Vyhledávání zájezdu
Za krásami Skandinávie - Norsko

Za krásami Skandinávie

Norsko

,

FM


Za krásami Skandinávie

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 2 First minute

Strava:

-

Doprava:

autobus -

Počasí:Popis
Náš zájezd Vás zavede do všech tří hlavních měst Skandinávie – Kodaně, Stockholmu i Osla. Cestou poznáte místní nezaměnitelnou přírodu, historické památky, vikingské pohřebiště a na závěr si můžete užít trochu adrenalinu v Goteborgském zábavním parku Liseberg.
Cena zahrnuje
• Autobusovou přepravu
• 5 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce
Cena nezahrnuje
• Vstupy do objektů
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den
Nástup / Výstup
PRAHA
ROUDNICE NAD LABEM
LOVOSICE
ÚSTÍ NAD LABEM
Program
1. den - odjezd z České republiky v podvečerních hodinách

2. den - trajektem Rostock – Gedser přejezd na prohlídku Kodaně. Následuje transfer z Dánska do Švédska po Oresundském mostě. Ve švédském Malmo si prohlédneme historické centrum a poté se podíváme do Lundu na románskou katedrálu.

3. den -v ranních hodinách transfer do Jonkopingu s prohlídkou muzea Husqvarny. Odpoledne přejedeme do vesničky Granna, prohlídka skanzenu Grannabergu a obchůdků s mentolovými špalky Polkagris. Odpoledne návštěva ostrůvku Visingso.

4. den - prohlídka Stockholmu - začneme zastávkou u královského paláce Drottningholm, přejezd ke Stockholmské radnici kde se také předávají Nobelovy ceny. Následuje Korunovační katedrála Storkyrkan a staré město Gamla Stan. Na závěr možná návštěva Vasova muzea.

5. den - dopoledne příjezd do Osla. Prohlídka Frogner parku, ve kterém se nachází přes 650 soch. Procházka k centru města, královskému paláci a radnici se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír. Pokračujeme k osloskému přístavu, hradu Akerhus a osloskému dómu.

6. den -v ranních hodinách transfer do Lillehammeru. Návštěva skokanských můstků z ZOH 1994, skanzenu Maihaugen a norského olympijského muzea. Poté odjezd do švédského Goteborgu se zastávkou v Blomsholmu u Svinesundu, kde se nachází staré vikingské pohřebiště.

7. den - Goteborg – Závěrečný den ve Skandinávii strávíme prohlídkou města Goteborg. Nejprve se podíváme do městského centra, navštívíme rybí tržnici Feskekorka a poté se přesuneme ke skaliskům Saltholmen, kde během pobytu v Goteborgu relaxoval a také skládal Bedřich Smetana. Přesun do lesoparku Slottsskogen – pokud jsme během cesty neviděli žádného losa, zde ho uvidíme určitě. Následně se přesuneme do Universea – muzea se spoustou zábavních atrakcí. Na závěr navštívíme zábavní park Liseberg s několika horskými drahami. Odjezd do ČR.

8. den - návrat do Prahy v poledních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.