se ve východní části země, nedaleko hranic s Guineou. Téměř 80% galerijních lesů celého Senegalu se vyskytuje právě zde. Většinu plochy parku zabírají savany a polopouštní oblasti. Kromě bohaté flóry se v něm vyskytuje také mnoho zvířat. Vyznačuje se mimo jiné: 20 druhy plazů, 38 druhy hadů, cca 80 druhy savců a více než 300 druhy ptáků. Žijí zde mimo jiné: sloni, lvi, leopardi, divocí psi, antilopy, šimpanzi, krokodýli, opice a hroši. Park má nížinný terén, jehož nejvyšší místo je v nadmořské výšce 311 m. Po parku se budeme pohybovat s průvodcem. Pozdě odpoledne odjezd do okolí města Kédougou. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 420 km)

Den 5

Po snídani odjezd do „země Bassari“, místa, kde žijí kmeny Bedik a Bassari. Populace těchto kmenů je malá, čítá kolem: 7000 a 1500. Tito lidé jsou velmi přátelští k cizincům a respektují jiné kultury. Je to bezpečná a zároveň nejvíce divoká a autentická oblast Senegalu, skutečná část zanikající původní západní Afriky. Zdejší kmeny mluví svými vlastními jazyky a také vytvořily svou vlastní kulturu. Praktikují křesťanství s prvky animismu. Tento region byl zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ženy ze země Bassari často chodí polonahé. Přejedeme do vesnice obývané kmenem Bassari - Salemata. Během cesty zastavíme také v Bandafassi, ve vesnici kmene Bedik, následně ve vesnici Iwol, kde je největší koncentrace kmene Bedik. Zajímavostí této oblasti jsou mimo jiné polští misionáři. Návrat do hotelu v okolí Kédougou, večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 6

Brzy ráno po snídani odjezd k vodopádu Dindefelo, jižně od Kedougou. Nenáročný hodinový trekking (je třeba mít s sebou vzdušné, pohodlné boty). Následně přejezd do hraničního města Fongolembi, obývaného Djallonke, obyvateli žijícími převážně v horní Guinei. Ocitneme se na křižovatce dvou zemí Senegalu a Guineje, odkud lze obdivovat nádherné přírodní scenérie pohoří Futa Džalon - krajiny sousední Guineje. Z oblasti Futa Džalon vytékají velké řeky západní Afriky: Gambie, Senegal a Niger. Kromě toho uvidíme krásné přirozené galerie lesů. Následně přejezd do největšího města východního Senegalu - Tambacounda. Opětovně budeme míjet oblast Národního parku Niokolo-Koba. Příjezd do hotelu v pozdních večerních hodinách, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 7

Po snídani přejezd na typický africký trh, kde si lze koupit textilie a jiné výrobky rukodělného řemesla ze sousedního Mali. Procházka rušnou alejí Leopolda Sédara Senghory, prvního prezidenta nezávislého Senegalu. Zaručujeme barevnou atmosféru a specifický kolorit afrického obchodního vyjednávání. Přejezd ve směru Kaolack do vesnice Toubacouta, v oblasti delty řeky Saloum. Je to další nádherné místo zapsané na seznamu UNESCO. Ubytování v hotelu, volný čas na odpolední odpočinek u vody. Pro zájemce fakultativní výlet - plavba motorovou lodí po řece Saloum (cena cca 15 EUR). Během plavby lze pozorovat shluky mangrovníků a kolonie ústřic. V rámci výletu se vydáme na Ostrov baobabů, který je známý díky těmto prastarým stromům a odkud je nádherný výhled na řeku Saloum. Na závěr přejezd na ostrov ptáků, oddělený od zbytku lesa, kde se na noc slétají hejna volavek bílých, volavek západních, kormoráni, ledňáčci. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8

Po snídani pro zájemce fakultativní výlet - návštěva Přírodní rezervace Fathala. Největší atrakcí parku je vzrušující procházka se lvy. Senegal je jedním z pěti míst na světě, který nabízí takovouto možnost. Následně přejezd trajektem z Barra do Banjulu. Poté prohlídka hlavního města nejmenšího státu v Africe. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Marie, Triumfální oblouk Arch 22, jež nabízí nádherný výhled na celé město. Budeme mít možnost obdivovat místní řemeslo na zdejším velkém trhu (Grand Bazaar). Následně transfer na letiště. Pro klienty, kteří se rozhodli zůstat v Gambii o týden déle přejezd do vybraného hotelu. (Trasa cca 80 km)

Den 9

Přílet do Polska.

Upozornění k programu!

Tento program je určen především těm, kteří se těší dobrému zdraví a chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Teploty ve východní části Senegalu bývají vysoké. Doporučujeme vzít s sebou pokrývky hlavy, vzdušný lehký oděv a pohodlné trekkingové boty, mohou být sandály s tlustou podrážkou. Mohou se vyskytnout výpadky proudu. Masová turistika v této části Senegalu prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis hotelu

Ubytování

Hotely **/***

Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, skříň, stolek).

Hotely během poznávací části nemají oficiální kategorizaci. Pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelna se sprchovým koutem, WC, skříní, stolkem. Pokoje nemají klimatizaci.

Může se stát, že během noci již od 22:00 do 07:00 a v průběhu dne od 11:00 do 18:00 nebude proud. (V některých budovách pracují generátory, není tam stálý přístup k elektřině.)

Vzhledem k malé základně hotelů v krajních případech si CK vyhrazuje právo ubytování skupiny v několika hotelech ležících blízko u sebe.

Strava

V hotelových restauracích se podává kontinentální snídaně (káva, čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během výletu se podávají především čerstvé ryby a mořské plody jako hlavní chody. Nápoje k večeři za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Očkování

Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe), letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program, výlety autobusem dle programu, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, delegáta - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie a Senegalu, místního delegáta - vedoucího skupiny, místní průvodce, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného - povinný poplatek delegátovi formou balíčku placený na místě) cca 120 EUR/os. Spropitné, nosiči zavazadel, náčelníci domorodých vesnic, průvodci a řidiči, místní služby ve východním Senegalu a v oblasti Casamance cca 55 USD.

Program

Orientální Senegal - daleko od masové turistiky • věžové domy Mlomp • Národní park Niokolo-Koba - sloni, lvi, leopardi, hroši, antilopy, divocí psi - divoké kmeny Bedik a Bassari • skrytý vodopád Dindefelo • Futa Džalon - vrata Guinee • delta řeky Saloum • lvi v Přírodní rezervaci Fathala • africká divočina a trhy • zábava za zvuků afrických rytmů

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti u stanoviště CK. Přelet do Banjulu charterovým letadlem (technické mezipřistání na Kanárských ostrovech nebo v severní Africe). Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Po snídani přejezd ve směru jižního Senegalu přes západní část provincie Casamance. Je to nejvíce zelená a úrodná oblast, plná palmových lesů a rýžových polí. Casamance je považována za nejkrásnější přírodní část Senegalu. Pohádkové meandry řeky stejného jména (bolongi) dávají život bohatému ekosystému plnému ryb a ústřic. Cestou projdeme městem Ziguenchor, hlavním městem regionu. Město obývané v dnešní době hlavně kmenem Diola bylo kdysi jedním z hlavních bodů vývozu otroků. Dnes je významným přístavem a místem, odkud jsou vyváženy arašídy. Odpočinek v restauraci na břehu řeky a pokračování v cestě na západ do Elinkine. Přejezd na ostrov Carabane, který je bývalou obchodní stanicí. Během procházky ostrovem máte dojem, že se zde čas zastavil na místě. V koloniálních časech byl jakousi branou k Atlantskému oceánu. Do dnešního dne se zde dochoval starý kostel a kasematy otroků (podzemní opevněné úkryty). Na zpáteční cestě prohlídka věžových domů v Mlomp. Následně přejezd do Cap Skirrng, večeře a přenocování. Pro zájemce vstup na koncert v afrických rytmech. (Trasa cca 230 km a cca 1 hodina plavby pirogou)

Den 3

Po snídani koupání v oceánu nebo ranní procházka podél jedné z nejkrásnějších pláží západní Afriky. Kolem poledne přejezd do království Oussouye. Návštěva místního trhu, kde si lze koupit čerstvé sezónní ovoce. Návštěva manufaktury na výrobu nádobí z palmové slámy. Následně přejedeme do centra na pomoc ženám Koukangoume, kde sníme chutný místní oběd skládající se z typických jídel kuchyně kmene Diola. Budeme mít možnost vidět, jak se vytváří místní batika a další výrobky místního rukodělného umění. Odpoledne přejezd podél břehů řeky do druhého hlavního města oblasti Casamance - Kolda. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 4

Po velmi časné snídani, kolem 5:30 odjezd ve směru tzv. Orientálního Senegalu. Budeme míjet město Velingara, první hlavní město oblasti Casamance. Kolem poledne dojedeme do Národního parku Niokolo-Koba, zapsaného na seznamu UNESCO jako ohrožená biosférická rezervace. Je to jeden z největších přirozeně dochovaných národních parků v západní Africe o rozloze více než 9000 km². Leží u pramenů řeky Gambie a nachází se ve východní části země, nedaleko hranic s Guineou. Téměř 80% galerijních lesů celého Senegalu se vyskytuje právě zde. Většinu plochy parku zabírají savany a polopouštní oblasti. Kromě bohaté flóry se v něm vyskytuje také mnoho zvířat. Vyznačuje se mimo jiné: 20 druhy plazů, 38 druhy hadů, cca 80 druhy savců a více než 300 druhy ptáků. Žijí zde mimo jiné: sloni, lvi, leopardi, divocí psi, antilopy, šimpanzi, krokodýli, opice a hroši. Park má nížinný terén, jehož nejvyšší místo je v nadmořské výšce 311 m. Po parku se budeme pohybovat s průvodcem. Pozdě odpoledne odjezd do okolí města Kédougou. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 420 km)

Den 5

Po snídani odjezd do „země Bassari“, místa, kde žijí kmeny Bedik a Bassari. Populace těchto kmenů je malá, čítá kolem: 7000 a 1500. Tito lidé jsou velmi přátelští k cizincům a respektují jiné kultury. Je to bezpečná a zároveň nejvíce divoká a autentická oblast Senegalu, skutečná část zanikající původní západní Afriky. Zdejší kmeny mluví svými vlastními jazyky a také vytvořily svou vlastní kulturu. Praktikují křesťanství s prvky animismu. Tento region byl zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ženy ze země Bassari často chodí polonahé. Přejedeme do vesnice obývané kmenem Bassari - Salemata. Během cesty zastavíme také v Bandafassi, ve vesnici kmene Bedik, následně ve vesnici Iwol, kde je největší koncentrace kmene Bedik. Zajímavostí této oblasti jsou mimo jiné polští misionáři. Návrat do hotelu v okolí Kédougou, večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 6

Brzy ráno po snídani odjezd k vodopádu Dindefelo, jižně od Kedougou. Nenáročný hodinový trekking (je třeba mít s sebou vzdušné, pohodlné boty). Následně přejezd do hraničního města Fongolembi, obývaného Djallonke, obyvateli žijícími převážně v horní Guinei. Ocitneme se na křižovatce dvou zemí Senegalu a Guineje, odkud lze obdivovat nádherné přírodní scenérie pohoří Futa Džalon - krajiny sousední Guineje. Z oblasti Futa Džalon vytékají velké řeky západní Afriky: Gambie, Senegal a Niger. Kromě toho uvidíme krásné přirozené galerie lesů. Následně přejezd do největšího města východního Senegalu - Tambacounda. Opětovně budeme míjet oblast Národního parku Niokolo-Koba. Příjezd do hotelu v pozdních večerních hodinách, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 7

Po snídani přejezd na typický africký trh, kde si lze koupit textilie a jiné výrobky rukodělného řemesla ze sousedního Mali. Procházka rušnou alejí Leopolda Sédara Senghory, prvního prezidenta nezávislého Senegalu. Zaručujeme barevnou atmosféru a specifický kolorit afrického obchodního vyjednávání. Přejezd ve směru Kaolack do vesnice Toubacouta, v oblasti delty řeky Saloum. Je to další nádherné místo zapsané na seznamu UNESCO. Ubytování v hotelu, volný čas na odpolední odpočinek u vody. Pro zájemce fakultativní výlet - plavba motorovou lodí po řece Saloum (cena cca 15 EUR). Během plavby lze pozorovat shluky mangrovníků a kolonie ústřic. V rámci výletu se vydáme na Ostrov baobabů, který je známý díky těmto prastarým stromům a odkud je nádherný výhled na řeku Saloum. Na závěr přejezd na ostrov ptáků, oddělený od zbytku lesa, kde se na noc slétají hejna volavek bílých, volavek západních, kormoráni, ledňáčci. Večeře a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8

Po snídani pro zájemce fakultativní výlet - návštěva Přírodní rezervace Fathala. Největší atrakcí parku je vzrušující procházka se lvy. Senegal je jedním z pěti míst na světě, který nabízí takovouto možnost. Následně přejezd trajektem z Barra do Banjulu. Poté prohlídka hlavního města nejmenšího státu v Africe. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Marie, Triumfální oblouk Arch 22, jež nabízí nádherný výhled na celé město. Budeme mít možnost obdivovat místní řemeslo na zdejším velkém trhu (Grand Bazaar). Následně transfer na letiště. Pro klienty, kteří se rozhodli zůstat v Gambii o týden déle přejezd do vybraného hotelu. (Trasa cca 80 km)

Den 9

Přílet do Polska.

Upozornění k programu!

Tento program je určen především těm, kteří se těší dobrému zdraví a chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Teploty ve východní části Senegalu bývají vysoké. Doporučujeme vzít s sebou pokrývky hlavy, vzdušný lehký oděv a pohodlné trekkingové boty, mohou být sandály s tlustou podrážkou. Mohou se vyskytnout výpadky proudu. Masová turistika v této části Senegalu prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.