Vyhledávání zájezdu
Advent v Sasku: Míšeň a Drážďany - Německo - Sasko

Advent v Sasku: Míšeň a Drážďany

Německo » Sasko

, VlastníAdvent v Sasku: Míšeň a Drážďany

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis

Vydejte se s námi do vánočně oděných saských měst - Míšně a Drážďan. Nenechte si ujít malebnou Míšeň s nejstarší zvonkohrou na světě, dominantou města - hradním vrchem se dvěma zámky a dómem sv. Jana a světoznámou porcelánku. V saské metropoli - Drážďanech pak zavítáte na nejstarším vánoční trh v Německu, který se zde koná již od roku 1434 a nazývá se „štólový trh“.Pokyny k odjezdu k tomuto 1-dennímu zájezdu již nebudou zasílány. Jako pokyny slouží následující informace:Pokyny k odjezdu:
5:00 České Budějovice - Mariánské náměstí, naproti Policii
5:30 Soběslav - Paluba
5:50 Tábor - vlakové nádraží
6:15 Votice - autobusové nádraží
6:45 Benešov - před hotelem Benica
7:30 Praha - Na Florenci, dům č. 19 (naproti vstupu do pasáže Florentinum)


Sraz klientů 15 min před odjezdem!Návrat do ČR ve večerních hodinách (do Prahy cca ve 20.00 h).

Pokoje
bez ubytování
Program
Den 1.

Míšeň: návštěva světoznámé porcelánky (založena r. 1710, prohlídka výrobní dílny a výstavní síně se starými i moderními porcelánovými výrobky) nebo individuální volno k prohlídce historického jádra města (gotický kostel sv. Marie s nejstarší zvonkohrou v Evropě, zámek Albrechtsburg z 15.–16. století, hradní vrch se dvěma zámky a dómem sv. Jana ze 13.–15. století – v knížecí kapli je pohřbena dcera krále Jiřího z Poděbrad Zdeňka (Sidonie)).

V Drážďanech nás čeká prohlídka: Brühlovy terasy nad Labem, renesanční zámecký komplex, barokní Taschenbergský palác, nádvoří s malbou Fürstenzug (Knížecí průvod) na dlaždicích z míšeňského porcelánu, dvorní kostel Hofkirche, Semperova opera, klenotnice Grünes Gewölbe, Zwinger, chrám Panny Marie a nakonec vánoční trhy. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.