Vyhledávání zájezdu
UGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY, KOMFORTNĚJI - Uganda

UGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY, KOMFORTNĚJI

Uganda

, HotelUGANDA – UNIKÁTNÍ HORSKÉ GORILY,  KOMFORTNĚJI

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: UGANDA KOMFORTNĚJI - Unikátní horské gorily
Popis
Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindy dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino. Mystické prameny Nilu.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Čeká nás nezapomenutelné setkání s horskými gorilami uprostřed deštných pralesů, safari v nejznámějších parcích Ugandy. Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, v národních parcích v lodžích se snídaní, při prodloužení o Zanzibar v bungalovech se snídaní. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, v Ugandě s úpravou pro safari. Za aktivnější část programu lze označit trek za horskými gorilami, který je fakultativní. Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem. Celý program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání zážitků a odpočinek. Obdobný program pro vás rádi zajistíme v libovolném termínu, při různém počtu cestujících.

Možné spojení s Keňou – Tanzánií – Zanzibarem, viz akce č. 117

Fakultativní výlet – HORSKÉ GORILY
Žije zde několik rodin horských goril, ke každé rodině primátů smí jít skupinka o velikosti max. 8 osob + místní průvodce a ozbrojený doprovod. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří polohu gorilí rodiny hlásí. V průměru se čas treku pohybuje mezi 2 - 7 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu. S gorilí rodinou můžete strávit 1 hodinu a přiblížit se na vzdálenost max. cca 7 m. Poplatek za permit není zahrnutý v ceně zájezdu. Upozorňujeme, že cena permitu se může změnit.
Den 1.
Letecky do UGANDY. Kampala.
Den 2.
Odjezd z hlavního města na sever země. Návštěva farmy Nakasongola - Ziwa Rhino Sanctuary, kde můžete obdivovat nosorožce. Přes městečko Masindi do Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.
Den 3.
Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce nenáročný výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.
Den 4.
Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Místní tržnice. Vyhlášené čajové plantáže.
Den 5.
Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?). Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.
Den 6.
Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemický kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.
Den 7.
Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Dřevěné koloběžky v Kihihi. Průnik do NP Bwindy podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!
Den 8.
S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes devět set.
Den 9.
Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na dlabaných kánoích z eukalyptových kmenů mezi papyrem. V lokální „barůvce“ můžeme ochutnat banánové i čirokové pivo. Pochválíme banánovou pálenku „banánovici“? Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“.
Den 10.
Překročení rovníku a přejezd do Entebbe. Cestouzastávka u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky.
Den 11. - 11.
Letecký návrat domů.
Den 11. - 11.
Letecky do TANZANIE na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město. Palác zázraků. Dům a kostel Livingstona. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
Den 12.
Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře, rybí piknik. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.
Den 13.
Prales Jozani – tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrovemi různých druhů. Červenobílé guerézy. Cesta na sever – kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku – baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour – exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.
Den 14. - 15.
Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování v nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků. Nocleh v oblasti Nungwi.
Den 16. - 17.
Poslední koupání. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi do UGANDY. Prohlídka hlavního města Kampala.

MOŽNOST SPOJENÍ S AKCÍ Č. 109 KEŇA – TANZANIE – ZANZIBAR viz akce č. 117.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.