Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - JAR - Zimbabwe

Zimbabwe - Botswana - JAR

Zimbabwe

, Program

LM


Zimbabwe - Botswana - JAR

Počet termínů:

9 termínů / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Harare - transparent 28°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Zambie – Malawi
Popis zájezdu

Safari Truck

1. skupina max. 12 osob + 2 průvodci
2. obrovská okna s neomezeným výhledem a možnostmi focení
3. dvě střešní okna pro pozorování a focení
4. nádrž umožňující ohromný dojezd a masivní markýza proti slunci a dešti
5. kuchyňka s mrazákem a zásobami jídla / plynové hořáky / vodní tank

Tento speciální program je připraven ve spolupráci se Sunway Safaris.

Vyvsětlivky: S = snídně I O = oběd I V = večeře

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO LIVINGSTONE

2. den ZAMBIE: LIVINGSTONE
Přílet do Livingstone, transfer do lodge, odpolední setkání před začátkem zájezdu. Pokud čas dovolí, možnost vydat se k řece Zambezi a slavným Viktoriiným vodopádům.

3. den ZAMBIE: LIVINGSTONE – KAFUE RIVER
Brzký ranní odjezd. Ve speciálním vozidle upraveném pro cestování mimo hlavní silniční tahy (safari truck) se vydáme přes zvlněnou krajinu Miombo Hills do údolí Zambezi a následně kousek proti proudu jednoho z přítoků – řeky Kafue. Na jejím břehu si vychutnáme západ slunce. 505 km (SOV)

4. - 4. den ZAMBIE: ŘEKA ZAMBEZI
Nenáročný dvoudenní výlet v kánoích zákoutími dolního toku čtvrté nejdelší africké řeky. Z neobyčejné perspektivy tu můžeme pozorovat přírodu, jejímž středobodem je životadárný veletok. Nad harmonickým soužitím všeho tvorstva a rostlinstva starostlivě bdí Nyami Nyami – hadí duch a říční bůh kmene Tonga. Poklidný tok řeky nás přirozeně sladí s tempem nedotčené divočiny i obyvatel vesnic na jejích březích. Nocleh ve stanech na Ostrově sloních kostí (Elephant Bones Island). 5. den návrat motorvým člunem do lodge. 4. den SOV I 5. den SO

6. den ZAMBIE: LUSAKA A VELKÁ VÝCHODNÍ CESTA
Dojezd do Lusaky, metropole Zambie, dle časových možností nakupování. Odpoledne opět vyrazíme do přírody – přejezd po Velké východní cestě městečky, vesnicemi a kolem pouličních trhů, kde lze často najít nejeden skrytý poklad v podobě auten– tických afrických suvenýrů. Pokud se Vám na tržišti zalíbí konkrétní kousek, neváhejte. Vše je vyráběno ručně a každý kus je originál, druhý takový jinde neseženete. 380 km (SOV)

7. - 7. den ZAMBIE: NP SOUTH LUANGWA
Tento nebroušený diamantmezi africkými rezervacemi je sice poněkud ve stínu známějších oblastí, nicméně si s nimi v ničem nezadá. Najdeme tu hojnou populaci slonů, levhartů, krokodýlů či hrochů. Krajinný vzorec parku skýtá příležitosti k pěšímu safari, tzv. stopování zvěře, kterému se zde oddáme. Mimo klasického safari v otevře– ném terénním voze nás čeká další hodnotný zářez na cestovatelské pažbě – noční safari. Při troše štěstí budeme svědky lovu některé z šelem. 480 km (SO) Poznámka: při nepřízni počasí bude pěší safari nahrazeno safari v terénním voze.Poznámka: při nepřízni počasí bude pěší safari nahrazeno safari v terénním voze.Poznámka: při nepřízni počasí bude pěší safari nahrazeno safari v terénním voze.

10. den MALAWI: KUTI
Přejezd do Malawi, krátká návštěva hlavního města Lilongwe a následný přejezd do rezervace Kuti. Mimo nejznámějších zástupců africké fauny zde najdeme stáda pakoně a antilopy vrané s typickými šavlovitými rohy. 390 km (SOV)

11. - 11. den MALAWI: MASIV MULANJE
Den začneme návštěvou čajové plantáže s ochutnávkou lahodných místních produktů, abychom se pak vydali podmanivou krajinou kopcovité savany k masivu Mulanje. Nejvyšší bod tohoto skalního útvaru je se svými 3002 metry zároveň nejvyšším bodem Malawi. Na úpatí jeho svahů byly nalezeny pozůstatky našich předků, kteří v této oblasti hospodařili již v době kamenné. Nenáročné vycházky v okolí masivu. 350 km (SO)

13. - 13. den MALAWI: NP LIWONDE
Národní park Liwonde ve stínu majestátních baobabů je domovem největší populace slonů v Malawi. My sem však zavítáme kvůli na pozorování jiného druhu velkých afrických savců – kriticky ohroženého nosorožce dvourohého. Po dlouhých desetiletích se park také pokouší o znovuosídlení lvů a gepardů. Nevšední setkání nás čeká i v říši ptactva. NP Liwonde je dnes prakticky jediným místem s početnějším výskytem pestrobarevného papouška agapornise růžohlavého. I když jej najdeme sporadicky i na jiných místech jihoafrického regionu, jeho životní prostor se díky zemědělskému využití půdy dramaticky zmenšuje. 190 km (SOV)

15. - 15. den MALAWI: JEZERO MALAWI
Jedno z velkých afrických jezer představuje zlatý hřeb výpravy po zemích bývalé Rhodesie. Zhruba před 2 mil. let části Velké příkopové propadliny zaplnila voda a vytvo– řila africká Velká jezera. Třetí nejvetší z nich je jezero Malawi. Žije zde nejvíce druhů ryb ze všech jezer, včetně nejméně 700 (dílem endemických) druhů vrubozubcovitých ryb. Po příjezdu na tropický ostrov Mumbo se zde můžete oddat relaxaci, nebo se na kajaku seznamovat s životem pod hladinou (zdarma k zapůjčení). Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pobyt v příjemné lodgi mimo jakýkoli ruch je skvělou tečkou za naším dobrodružným výpadem do nitra černého kontinentu. 190 km (SOV)

17. - 17. den ODLET DO PRAHY
Snídaně, odjezd na letiště a odlet do Prahy.

19. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu včetně letištních poplatků doprava speciálním vozidlem 4x4 (safari truck) 10x noc v lodžích v chatkách/stanových pokojích s WC/sprchou 4x noc ve stanech se standardním sdíleným sociálním zařízením (Kuti Reserve, přejezd do NP South Luangwa, NP Liwonde) 1x noc ve stanech s matračkami na ostrově na Zambezi, kempování v přírodě s polním WC/sprchou 15x snídaně (7x hotel, 8x připravena na trase průvodci) 14x oběd a 7x večeře připravena na trase průvodci 1x safari jízda kánoí po dolním toku řeky Zambezi 1x safari pěší (stopování zvěře) v NP South Luangwa 2x safari (ranní nebo večerní) v otevřeném terénním voze 3x safari ve vozidlem, v němž cestujete zapůjčení kajaku (jezero Malawi) vstupy do parků/rezervací (jen termín 23.11.–10.12.) služby českého a angl. hovořícího průvodce (jen 23.11.–10.12.) služby 2 anglicky hovořících průvodců (ostatní termíny.)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

víza do Zambie (50,– USD/vstup), víza do Malawi $75 / osoba (na místě) fakultativní vstupy a výlety spropitné

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.