Vyhledávání zájezdu
Ve stínu stolové hory - Jihoafrická republika - Johannesburg

Ve stínu stolové hory

Jihoafrická republika » Johannesburg

, Program starstarstar

LM


Ve stínu stolové hory

Počet termínů:

7 termínů / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely / Logde - *** standard (10 nebo 11 započatých nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na území nebo v blízkosti národních parků (možnost ubytování ve stanových lodgiích).

Pokoje: ve všech hotelech vybavené sociálním zařízením, často mini barem (za poplatek) a televizorem. Ve většině hotelů jsou pokoje klimatizované.

Vybavení: hotelová restaurace, bar, v některých hotelech také bazén.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Johannesburg, Kapské Město - Varšava, letištní taxy, vnitřní přelet do Kapského Města (20 kg + 7 kg), ubytování v hotelech nebo lodgiích - s *** kvalitou (možnost ubytování ve stanových lodgiích), ubytování: 8 nocí, stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného - cca 500 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Cestovní pas

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu a musí mít nejméně dvě volné stránky.

Upozornění!

Informace o cestovním pasu
(číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte naše Oddělení víz CK za účelem jeho ověření.

Upozornění!!! Účastníci zájezdu RPC - Ve stínu Stolové hory, cestující s nezletilým jsou povinny mít následující dokumenty:

- úplný rodný list dítěte, zahrnující informace o obou rodičích a jeho překlad do angličtiny soudním překladatelem.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje s jedním z rodičů, budete potřebovat rodný list dítěte a písemný souhlas druhého rodiče s cestováním dítěte do/z JAR. Dokument musí být přeložen do angličtiny a musí být notářsky ověřen.

- v případě nezletilého dítěte, které cestuje pod dohledem dospělých osob, kteří nejsou rodiči uvedenými na rodném listě, kontaktujte nás prosím, abychom Vás informovali, jaké dokumenty jste povinni mít.

Program

Kapské Město - Stolová hora • Mys dobré naděje a afričtí tučňáci • safari v Krugerově národním parku • Johannesburg - diamanty a zlato • přejezd malebnou Panorama Route

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Přílet do Johannesburgu podle letového řádu. Následně se vydáme na prohlídku Johannesburgu. Během přejezdu městem uvidíte budovy prvních burz, University of Witwaterswand, jejímž žákem byl první černošský prezident JAR - Nelson Mandela. Následně přejezd do Soweto, města sousedícího s Johannesburgem, kde byla v roce 1955 podepsána Charta svobody, která vytvořila základ dnešní ústavy JAR. Navštívíme čtvrť Orlando, kde na jedné ulici kdysi bydleli dva držitele Nobelovy ceny - prezident Nelson Mandela a biskup Desmond Tutu. Navštívíme dům Nelsona Mandely (vnitřek). Uvidíme také nejznámější taxi centrum Barawanagh a jednu z největších a nejlepších nemocnic v Jižní Africe. Přejezd do hotelu. Ubytování. Ve večerních hodinách večeře v hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 3

Po snídani se vydáme na předměstí Johannesburgu do malé soukromé rezervace lvů Lion Park. Z automobilů 4x4 uvidíme několik rodin lvů, které jsou často se svými mladými (různě starými), stejně jako gepardy, divoké psy a surikaty. Velkou atrakcí bude krmení žirafy (jídlo lze zakoupit na místě). Následně přejezd do Pretorie, administrativního hlavního města Jižní Afriky. V Pretorii uvidíme historické centrum s Národním divadlem, Church Square, Justičním palácem, radnicí a Unijními budovami, jež se nachází na kopci a jsou obklopeny krásnou zahradou. Navštívíme: Krugerův dům, dům prezidenta Transvaalské republiky do roku 1902, Památník Voortrekkerů - prvních osadníků. Na závěr vyjedeme lanovkou postavenou v roce 1973, rozkládající se na pohoří Magaliesberg a nabízející panoramatické výhledy na přehradu Hartbeespoort Dam a okolí Magaliesbergu, které je známé díky rozmanité fauně a flóře a krásným údolím. Nachází se ve vzdálenosti 1 km na východ od města Hartbeespoort a je nejdelší mono-lanovkou v Africe. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 200 km)

Den 4

Po snídani odjezd na jednu z nejkrásnějších malebných tras v Jižní Africe - „Panorama Route“ v Dračích horách. Uvidíme nádhernou horskou krajinu, která tuto část proslavila po celém světě: Blyde River Canyon - největší „zelený“ Canyon a jeden z nejhlubších kaňonů na světě, slavné Three Rondavels - tři vrcholy ve tvaru kulatých domorodých chýší, Bourke's Luck Potholes - velkolepé cylindrické tvary koryta vyhloubené řekou Blyde ve skále a Boží okno (God's Window), které je známé díky nádherným výhledům na rozprostírající se rovinu tzv. Lowveld (tyčí se do výše cca 900 m) a prochází Krugerovým národním parkem až k Mosambiku. Navštívíme také tropický deštný prales a následně zastavíme na fotografování u vodopádu Lisbon. Ubytování v lodgii v okolí Krugerova národního parku. Večeře. (Trasa cca 450 km)

Den 5

Po snídani, v brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní jeep safari v Krugerově národním parku. Bude příležitost k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Krugerův národní park je nejstarším a největším národním parkem v Africe. Rozkládá na ploše o délce cca 352 km, od řeky Limpomo na severu, ke Krokodýlí řece na jihu a jeho plocha přesahuje 2 miliony hektarů. Park je domovem cca 150 druhů savců a cca 500 druhů ptáků. Krugerův národní park je domovem tzv. „velké pětky“, čili pěti nejnebezpečnějších zvířat Afriky: slona, lva, bílého nosorožce, levharta a buvola. Návrat kolem 16:00 hodiny do lodgie, večeře a přenocování.

Den 6

Po snídani volný den určen k odpočinku v lodgiích. Doporučujeme odpočinek u bazénu nebo jeden z výletů po okolí (fakultativní výlety za příplatek): Interakce se slony (cca 75 USD); Večerní safari (v závislosti na počtu zájemců, cena od cca 75 do cca 105 USD); Návštěva kmene Shangaan (Upozornění! Pouze v anglickém jazyce, cena cca 25 USD). Podrobné informace o fakultativních výletech uvede delegát zájezdu. Večeře a přenocování.

Den 7

Po snídani vystěhování a přejezd do Nelspruit na letiště. Protože hodiny přeletů z Nelspruit do Kapského Města mohou být změněny, proto v tento den realizujeme jeden ze dvou fakultativních výletů: návštěvu Institutu šimpanzů (Jane Goodall Institute), kde jsou prováděny výzkumy těchto fascinujících zvířat nebo návštěvu Botanické zahrady Lowveld Garden.

Institut šimpanzů (Jane Goodall Institute) je místem, kde mnoho let výzkumu, velká láska k zvířatům a odhodlání vedly k některým zajímavým objevům v této oblasti. Jedním z největších úspěchů bylo zjištění, že šimpanzi používají nástroje. V Institutu jsou zraněná a osiřelá zvířata. Procházka s průvodcem, který nás seznámí se zvyky šimpanzů, uvidíme jejich krmení.

Botanická zahrada Lowveld Garden, je místem, kde se lze setkat s hrochy. Procházka deštným pralesem a poznávání různých druhů dřevin vyskytujících se v této oblasti. Přelet do Kapského Města. Následně doporučujeme večerní plavbu podél pobřeží Kapského Města, během které budete mít poprvé příležitost obdivovat toto krásné město. Ubytování a večeře v hotelu. (Trasa cca 200 km)

Den 8

Po snídani přejezd historickou částí města, uvidíme mimo jiné: hrad Dobré naděje, městskou radnici, náměstí Grande Parade. Následně procházka v zahradách Indické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Následně výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. K jejímu úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Na vrcholek vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem své osy. V případě nepříznivého počasí možnost změny tohoto bodu programu na výjezd na Signální horu (Signal Hill). Ve večerních hodinách večeře v jedné z nejzajímavějších restaurací v Kapském Městě - Gold Restaurant. Je to úžasný, nejen kulinářský zážitek. Na začátku, během 30minutového workshopu, budeme mít příležitost naučit se hrát na africké bubny. Poté nás čeká skutečný zážitek a cesta po kulinářské mapě Afriky. Budeme mít možnost ochutnat pokrmy mimo jiné: z Egypta, Tuniska, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, Jihoafrické republiky a mnoha dalších (menu v restauraci se mění pravidelně jednou za čtyři měsíce - aktuální nabídku uvede delegát na místě). Během jídla uvidíme vystoupení umělců prezentujících různobarevné příběhy a tradice prostřednictvím hudby a tance. Návrat do hotelu. (Trasa cca 100 km)

Den 9

Po snídani přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys dobré naděje. Mys je jednou z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud, což způsobuje za plného slunce různé odstíny vod každého z oceánů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (sestup je po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky. Navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa cca 300 km)

Den 10

Po snídani volný čas na odpočinek a další atrakce - do doby odjezdu na letiště. Možnost využití následujících výletů: Plavba na ostrov Robben Island (realizace výletu závisí na počasí, cena závisí na počtu zájemců od cca 50 do cca 85 USD); Stellenbosch + Franschoek a ochutnávka místního vína (od cca 50 do cca 85 USD). Detaily o výletech uvede delegát. Odpoledne transfer na letiště a večerní let do Polska.

Den 11

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- V JAR jsou přijímány pouze americké dolary vydané po roce 2001.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny:

Krugerův národní park

- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a pokrývku hlavy. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.

- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na: 4.8 / 6

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/w-cieniu-gory-stolowej/zakwaterowanie-rpc

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.