Vyhledávání zájezdu
Za tajemstvím Persie - Írán

Za tajemstvím Persie

Írán

, Hotel starstarZa tajemstvím Persie

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Kouzlo Orientu stále přitahuje magickou silou. V čem spočívá? Máte možnost jej poznat na vlastní kůži – vydejte se s námi tam, kde svítá, neboť tam už je Orient. Při vyslovení názvu Írán lehce zamrazí. Poodhrneme-li však černý závoj, překvapí nás přívětiví lidé, dýchne na nás krása země opěvované nejlepšími básníky, očaruje nás tajemná poušť i nebetyčné hory. Ve šlépějích Alexandra Velikého dojdeme do centra perské veleříše, k Persepoli a do Pasargad. Vydáme se po stopách starověkých říší Elamitů, Médů, Achajmenovců, Sasánovců. Oči unavené barvou pouště pak osvěžíme v perských zahradách, odpočineme si v tradičních čajovnách u čaje a vodní dýmky. Budete překvapeni, jak je Írán moderní zemí, kde však islám stále zůstává hlavní silou, která zasahuje do života celé společnosti i každého jednotlivce.
Poznámka:
Vzhledem ke zdlouhavé vízové agendě doporučujeme hlásit se na zájezd s delším předstihem.
Upozornění:

Od 21. 1. 2016 platí, pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Íránu , nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program (ESTA), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum . Více informací na www.mzv.cz/severni_amerika/usa/cestovani/visa.html a na www.usembassy.cz .
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Strava
snídaně
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Teherán–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet Ahváz–Šíráz, minibusy, taxíky, metro, 15x hotel ** se snídaní, český persky hovořící průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
opravňující k získání víza. Částka ve výši 50 EUR za vízum samotné se platí v hotovosti přímo na íránské ambasádě – nelze platit v jiných měnách a každý účastník si musí platit sám při osobní návšt, Platba za vízum sestává ze dvou částek. Poplatek ve výši 600 CZK (viz služby za příplatek) se platí za tzv. referenční číslo (zajišťuje CK), jednolůžkový pokoj – 9800 Kč, íránské vízum – 600 Kč, íránské vízum – 50 EUR (platí se v ČR)
Program
Den 1
Praha – Teherán (moderní srdce dnešního Íránu): největší diamant na světě Darijáje núr, Národní muzeum, hrobka imáma Chomejního, Sa'adábádský palác šáhů dynastie Pahlaví, překrásně zdobený palác Golestán – sídlo qadžárovských šáhů.
Den 4
Celodenní výprava k hradu Alamut – sídlo obávané sekty assasínů (neobávejte se, byli vyhlazeni ve 13. stol.); krásy pohoří Elborz .
Den 5
Kazvín : Emámzáde – hrobka imáma Hossejna zdobená tisíci zrcátek a sklíček ; toulky bázárem, Soltáníje – hrobka mongolského sultána Chodábande.
Den 6
achte Solajmán – „Šalamounův trůn“ (působivé rozvaliny města na břehu jezera), třípodlažní jeskyně Karaftu ; Sanandadž – etnologické muzeum, barvitý kurdský bázár.
Den 7
Přírodní i historické krásy provincie Kordestán : půvabná horská vesnice Palangán, Kermánšáh – sásánovské reliéfy v Táke Bostán.
Den 8
Bísotún – slavný behistúnský nápis krále Dáreia, Chorámábád – pevnost Falak-o Aflak s etnologickým muzeem.
Den 9
Súsy : vykopávky hlavního města achajmenovské říše, francouzská pevnost, hrobka židovského i muslimského proroka Daniela; Čoká Zambíl – elamitský zikkurat; přelet do Šírázu.
Den 10
Šíráz – město opěvované perskými poety: hrob Háfeze (perského národního básníka), perské zahrady , mešity, bludiště spletitých uliček bázáru.
Den 11
Persepolis : velkolepé trosky bývalé slávy krále Xerxea a Dáreia (zničena Alexandrem Velikým); Pasargady – hrobka zakladatele perské říše Kýra Velikého, Nakše Rostam – ve skalách vytesané hrobky achajmenovských králů; přejezd do Jazdu.
Den 12
Jazd (staré město chráněno UNESCO od r. 2017) – přízrak na rozhraní solné a písečné pouště: typické kupolové pouštní domy s desítkami badgírů (větracích věží), výstup na „věže mlčení“ ; Áteškade – moderní zoroastrovský chrám; Čak Čak – v horách ukrytý zoroastrovský chrám s posvátným nevyhasínajícím ohněm ; večerní přejezd do Esfahánu.
Den 14
Esfahán – hrdě zvaný „půlka světa“, bývalé hlavní město safíjovské říše: Šáhova mešita – vrcholný skvost islámské architektury, náměstí Meidáne Emám – „střed abbásovské říše“, krytý bázár – tepající srdce Orientu, Čehel Sotún – palác Čtyřiceti sloupů .
Den 16
Malebná vesnice Abyjane, Kášán – pozůstatky pravěkého osídlení v Tepeje Sijalk, perské zahrady Fín , bohatě zdobené obchodnické domy.
Den 18
Noční odlet z Teheránu, návrat do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.