Vyhledávání zájezdu
Španělské Pyreneje na kole - Andorra

Španělské Pyreneje na kole

Andorra

, ProgramŠpanělské Pyreneje na kole

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

kombinovaná -

Počasí:

Dnes Počasí v Andorra - transparent 11°C


Popis zájezdu

Pyreneje každého okouzlí půvabem rozkvetlých strání na pozadí zasněžených hřebenů, vůní tymiánu a barevností dozrávajících vinic. Nás, cyklisty, ale osloví zejména serpentinami silniček a horských cest vinoucích se po úbočích hor a údolími podél horských bystřin, které lákají osvěžit se koupelí. Budeme degustovat místní víno Oporto nebo si ve volném dnu zkusíme rafting na místní řece Noguera Pallaresa. Pokud jste ještě nebyli v Andoře, možná se tam budete chtít alespoň na skok mrknout. V závěru tohoto krásného zájezdu nás čeká prohlídka Barcelony – hlavního města Katalánska.


Povrch a profil:

asfalt i šotolina (nevhodné pro silniční kola), kopcovitý profil.


Poznámka:

Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Odjezd autobusové varianty 11-171-811 z Prahy v dopoledních hodinách, odlet letecké varianty 11-171-812 do Toulouse bude z Prahy (ranní let v 6:30h se společností KLM - s přestupem v Amsterdamu; odlet zpět z Barcelony přímým spojením do Prahy v podvečerních hodinách). Zde se jedná o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol a velkých zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, vyžaduje tedy jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny před odletem) a vyzvednutí při jeho příjezdu ve večerních hodinách (1 den po příletu).

Program

1.–2. den:

Odjezd dopoledne, noční přejezd do Francie; cyklistika a nocleh v Massif Central – kaňon řeky Tarn (42–70 km).3. den:

Dopoledne přesun autobusem se zastávkou v Toulouse – vyzvednutí letecké skupiny; dojezd do Španělska do Bielsy – údolí nedaleko Monte Perdido – 3355 m.4. den:

Údolím a kaňonem řeky Esery přes sedlo Sahún – 1989 m s následným sjezdem do Castejón de Sos (s vynecháním sedla 90 km po silnici/přes sedlo 60 km – z toho polovina šotolina pro MTB).5. den:

Podhorské vesničky Campo a Egea, klášter Santa María de Obarra (z 11. stol.) v kaňonu řeky Isábena; výjezd na Alto de Bonansa – 1380 m, výhledy na Pico Aneto – 3408 m (39 km/64 km).6. den:

Z Aragonie do Katalánska – románské kostelíky v údolí Vall de Boí ; přes Pont de Suert a dvě sedla do Senterady (40 km).7. den:

Údolím řeky Noguera Pallaresa přes centrum vodáckých sportů Sort do Llavorsí; románský klášter Santa Maria (z 9. století) a muzeum soli v Gerri de la Sal (53 km).8. den:

Volný den v Llavorsí: nádherné šotoliny pro MTB nad Vall de Llessui nebo pěší túry v NP Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – horská vesnice Espot, jezero St. Maurici nebo fakultativně rafting na místní řece Noguerra Pallaresa.9. den:

Výjezd z Llavorsí přes vysokohorská sedla do Andorry (s nádhernými výhledy na okolní horské velikány), následný dlouhý sjezd do románského města LaSeu de Urgell – městečko s olympijským vodním kanálem (80 km MTB/variantně po asfaltu 65 km).10.–11. den:

Dvoudenní cyklistika v pohoří Serra del Cadí, horské vesničky výhledy na Pyreneje; přejezd kolem lyžařských středisek, přehrad a skalních měst do opevněného města Solsona, návštěva románského kostelíku s kryptou v Olius (40 km a 65 km).12. den:

Solná hora Muntanya de Sal de Cardona, přírodní rezervace Riera de Navel (60 km).13.–14. den:

Ráno přejezd busem do Barcelony a celodenní prohlídka města s unikátními Gaudího stavbami a osobitou atmosférou staré přístavní čtvrti; podvečerní odlet letecké skupiny z Barcelony do Prahy, noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den ve večerních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.