Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků - Botswana

Zimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků

Botswana

, HotelZimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 34°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků
Popis
Viktoriiny vodopády. Jedinečné safari v málo navštěvované Botswaně. Obrovská stáda slonů na dosah ruky. Staňte se svědky pozorování lovu lvů a hodování hyen. Nedotčená oblast delty řeky Okavango. Nikým a ničím nerušené pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Divoká krása Namibie láká. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. Nejhezčí ženy Afriky? V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Německá preciznost se snoubí s africkou rozevlátostí.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Z Viktoriiných vodopádů do Windhoeku srdcem Botswany a Namibie. Jedinečné safari v národních parcích a rezervacích. Ubytování v chatkách nebo pokojích s vlastním příslušenstvím se snídaní, 1x v jednouchých stanech (matrace, spacák zajištěny) s plnou penzí v deltě Okavango. Kromě poznávání přírody zažijeme i kulturní pestrost navštívených zemí. Možnost fakultativních výletů na Viktoriiných vodopádech. V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Video ze zájezdu můžete shlédnout zde.
Den 1. - 2.
Odlet do ZIMBABWE na Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s bohatým občerstvením.
Den 3.
Viktoriiny vodopády - nejkrásnější vodopády světa? Téměř dva kilometry široká řeka padá o 110 metrů níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z fakultativních aktivit - rafting, adrenalinový bungee jumping, projížďka na slonech, let nad vodopády helikoptérou, procházka se lvy nebo lanovka nad vodopády (zip line). Fakultativně večeře v tradiční africké restaraci – za zvuku bubnů můžete ochutnat krokodýla, prase bradavičnaté nebo místní lahůdku červa mopane.
Den 4.
Brzký ranní přejezd do BOTSWANY do městečka Kasane. Ranní safari v NP Chobe v terénních vozech. Uvidíme při svítání zvířata na lovu? Odpolední lodní safari po řece v NP Chobe. Mohutná řeka přitahuje stáda slonů, hrochů, buvolů, antilop a zeber, která jsou následována skupinami lvů, hyen a všudypřítomných krokodýlů. Uvidíme levharta a geparda? Bohatý svět ptactva všeho druhu. Západ slunce nad řekou Chobe. 
Den 5.
Přejezd do Maun, brány do nejatraktivnější safari oblastí v Botswaně. Nocleh v Maun.
Den 6.
Okavango – největší vnitrozemská delta na světě se pro své krajinné kontrasty a velké množství zvěře stala oblíbeným cílem milovníků safari. Výlet na tradiční kánoi mokoro, kde si vychutnáme jedinečnou atmosféru delty Okavango. Oběd formou pikniku ve volné přírodě. Safari na vydlabaných kánoích neslyšně se plavících po říčních ramenech mezi rákosím a rozkvetlými lekníny. 
Den 7.
Odjezd terénním vozem do delty Okavanga. Safari „v divočině“ s kompletním servisem a stravou. Společný večer u ohně se skleničkou jihoafrického vína. Romantika, na kterou se nezapomíná! Divočina na dosah ruky. Nocleh v jednoduchých místních stanech s matrací a spacákem, s plnou penzí, styl "bush camp".
Den 8.
Dopolední safari v deltě. Oblast je domovem pro více než 500 druhů ptáků, buvolů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hyen, šakalů, impal. Poznáme ještě více Okavango se spletí jeho vodních kanálů a ramen, kde voda následně mizí v písku pouště Kalahari. Návrat do Maun.
Den 9.
Ráno odjezd z Maun směr NAMIBIE. Zastávka u jezera Ngami objeveného Davidem Livingstonem v roce 1849. Jezero s mírně slanou vodou v nadmořské výšce 900 metrů, které postupně vysychá. Přejezd směrem do Capriviho pruhu těsně pod hranicí s Angolou do místa ubytování.
Den 10.
Domov afrických křováků oficiálně nazývaných Sanové – jejich poslední útočiště v oblastech Namibie a Botswany, které přiléhají k poušti Kalahari. Nejstarší africké domorodé etnikum lovců a sběračů, žijící dnes ve vládou vymezených teritoriích. Podělí se s námi o svoji pověstnou znalost přírody, lovecké a stopařské dovednosti a umění opatřit si vše, co k životu potřebují, z extrémně nehostinného prostředí?
Den 11.
NP Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Celodenní safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Unikátní napajedla - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Nezapomenutelné safari se spoustou zeber, žiraf, pakoňů, antilop.
Den 12.
Dopolední safari v parku. Šance vidět ještě poslední zvířata, která jsme dosud neviděli! Výjezd z parku a nocleh mimo jeho území.
Den 13.
Návštěva tradiční himbské vesnice poblíž městečka Kamanjab. Místní Himbové si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Přejezd do Damaralandu.
Den 14.
Dobrodružná výprava do Damaraland. Obdivuhodné pouštní scenérie a možnost potkat domorodce s typickou trojspřežkou oslíků. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein 6 000 let staré, součást dědictví UNESCO. Přejezd scénickou cestou kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Nocleh ve Swakopmundu.
Den 15.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Fakultativní lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přejezd ze Swakopmundu do hlavního města Windhoeku.
Den 16. - 17.
Odlet z Windhoeku. Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.