Vyhledávání zájezdu
Belgie a Lucembursko na kole - Lucembursko

Belgie a Lucembursko na kole

Lucembursko

, ProgramBelgie a Lucembursko na kole

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis zájezdu

Češi a Belgičané jsou po celém světě proslulí především jednou věcí – svým pivem. Vydejte se prozkoumat, co na té slávě belgického piva je. Možná nakonec uznáte, že jste na tom pomyslném stupni vítězů ve skutečně vybrané společnosti. A i kdybyste nadále trvali na tom, že se tomu našemu zlatému moku prostě nic nevyrovná, určitě si značně rozšíříte své "pivní" obzory. A nejen ty. Zájezd vás zavede do oblastí, které už od středověku patří mezi jedny z kulturně nejbohatších částí Evropy. A možná se budete divit, že i v těchto oblastech najdete spoustu krásné přírody a ochutnáte belgické speciality nejen z čokolády.


Povrch a profil:

převážně asfalt, občas lesní cesty, mírně zvlněný profil.

3x hotel *** se snídaní, krytým bazénem, WiFi a klimatizací. Hotel je situován v srdci Arden 15 minut na kole od Dinantu. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Program

1.–2. den:

Odjezd večer, noční přejezd do Belgie; prohlídka krasové jeskyně Grottes de Han dále po cyklostezce po zrušené železnici do Dinantu se svou středověkou citadelou (lanovkou nebo pěšky k středověké citadele, muzeum pivovaru Leffe s možností ochutnávky), skála Rocher Bayard – nejzápadnější bod, kterého dosáhla německá armáda během bitvy v Ardenách (45 km).3. den:

Celodenní prohlídka Bruselu ze sedla kola (muzea, památky, Manneken Pis, Atomium, instituce EU, slavná bistra); květinový festival na náměsti Grote Markt a dále možnost ochutnávky, unikátního spontánně kvašeného piva typu Lambic v pivovaru Cantillon (25–30 km).4. den:

Pivní stezka okolo Dinantu, zámek Château-Ferme ve Falaënu, benediktinský klášter Abbaye de Maredsous (ochutnávka mnišského piva a oranžového sýra), ruiny hradu Montaigle a dále po cyklostezce po zrušené železnici podél řeky Montaigle do Purnode, sídla pivovaru Bocq (fakultativní ochutnávka) (asi 40 km).5.–6. den:

Ranní odjezd do lucemburského Alzingenu, na kole podél řeky Alzette do Lucemburku (hrobka Jana Lucemburského, tajemné kasematy a Evpropská čtvrť Kirchberch); večer odjezd, návrat v brzkých ranních hodinách (25 km).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.