Vyhledávání zájezdu
Adventní Chemnitz + Freiberg - Německo - Sasko

Adventní Chemnitz + Freiberg

Německo » Sasko

, VlastníAdventní Chemnitz + Freiberg

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Adventní Chemnitz & Freiberg
Poloha

Vánoční pohádka jen kousek za českými hranicemi! Chemnitz (Saská Kamenice) je třetí největší město Saska, v 19. století známé jako "Saský Manchester". Přesto, že jde o město průmyslové a moderní, každoročně pořádá jedny z nejhezčích vánočních trhů Německa. Město věnuje jejich přípravě velkou péči a úsilí. Kolem Staré radnice a v přilehlých uličkách bývá otevřeno kolem 300 stánků s nejrůznějším vánočním zbožím. Program doplňují i různé koncerty a sborová vystoupení s adventními zpěvy.

Krušnohorský Freiberg - nejstarší a nejvýznamnější horní město Saska. První nález stříbrné rudy se datuje již do roku 1168. Když markhrabě Otto Míšeňský prohlásil místo za "svobodnou horu - den freien Berg", vyvolal tím stříbrnou horečku. Ve 13. století patřil Freiberg spolu s Lipskem a Drážďany k největším saským městům. Až do 15. století byl nejbohatším centrem Saska a jeho tehdejší význam se dodnes odráží v řadě jeho pamětihodností (Dóm se zlatou bránou, kostel sv. Petra, kostel sv. Jakuba, radnice, zámek a jiné). Na Horním náměstí (Obermarkt) se nacházejí menší, ale kouzelné vánoční trhy. Nalezneme zde typickou krušnohorskou vánoční atmosféru s originálními postavami andělů a Bergmannů (horníků). Více než 90 roztomilých dřevěných stánků nabízí místní vánoční výrobky a speciality - sladkosti, ručně vyráběné hračky, hřejivé čepice i pantofle,vánoční dárky a mnoho dalších drobností a suvenýrů s hornickou tematikou. V centru náměstí stojí dřevěná 9 metrů vysoká pyramida - typická pro vánoce v tomto regionu. Na turistickém portálu byly aktuálně vyhodnoceny jako nejhezčí v menším městě Německa.

A my ještě uvidíme historický hornický průvod s pochodněmi za doprovodu hornických kapel Saxonia a Oederan, který vychází ze Zámeckého náměstí (Schlossplatz) a pokračuje Hradní ulicí a vyvrcholí v 18.00 hodin na Hlavním náměstí.

Program

Po příjezdu do Chemnitzu si s průvodcem prohlédneme město a poté navštívíme vánoční trhy kolem Staré radnice. Budeme obdivovat vánoční pyramidu s 5 poschodími, která je vysoká 12 metrů, vánoční oblouk je s rozměry 5x 2 metry a tradiční figurky - horníka a anděla s výškou 1.8 metrů. Město získalo v r. 2014 cenu Best Christmas City, kdy lidé rozhodují o nejkrásnějším německém adventním městě. Odpoledne odjedeme do starobylého hornického města Freibergu na Stříbrné stezce. Zde následuje prohlídka historického centra (Dóm se zlatou bránou, kostel sv. Petra, kostel sv. Jakuba a další). Navštívíme vánoční trhy s tradičním zbožím z Krušných hor, ochutnáme místní speciality. Kdo bude mít zájem navštíví mineralogické muzeum terra Mineralia na zámku. Vyvrcholením zážitků bude hornický historický průvod s pochodněmi, který připomíná slávu horních měst na Saské stříbrné stezce v uniformách historických cechů.

Odjezdy: Praha : 06.30 hodin, Ústí nad Labem: 08.00 hodin. Příjezd do Prahy v cca 23.00 hodin.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, odborného průvodce, pojištění cestovní kanceláře dle zákona.

Cena nezahrnuje

zdravotní pojištění - Kč 28,-/osoba, vstupy do kulturních památek.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.