Vyhledávání zájezdu
Baobaby Grandidiera - Madagaskar

Baobaby Grandidiera

Madagaskar

, Program starstarstarBaobaby Grandidiera

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 25°C
Zítra Počasí v Antananarivo - transparent 16 - 27°C
22.3. Počasí v Antananarivo - transparent 19 - 26°C
23.3. Počasí v Antananarivo - transparent 18 - 25°C


Popis hotelu

Hotely/lodge *** - (8 nocí). Lodge se nachází v areálu nebo v blízkosti národních parků.

Pokoje: všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Hotely během poznávací části nemají turistickou klasifikaci. Pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelnou, čistým ložním prádlem, čistými ručníky, mýdlem, toaletním papírem, WC (compact) v evropském stylu.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Antananarivo a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelet z Morondavy do Antananarivo, letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - kategorie *** (8 nocí), stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 250 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Vízum na Madagaskar

Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.

Vyřízení víza po příletu na letišti v Antananarivo (za poplatek cca 25 EUR).

Program

Slavná alej baobabů • 11 druhů lemurů • největší a nejmenší chameleóni světa • endemické druhy fauny a flóry • Andasibe - krajina lemurů Indri • Antananarivo • vnitřní přelet v ceně

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet na Madagaskar s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu.

Den 2

Po snídani návštěva města. Poznávání hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Augustovi Beňovském, Polákovi, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu týčícího se nad městem, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Tam se nachází nejvýraznější a nejznámější budova - Rova - palác královny, zapsaný na seznamu UNESCO. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Navštívíme také místní trh Analakely považovaný kdysi za největší tržiště na světě. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3

Po snídani přejezd malebnou horskou oblastí do Antsirabe. Cestou budeme míjet vesnice s typickými trano gasy - domy místních obyvatel charakteristickými pro centrální část ostrova, které se nachází mezi mnoha rýžovými terasami. Antsirabe je považováno za nejchladnější město na Madagaskaru a díky termálním vodám, které se tam nachází, je nazýváno „madagaskarským Vichy“. Během prohlídky uvidíme mimo jiné: Sloup nezávislosti, Hotel de Therme, katedrálu Notre Dame de La Salette a koloniální nádraží, z něhož vyjížděl kdysi slavný „viko-viko“ - Michelinský vynález (spojení autobusu s vlakem). Po městě budeme cestovat pomocí „puss-puss“ - rikšou, která je hlavním dopravním prostředkem v Antsirabe. Odpoledne přejezd k jednomu z malebných sopečných jezer. Tato jezera jsou spojena systémem jeskyní, které byly zkoumány samým Jacquesem-Yvesem Cousteauem, člověkem-legendou-potápěčem, konstruktérem, oceánografem a realizátorem dokumentárních filmů s podvodní tématikou. Večeře a přenocování v Antsirabe. (Trasa cca 180 km)

Den 4

Po časném budíčku (snídaňové balíčky) vyjedeme na západ do Morondavy nacházející se nad Mosambickým kanálem. Opustíme území obývané obyvateli madagaskarské vysočiny, skupinu Merina a přejedeme do nížin, kterým dominují černí obyvatelé ostrova známí svou bojovností - Sakalavové. Horská krajina s rýžovými poli bude přecházet do suché oblasti s převážně sukulentními rostlinami, včetně baobabů. Cestou budeme míjet město Miandrivazo - vesnický přístav u řeky Mahajilo - považovaný za jedno z nejteplejších míst na ostrově. Večer dojezd do hotelu v Morondavy, ubytování a večeře. (Trasa cca 490 km)

Den 5

Po snídani procházka městem. Seznámíme se s šarmem starého hlavního města království Sakalavů. Uvidíme, jak vypadá každodenní život místní rybářské komunity, kde čas plyne pomalu, lidé jsou přátelští a my budeme mít možnost zažít madagaskarské „mora-mora“ - filozofii, která vylučuje spěch. Odpoledne přejedeme slavnou alejí baobabů, jediným místem na světě, kde tyto stromy rostou v takové hustotě a podél hlavní silnice. Baobaby jsou obrovskými a dlouhověkými sukulenty, které po opadání listů v období sucha připomínají stromy zasazené kořeny nahoru. Ze všech 9 druhů baobabů, se 6 druhů vyskytuje pouze na Madagaskaru a na rozdíl od zbytku světa mohou být tyto baobaby opylovány nočními druhy lemurů. Protože se slavná alej nachází u hlavní cesty vedoucí na sever, budeme mít možnost udělat neuvěřitelné fotografie v různých denních dobách, při proměnlivém světle. Ubytování v okolí Přírodní rezervace Kirindy - oddělené z části lesa s opadajícími listy v období sucha a s četnými exempláři místní flóry a fauny přizpůsobenými sezónnímu období dešťů. Po setmění půjdeme na procházku a budeme hledat noční druhy lemurů včetně nejmenších „myších“ lemurů. Kromě toho možnost setkat se s chameleóny a ohroženým druhem Hypogeomys antimena - madagaskarským křečkem velkým, který svým vzhledem připomíná klokana Fossy - největšího dravého savce na ostrově, lovícího lemury. Večeře v lodgii.

Den 6

Po časném budíčku procházka lesem Kirindy. Tentokrát se zaměříme na denní druhy lemurů, jakými jsou lemury hnědé nebo sifaky bílé - nazývané tančící díky jedinečnému způsobu pohybování se na zemi. Snídaně v areálu lodgie. Po vystěhování přejedeme k baobabu Amoreaux, čili dvěma baobabům propleteným v milostném objetí. Návrat na Morondavy a večerní výlet k aleji baobabů. Budeme obdivovat neuvěřitelné barvy stromů při západu slunce. Jako samostatně rostoucí obři na madagaskarských rovinách dělají baobaby velký dojem nejen na turisty, ale také na samotné obyvatele ostrovů, kteří jim často připisují magické vlastnosti. Kromě toho jsou zdrojem potravy, protože každá část baobabu může být snězená. Nejoblíbenější je originální ovoce s jedlou dření, ze které lze získat džus a dokonce i alkohol. Večeře a přenocování v Morondavě.

Den 7

Po snídani transfer na letiště a přelet do Antananarivo. Po příletu přejezd do oblasti Andasibe. Tentokrát pojedeme jednou ze stezek ostrova směrem na východ. Cestou budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Večeře a přenocování v okolí Andasibe.

Den 8

Tento den začneme návštěvou Národního parku Analamazaotra, který je součástí lesů oblasti Andasibe. Východní oblast je známá mezi milovníky přírody jako Země lemurů Indri. Největší druh lemurů nazývaný místními obyvateli Babakoto, což v překladu znamená „otec“ nebo „předek“ - se vyznačuje neobvyklým způsobem dorozumívání prostřednictvím zpěvu, který lze slyšet až do vzdálenosti 4 km. V madagaskarském pralese žije také další vzácný druh lemura - Sifaka diademova (Propithecus diadema) a jeden z nejzajímavějších druhů brouka - nosatec žirafí. Tento malý hmyz se vyznačuje prodlouženým krkem a červeně zbarvenými křídly. Fakultativně ostrov lemurů - zde jsou lemuři zvyklí na kontakt s lidmi a jsou ochotni přijít pózovat na fotografie (za poplatek). Návrat do hotelu, večeře.

Den 9

Snídaně, transfer do Antananarivo, během cesty návštěva Královského kopce Ambohimanga, který je považován za duchovní hlavní město Madagaskaru a je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Místo je významným symbolem národní identity Malgašů. Večer přejezd na letiště a zpáteční let do Polska.

Den 10

Přílet do Polska.

Upozornění k programu!

Tento program doporučujeme zejména těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Mohou být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.