Vyhledávání zájezdu
Uganda a Rwanda poznávací okruh - Rwanda

Uganda a Rwanda poznávací okruh

Rwanda

, starstarUganda a Rwanda poznávací okruh

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Zájezd je organizován jako turistický a proto klademe velký důraz na to, abyste si navštívená místa opravdu prošli a poznali je tak doslova na vlastní kůži. Zájezd organizujeme jen v malých skupinách.

Uganda leží na východní straně Afrického kontinentu. Na východní straně hraničí s Keňou, na severní straně s Jižním Súdánem, na západní straně s Demokratickou republikou Kongo, na jihozápadní straně sousedí s Rwandou a na jižní straně s Tanzanií. V Ugandě naleznete i značnou část rozlehlého Viktoriina jezera. Hlavní město Ugandy je Kampala.
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Odlet z ČR do Ugandy. Odtud se přesuneme do 35 km vzdáleného města Entebe, kde se ubytujeme v hotelu a připravíme se na večerní prohlídku města s průvodcem. Město Entebe se nachází na pobřeží Viktoriina jezera a najdete zde i skvěle upravovanou botanickou zahradu.
2.den
Ráno opustíme hotel a přesuneme se do hlavního města Kampala city a poté navštívíme zvířecí útulek pro nosorožce (Ziwa Rhino Sanctuary). Toto místo bylo zbudováno na ochranu nosorožců před lovci a zvířecími predátory, ale jeho hlavním cílem, je přirozené rozšíření hroší populace a následné vypuštění do Ugandských národních parků. Rezervace se rozkládá téměř na 70 čtverečních kilometrech a kromě hrochů je domovem i pro antilopy, opic či krokodýlů. Následuje přejezd k Národnímu parku Murchison Falls a ubytování v Pakuba Lodge ve dřevěných chatách s vkusně zařízenými pokoji a s vlastním sociálním zařízením (snídaně, oběd, večeře).
3.den
Celodenní treking v Národním parku Murchison Falls

Murchison Falls, neboli Murchisonovy vodopády (známé rovněž jako Kabaregovy vodopády), se nacházejí na řece Nilu v blízkosti města Paraa. Řeka dosahuje šířky padesáti metrů a vodopád teče pěti metrovou úzkou roklí a kaskádovitě padá do 43metrové hloubky. Vodopády v roce 1864 objevil běloch Samuel White Baker a své jméno získali na počest Rodericka Murchisona, jež byl předsedou Královské zeměpisné instituce. Od roku 1952 jsou vodopády vyhlášený jako Národní park Murchison Falls. Čeká Vás výšlap na vrchol vodopádu i plavba výletní lodí. Přenocujeme opět v Pakuba Lodge. (snídaně, oběd, večeře).
4. - 5.den
Odjezd z Murchison Falls do Národního parku Kibale. Národní park Kibale, se rozkládá na 766 kilometrech čtverečních, v jižní Ugandě a je chráněn deštným pralesem. Převažují zde především vlhké jehličnaté lesy a je jedním z posledních pralesů, v kterém se nachází jak nížiny, tak i horské lesy. Park byl založen v roce 1993 s cílem ochránit tuto velkou lesní plochu před nekontrolovatelným kácením stromů. Kibale National Forest má jednu z nejvyšších koncentrací rozmanitosti primátů v Africe. Domov zde našel velký počet ohrožených šimpanzů, stejně jako opice Gueréza pláštíková, jež patří mezi velmi ohrožené druhy a také vzácná L'Hoest opice neboli Horská opice. Nevynecháme ani Bigodi Wetland Sanctuary,což je fascinující oblast, která se nachází v Magombské bažině. Tato oblast je uznávaná pro svou biologickou rozmanitost. Spatříte zde několik druhů primátů, jako paviány, černobílé Guerézy, opice modré s šedými tvářemi Mangabeje, kočkodany, opice s červeným ocasem a L'Hoest. Bigodi je rovněž rájem pro pozorování ptáků. Můžete zde spatřit až 138 druhů ptáků, z nichž nejvzácnějších je velký modrý Turaco. Přenocování opět v Pakuba Lodge (snídaně, oběd, večeře).
6. - 8.den
Odjezd z Kibale National Forest do Národního parku Queen Elizabeth. V parku se nachází celá řada rostlin a žije zde více než 95 druhů savců a asi 612 druhů ptáků. Park je velmi oblíbený hlavně pro svou různorodost, má pět úrovní vegetace – hustý travnatý porost, Acaciový les, bažiny, lesní louky a pastviny. Můžete zde natrefit na volně žijící Cape buvolí, obří lesní prase, slony, ale též lvy, levharty, či hyeny. V parku si můžete vychutnat i jedno z největších nedotčených Crater Lakes (Kráterní jezero), které vniklo při dávné sopečné činnosti. Další atrakcí je plavba výletní lodí po Kazinga Channel, jež je 32 kilometrů dlouhý přírodní kanál, který spojuje Edwardovo jezero a Lake George a je dominantou celého parku. Kanál láká pestrou škálou zvířat a ptáků, žije zde velké množství hrochů a nilských krokodýlů, které lze nejlépe pozorovat právě při příjemné plavbě lodí. Nezapomenutelný zážitek Vám nabídne i Ishasha Sector, který se nalézá v jižní části tohoto parku. Krajina je v těchto místech značně odlišná od ostatních částí parku a pouze zde můžete spatřit jedinečné tak zvané stromové lvi, jejichž samci mají černé hřívy a kteří téměř celý den odpočívající na obrovských fíkovnících, zatímco opodál se pase Uganda Kob (což je hlavní potrava těchto lvů).

Přenocování v v Pakuba Lodge (snídaně, oběd, večeře).
9. - 10.den
Národní park Bwindi Impenetrable

Tento park se nachází v jihozápadní Ugandě na okraji údolí Rift. Je to jeden z nejstarších a nejvíce biologicky rozmanitých deštných pralesů, jehož stáří je více než 25.000 let a obsahuje téměř 400 druhů rostlin. Tento neproniknutelný les chrání zhruba 320 kusů horských goril, což je zhruba polovina celé světové gorilí populace. Tento biologicky rozmanitý region také poskytuje útočiště dalším 120 savcům. Sloni, antilopy, včetně několika druhů primátů, jako jsou paviáni a šimpanzi. Také zde žije asi 350 druhů ptáků.

Hlavní turistickou atrakcí je Gorila Tracking park. Do tohoto parku je omezený přístup návštěvníků a musíte získat povolení od místních úřadů, které Vám zajistíme předem. Budete moci pozorovat vybrané gorilí rodiny, které jsou zvyklí na lidskou přítomnost a málokdy na turisty reagují. Turisté musí dodržovat přísná pravidla, aby se minimalizovalo jakékoliv riziko, jak pro návštěvníky, tak pro gorily.

Přenocování v dřevěných chatách v blízkosti národního parku Bwindi Impenetrable (snídaně, oběd, večeře).
11. - 12.den
Přesun z Bwindi do National Park to Volcanoes

Národní park Volcanoes leží v severozápadní Rwandě a sousedí s Národním parkem Virunga. Jedná se o nejstarší národní park v Africe. Tento park je domovem pro horské gorily, zlaté opice, Hyeny skvrnité, buvoli, slony a také pro 178 druhů ptáků. Národní park Volcanoes se nachází v malé vesničce Musanze, dříve známé jako Ruhengeri, která je velmi dobře dostupná městskou hromadnou dopravou. Monkey trekking je v horách a potřebujete aspoň nějakou fyzičku. Celá trasa trvá 2 hodiny a začíná se v pevně stanovený čas v 7:00 hodin ráno. Cestou můžete navštívit Twin Lakes (Lake Burera a jezera Ruhondo) a objevovat tak přírodu v tradičních dlabaných kánoích, kochat se krajinou a sledovat život vodních ptáků.

Golden Monkeys Tracking-tento trekking probíhá rovněž v National Park to Volcanoes a stejně jako gorily v 7:00 hodin ráno. Tyto vzácné druhy jsou na seznamu ohrožených zvířat a v současné době se v parku nachází dvě rodiny těchto zlatých opic, které mají asi 80 členů. Zlaté opice ve Rwandě žijí v bambusových porostech na úpatí sopky a jsou zvyklé na turisty. Trekking probíhá v malé skupině nejvýše osmi lidí a Vy tak můžete strávit s opicemi celou hodinu. Opičky jsou velmi aktivní bytosti, a neustále skáčou ze stromu na strom a je opravdu obtížné je fotografovat. Tento tracking je pro všechny, kdo rádi pozorují život zvířat ve volné přírodě a prožijí tak nezapomenutelný zážitek.

Přenocování v dřevěné chatě (snídaně, oběd, večeře).
13. - 14.den
Přesun do National Park Rubavu,Batwa Trail

Rubavu se nachází na okraji jezera Kivu na západní straně země. Břehy jezera Kivu mají krásné písečné pláže, lemované kymácejícími palmami, moderními hotely, které mají svou typickou exotickou atmosféru. Užijete si uklidňující prostředí s atraktivní horskou scenérií Virungas, vychutnáte si znamenitou místní kuchyni, a můžete vyzkoušet několik vodních aktivit na jezeře Kivu.

Batwa Trail je nová atrakce, která byla nedávno zahájena v Mgahinga. Prohlídka Vám přiblíží životní styl lesních národů Batwa. Tento národ žil původně v lesích národního parku, kde se výhradně živili lovem a sběrem ovoce. Prohlídka trvá přibližně čtyři hodiny a stojí USD $ 80 na osobu.

Batwa Trail je neuvěřitelný zážitek, protože vede přes husté lesy Mgahinga národního parku Gorilla. Pro turisty je připraveno několik názorných ukázek ze života tohoto národa, například Vám předvedou, jak se sklízí a používají byliny pro medicínu a med, původní přísun vody pomocí bambusu, výstavba domů z trávy a doškové chatrče. Prohlídka končí tanečním vystoupením komunity Batwa u vchodu do Garama jeskyně, která bývala slavnostním místem pro Batwa vůdce. Jeskyně byla takové symbolické místo v Batwa kultuře a Vy budete hrdí na to, že můžete být součástí toho to jedinečného zážitku.

K dispozici jsou i další fakultativní výlety.

Vodní sporty: jízda na kajaku, rybaření a výlety lodí

Gishwati Forest: sledování šimpanzů, příroda pěšky a ornitologie

Kongo Nile Trail

Community Tourism

Přenocování v dřevěné chatě v blízkosti jezera Kivu (snídaně, oběd, večeře).
15.den
V dopoledních hodinách odjezd do Kigali. Prohlídka hlavního a největšího města afrického státu Rubavu. Město bylo vystaveno v kopcích v roce 1907 za koloniální německé vlády. Během prohlídky nevynecháme ani Memorial Centre neboli Památník obětem rwandské genocidy, k němuž směřují všichni zdejší turisté a je tak trochu povinnosti, poctít ho svou návštěvou. Dozvíte se zde spoustu informací o genocidě v roce 1994, zhlédnete videozáznam a fotografie zachycující toto smutné období. V odpoledních hodinách odjezd z Rubavu do Entebe. Odlet zpět do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.