Vyhledávání zájezdu
Za poklady Mikronésie - soustroví Karolíny a Mariany - Tchaj-wan

Za poklady Mikronésie - soustroví Karolíny a Mariany

Tchaj-wan

, HotelZa poklady Mikronésie - soustroví Karolíny a Mariany

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: ZA POKLADY MIKRONÉSIE - SOUOSTROVÍ KAROLÍNY A MARIANY
Popis
Jedinečné putování severním Tichomořím, na které se nezapomíná. Exotické ostrovy Koror (Palau, Karolíny), Yap (Federativní státy Mikronésie) a Guam (Severní Mariany, USA). Jedny z nejúžasnějších lokalit planety pro pozorování života pod hladinou při potápění a šnorchlování. Rozsáhlé korálové útesy s hejny ryb různých velikostí, tvarů a barev, čtvrttunoví mlži, vraky potopených lodí, unikátní jezero s nežahavými medúzami, „létající lišky“ - netopýři kaloni, krokodýli, mangrove, vodopády a jeskyně v džungli, překrásné bílé pláže teplého Pacifiku či památky z dob španělské nadvlády i z bitev o Pacifik. K tomu návštěva živé metropole Taiwanu, spojující bohatou historii s nejmodernější současností.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-3.den: Praha - Taipei.
Let na Taiwan. Hlavní město Taipei - Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů.


4.-8.den: Koror (Palau).
Přelet na nejlidnatější z ostrovů Palau Koror se stejnojmenným hlavním městem: Národní muzeum Palau, mořské akvárium. Rock Islands: lodí na největší atrakci Palau - Skalní ostrovy. Smaragdová scenérie vápencových ostrůvků hřibovitých tvarů, pokrytých zelenou džunglí se slanovodními krokodýly, ledňáčky, volavkami či kaloni. Podmořský ráj ukrývající vraky 2. světové války viditelné i při šnorchlování.
Zátoka Milky Way s léčivým bílým bahnem. Nezapomenutelné
šnorchlování v unikátním Jellyfish Lake plném žlutých
nežahavých medúz. Vodopád Ngardmau Waterfall. Volné
dny k relaxaci s možností koupání, šnorchlování, návštěvy
delfi nária, projížděk na kajacích či potápění na světoznámých útesech: Ngemelis Wall, kde z mělčiny náhle padá kolmá stěna do třísetmetrové hloubky, Blue Corner, Chandelier Cave, German Channel, krmení krokodýlů na Shimizu River a další. Možnosti výletů: korálový atol Kayangel - prstenec bělostných pláží porostlých palmami s průzračnou lagunou uprostřed. Vulkanický a liduprázdný Babeldaob s tropickým pralesem, liduprázdnými plážemi a tajemnými archeologickými nalezišti. Ostrov Peleliu - dějiště jedné z nejkrvavějších bitev v Pacifiku, již připomínají japonské a americké památníky, tanky a bunkry.


9.-11.den: Yap (Mikronésie).
Ostrov Yap v souostroví Karolíny, součást Mikronéské federace. Potápěčský ráj v průzračných vodách s bohatou podmořskou faunou: nádherně zbarvení koráli, želvy, rejnoci, ale i tučňáci! Jedinečný zážitek: možnost šnorchlování s mantami obrovskými mezi korálovými zahradami. Panensky poklidná atmosféra odlehlého, turisty téměř nedotčeného a autentického pacifického ostrova. Architektura a tradice kultury Yapese: tance, společenské domy i zcela unikátní „místní měna” - obří kamenné mince, jedno z nejstarších
platidel na světě vůbec. Prohlídka vraků letadel 2. světové války ponechané svému osudu v džungli.


12.-15.den: Guam (Mariany, USA). *Saipan, *Tinian.
Nejvýznamnější z amerických ostrovů Severních Marian - Guam. Americká námořní základna nedaleko nejhlubšího oceánského příkopu světa - Challengeru (-11 034 m). Nejvýchodnější území USA - místo, kde „Amerika zdraví nový den“. Hlavní město Agana: staré španělské pevnosti a mosty, památníky 2. světové války. Latte Stone Park - pilíře 1500 let starých domů dávných obyvatel Chamorro. Kokosové palmy, písečné pláže Tumon Bay, vyhlídka Dvou milenců, starý španělský most Tailafak, možnost výstupu na poutní horu Jumullong Manglo s krásnými výhledy. Možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech nebo k vraku sestřelené japonské stíhačky. *Se zájemci možnost výletu na další významné ostrovy Severních
Marian - na Saipan a popř. i na Tinian (odtud vzlétl B-29
Enola Gay s první atomovou bombou na Hirošimu).


16.-17.den: Guam - Taipei - Praha.
Návrat domů přes Taipei.Pozn.
Zájezd 902 lze spojit s trasou 89 (Taiwan). Bližší informace v CK, popř. na www.nomad.cz.Délka tras:
letadlem 30 000 km, po zemi a po vodě 600 km


Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 28-29 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (901): 31.3. - 16.4. 2017


cena v Kč: 115 990,-

Termín (902): 12.11. - 28.11. 2017


cena v Kč: 115 990,-

Termín (903): 30.3. - 15.4. 2018


cena v Kč: 116 990,-
V ceně je:
Doprava. Pronájmy aut a celodenní poznávací
výlet na každém z ostrovů, Palau - celodenní výlet
na Rock Islands, včetně zapůjčení šnorchlů a permitu.
Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci
dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály
a DPH. Doprava: Letecká do Taipei a přelety Taipei-Koror-
-Yap-Guam-Taipei včetně tax a poplatků, po trase auty či
minibusy, autobusy, taxi, vlaky a metro (Taipei). Ubytování: Hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 17 600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.