Vyhledávání zájezdu
Terénní expediční vozidlo - Jihoafrická republika

Terénní expediční vozidlo

Jihoafrická republika

, KempTerénní expediční vozidlo

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko: za divokou zvěří a panenskými plážemi
Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.
Před a po expedici
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Jihoafrické republice naopak prodloužit, případně zkombinovat s návštěvou Viktoriiných vodopádů nebo jiných zemí jižní Afriky).

Vzhledem k tomu, že odjezd z Johannesburgu je ve velmi časných ranních hodinách, je zde nutný nocleh před cestou. Optimální ubytování je v Greenfire Lodge Johannesburg, odkud se ráno i vyráží. Jak nocleh, tak transfer z letiště, vám rádi zajistíme. Poslední den programu je návrat do Johannesburgu naplánován v pozdně odpoledních / večerních hodinách. Vzhledem k dlouhému přejezdu není možné přesně určit čas, proto opět doporučujeme počítat zde s nocí v Johannesburgu před návratem do Evropy, případně odletem do další destinace. I tyto služby vám na požádání rádi zajistíme.
1. den Johannesburg – Bushveld Camp
V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte staré zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest a pokocháte se úžasným výhledem na Blyde River Canyon a jeho Three Rondavels. V pozdním odpoledni sjedete do nížiny a ubytujete se v kempu na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Kemp je citlivě zakomponovaný do okolní buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím.
Po večeři vás čeká večerní safari v otevřeném voze.

Večeře
2. den Bushveld Camp - Kruger
Vstanete tak, jak je v Africe zvykem – tedy před svítáním – a vydáte se za dobrodružstvím. V doprovodu zkušeného stopaře vyrazíte pěšky do buše a pokusíte se stopovat nejen členy „velké 5“, ale i jiné obyvatele divočiny. Budete seznámeni se základy stopařského umění. Váš průvodce vás upozorní na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Po vycházce se vrátíte do kempu, kde na vás bude čekat vydatný brunch. Nasyceni se ještě můžete vykoupat v bazénu a pak už se vydáte na cestu do Krugerova národního parku. Tady vás čeká safari první safari a odpoledne se na dvě noci se utáboříte v kempech uvnitř parku.

Brunch – večeře
3. den Kruger
Dnešní celý den strávíte safari v Krugerově národním parku a budete se snažit najít nejen zvířata „velké 5“.

Snídaně – oběd – večeře
Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
4. den Mozambique Transfrontier Park
Po krátkém ranním safari opustíte území Jihoafrické republiky. Z cesty se stane stezka v buši a vstoupíte na území mozambické strany spojeného chráněného území (dříve národní park Limpopo). Tato část je ještě prakticky zcela neprozkoumána. Budete obklopeni přírodní krásou a budete moct obdivovat množství rostlinných i ptačích druhů v této části parku. Kemp pro tuto noc bude v blízkosti jezera Massingir a okolí prozkoumáte jak pěšky, tak vozem.

Snídaně – oběd – večeře
5. - 6. den Xai - Xai
Dnes opustíte národní parky a vydáte se přes pláně obklopující řeku Limpopo, cestu budou lemovat četné domorodé vesničky a nakonec se dostanete až na pobřeží Indického oceánu. Příští dvě noci strávíte na odlehlé pláži v malém resortu schovaném na vysoké písečné duně oddělující vnitrozemní jezero od oceánu. Celý další den budete mít čas na relaxaci na pláži a poznávání okolí.

Snídaně – oběd – večeře
7. - 9. den Inhambane
Z Xai – Xai se vydáte podél pobřeží na sever do města Maxixe. Odsud přeplujete společně s místními na tradiční dřevěné lodi (dhow) do starobylého přístavu Inhambane. Vaše expediční vozidlo v mezičase objede zátoku po pevnině a společně se setkáte v přístavu. Navštívíte tržiště a podíváte se po městě a pak už bude čas se vydat na pláže poloostrova Barra. Tady nás čekají tři noci v relativním pohodlí jednoduchých chatek ve stínu kokosových palem. Čas můžete strávit odpočinkem, sluněním nebo šnorchlováním ve vodách Indického oceánu. Budete mít možnost dlouhých procházek po liduprázdných panenských plážích, kterými je Mosambik proslulý. Pokud budete mít zájem, můžete se vydat na projížďku na koních, či za potápěním na některé z místních lokalit (tyto aktivity nejsou v ceně).

Snídaně – oběd – večeře
Poslední večer tohoto třídenního pobytu u moře si zajdete na večeři do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).
10. den Maputo
Odpočinutí se vydáte po pobřeží na cestu na jih do mosambického hlavního města Maputo. Setkáte se zde s latinským stylem pouličních kaváren, hudby a rušných tržišť. Noc strávíte v pohodlném hotelu. Na večeři si zajdete do jedné z mnoha restaurací, kde budou mít odvážní příležitost vyzkoušet místní specialitu: Peri – Peri (na vlastní náklady).

Snídaně – oběd
11. den Svazijsko
Dnes povede vaše cesta zpět do buše. Pojedete na jih do malinkého afrického království jménem Svazijsko. Navštívíte jednu z jeho rezervací a noc strávíte opět v kempu.

Snídaně – oběd – večeře
12. - 13. den Zululand
Dnes se vrátíte do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu. Další dvě noci strávíte v kempu v soukromé rezervaci hraničící s parkem St. Lucia poblíž Hluhluwe. Náplní těchto dvou dní budou pěší procházky v buši, safari v otevřeném voze v národním parku Hluhluwe i návštěva venkovské školy.

Snídaně – oběd – večeře
14. den Johannesburg
Vaše africké dobrodružství je bohužel u konce a tak se dnes vydáte na cestu zpět do Johannesburgu. Projedete provincií KwaZulu Natal a vrátíte se do lodge, odkud jste před dvěma týdny vyrazili.

Snídaně
Popis hotelu
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.