Vyhledávání zájezdu
Sumatra - orangutani v mlze - Singapur

Sumatra - orangutani v mlze

Singapur

, Program starstarstarSumatra - orangutani v mlze

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:

Dnes Počasí v Singapore - transparent 30°C


Popis hotelu

Ubytování:

Hotely ***/****

Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou s WC, často i TV, klimatizací a mini barem (za poplatek). Pokoj pro tři osoby je obvykle dvoulůžkový pokoj s přistýlkou ​​(přistýlka nejčastěji v podobě lehátka nebo rozkládací pohovky).

Vybavení: v hotelech je restaurace a bar

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Kuala Lumpur a Singapur - Varšava (s přestupem na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova), vnitřní přelety místními linkami na trase Kuala Lumpur - Padang, Padang - Medan a Medan - Singapur, letištní taxy, ubytování v hotelech (10 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, plavba lodí dle programu, stravování dle programu, služby polského delegáta a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: letištní poplatky v Indonésii (celkem cca 60 USD), indonéské vízum (můžete si jej vyřídit na letišti, za poplatek cca 25 USD, cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data návratu), vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem vstupenky a spropitné cca 140 USD, platí se povinně průvodci jako balíček), jídla během výletů, nápoje k jídlům a fakultativní výlety.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 4.3 / 6.

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/sumatra-orangutany-we-mgle/zakwaterowanie-sum

Program

Moderní Kuala Lumpur • jedinečná krajina Sumatry • plavba lodí po jezeře Toba • orangutaní rezervace • Singapur - lví město

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Let pravidelnou linkou do Kuala Lumpur (s přestupem na jednom z evropských nebo arabských letišť). Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Přistání v Kuala Lumpur, pasová kontrola. Následně transfer z letiště do hotelu, ubytování a odpočinek po cestě. Přenocování v hotelu v Kuala Lumpur.

Den 3

Snídaně v hotelu a poté prohlídka Kuala Lumpur. Prohlídku zahájíme u nejznámějšího mrakodrapu ve městě - Petronas Twin Towers (dvojčata). Uvnitř se nachází největší obchodní dům v Malajsii (výjezd na věž pro zájemce - za příplatek). Krátký volný čas k fotografování. Následně uvidíme královský palác, postmoderní národní mešitu Masijd Negara (zvenčí), Náměstí nezávislosti a nedalekou budovu sultána Abdula Samada - postavenou v maurském stylu, nyní zde sídlí Nejvyšší soud. Během přestávky oběd. Poté se vydáme k Jeskyním Batu, které jsou posvátným místem pro hinduisty. Můžeme zde obdivovat řadu vápencových útvarů a pozorovat věřící během modliteb. Večer pro zájemce výlet "Kuala Lumpur v noci" (za poplatek cca 60 USD). Program zahrnuje mimo jiné: největší a nejstarší hinduistický chrám ve městě - Sri Maha Mariamman, noční trh v čínské čtvrti a na závěr slavnostní večeře v malajské restauraci s ukázkami tanců z různých oblastí Malajsie.

Den 4

Po brzké snídani transfer na letiště a odlet do Padangu na Sumatře. Následně přejezd do Bukittinggi, dávné holandské obchodní osady nacházející se v horách Barisan. Navštívíme zde mimo jiné pozůstatky holandské pevnosti Fort de Kock, postavené na kopci, odkud se rozprostírá nádherný výhled na okolní krajinu. Na druhé straně visutého mostu se nachází muzeum věnované kultuře lidí Minangkabau, tradičně obývajících tyto oblasti. Následně přejedeme k hlavnímu náměstí města - barevné a rušné náměstí Pasar Atas s charakteristickou věží s hodinami. Na trhu si lze koupit suvenýry a čerstvé místní speciality. Odpoledne volný čas. Přenocování v hotelu v Bukittinggi (Trasa cca 90 km + vnitřní přelet)

Den 5

Po snídani v hotelu se vydáme ke kaňonu Sianok, části příkopové propadliny s impozantními útesy vysokými až 100 m, poté k osadě Pandai Sikat, známé díky své zlaté a stříbrné batice a do vesnice Koto Gadang, známé výrobky ze stříbra a jinými formami tradičních řemesel. Trasa přejezdu nabízí nádherný výhled na kráterové jezero Maninjau. Během prohlídky oběd. Večeře a přenocování v hotelu v Bukittinggi. (Trasa cca 30 km)

Den 6

Snídaně a vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Medanu v severní části ostrova, centra obchodu, ropného průmyslu a zemědělství, obydleného barevným mixem národností a etnických menšin. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: Velkou mešitu, palác Sultána postavený v tradičním malajském stylu a historickou vodárenskou věž - symbol města. Odpoledne volný čas. Večeře a přenocování v Medanu.

Upozornění! Během návštěvy mešity a dalších náboženských míst je povinností mít správné oblečení - zahalená kolena a ramena. (Trasa: vnitřní přelet).

Den 7

Snídaně v hotelu. Přejezd do Národního parku Gunung Leuser, biosférické rezervace UNESCO. Po obědě se vydáme do Bukit Lawang, kde navštívíme středisko péče o orangutany, umístěné v deštném pralese. Setkáme se s průvodcem parku, se kterým se vydáme na mírný trekking po stopách zvířat. Délka procházky bude záviset na místě výskytu opic, které se v průběhu dne volně pohybují po parku. Zvířata, která byla zachráněna ze zajetí lze pozorovat zblízka, zatímco zcela divoká zvířata je možné pozorovat pouze ze vzdálenosti několika metrů. Během jedné procházky se setkáme někdy i s několika jedinci, je však třeba pamatovat, že tyto opice se pohybují jednotlivě, nikoli ve skupinách. Trasa vede kopcovitým lesním terénem, proto doporučujeme mít pohodlné, uzavřené boty (nejlépe trekkingové), oblečení zakrývající ramena a nohy a repelent proti hmyzu. Doporučujeme také dalekohledy. Vláda Národního parku může účtovat poplatky za fotografování a filmování v areálu rezervace. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Medanu na večeři a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 8

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k Parapat. Během cesty uvidíme plantáže olejových palem a kaučuku. Zastavíme také v Pematang Siantaru, v jednom z větších měst severní Sumatry, kde navštívíme buddhistický chrám Vihara Avalokitesvara s více než dvacetimetrovou sochou bohyně milosrdenství (největší sochou svého druhu v Indonésii). Během přejezdu oběd. Po příjezdu do Parapat plavba lodí na ostrov Samosir. Večeře a přenocování v hotelu na ostrově. (Trasa cca 180 km)

Den 9

Po snídani celodenní plavba lodí po jezeře Toba. Zastavíme v několika okolních vesnicích, kde budeme pozorovat život místních obyvatel, navštívíme významná historická místa (mimo jiné sarkofág krále Sidabutara) a tradiční architekturu, uvidíme také lidový tanec a budeme se koupat v klidných vodách jezera. Během plavby oběd. Následně návrat do hotelu na večeři a přenocování.

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a návrat lodí do města Parapat. Přejezd přes území obydlené národem Batak. Po obědě navštívíme horskou osadu Lingga, kde se seznámíme s tradičním způsobem života etnické skupiny Karo Batak, uvidíme vodopád Sipisopiso a dřevěný palác Ruma Bolon ve vesnici Pematang Purba (zrestaurován a fungující jako muzeum). Ubytování, večeře a přenocování v Brastagi (Trasa cca 200 km)

Den 11

Po časné snídani přejezd na letiště v Medanu (během cesty zastavíme u Zlaté pagody), odpoledne přelet do Singapuru. Po příletu oběd. Odpoledne volný čas k odpočinku nebo samostatné prohlídce. Pro zájemce možnost výběru - přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 35 USD) nebo výlet na ostrov Sentosa, na který se vydáme rychlou tramvají (cena cca 95 USD). V programu jsou zahrnuty hlavní atrakce ostrova - oceánárium a vodní park nebo pobyt na místní pláži. Bude realizován ten fakultativní výlet, na nějž bude přihlášeno více zájemců. Přenocování v hotelu v okolí hlavního města Singapuru. (Trasa cca 70 km + vnitřní přelet)

Den 12

Po snídani celodenní prohlídka města. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Vydáme se také k chrámu Buddhova zubu, monumentální budově navržené ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru, připomínající indická města. Večer transfer na letiště a návrat do Polska pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť nebo na jednom z letišť Arabského poloostrova).

Den 13

Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

- V Indonésii nejsou akceptovány bankovky 50 USD a 100 USD staré edice (vydány před rokem 1996, s malými podobiznami prezidentů).


- Doporučujeme vzít s sebou repelent na komáry a plnou obuv.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.