Vyhledávání zájezdu
Sea kajak Fiji - Yasawas neskutečná tropická expedice - Fidži

Sea kajak Fiji - Yasawas neskutečná tropická expedice

Fidži

, Chata starstarSea kajak Fiji - Yasawas neskutečná tropická expedice

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Vydejte se s námi na úžasnou tropickou expedici trvající 8-9 dní, projede na kajacích právě celý tento řetězec yasawských ostrovů. Projedeme ostrovy s kempováním na opuštěných plážích nebo se také ubytují v malých domorodých vesničkách, vyzkoušíme si šnorchlování a také rybaření. Velikou výzvou a dobrodružstvím pro všechny vodáky bude vzrušující přeplouvání přes otevřené moře.
11 dnů trip 8-9 dnů na kajaku
Fiji je ostrovní země složená z 322 ostrovů rozšířených přes 230 tisíc kilometrů čtverečních. Část souostroví nesoucí jméno Yasawa tvoří řetězec 16 ostrovů umístěných severozápadně od Viti Levu, hlavního ostrova Fiji. Vydejte se s námi na úžasnou tropickou expedici trvající 8-9 dní, projede na kajacích právě celý tento řetězec yasawských ostrovů. Podle flexibilního plánu cesty si skupina projede ostrovy s kempováním na opuštěných plážích nebo se také ubytují v malých domorodých vesničkách, vyzkouší si šnorchlování a také rybaření. Velikou výzvou a dobrodružstvím pro všechny vodáky bude vzrušující přeplouvání přes otevřené moře.

Počet členů skupiny bude omezen na deset osob a požadujeme od všech účastníků základní zkušenost s pádlováním a ovládáním sea kajaku se zvládnutím nastoupení na suchu i z vody.
Zájezd je připravován především pro vodáky s předešlými zkušenostmi. Převážně se pojede na kajacích jednotlivě, ale je možné absolvovat zájezd i v kajacích pro dva. Před výpravou požadujeme nějakou přípravu v podobě pravidelného nácviku pádlování. Tyto dovednosti, a potřebné zkušenosti můžete získat v rámci přípravných kurzů, které pořádáme. Pádlovat se bude s plně naloženými kajaky, které tak umožní naší soběstačnost během celé cesty. Obtížnost cesty závisí na podmínkách, které sebou přinese počasí. Moře a povětrnostní podmínky na souostroví jsou převážně stabilní, ale při větrnějších podmínkách možná bude nutné celý den pádlovat. V plánu jsou nejméně dvě přeplutí přes otevřené rozvlněné moře. Denně budeme pádlovat v rozmezí pěti až šesti hodin, které prostřídáme šnorchlováním a průzkumnými procházkami, jak nám to bude vyhovovat. Požadujeme, aby účastnící počítali s možnými riziky, a vyhrazujeme si případnou změnu náplně zájezdu podle počasí a podmínek, které mohou nastat. Kajaky jsou stabilní a navržené pro takto náročné cesty. Důležité je vzít s sebou, co nejméně osobních věcí, aby se vešlo jídlo a všechno ostatní nutné vybavení do kajaků. Naši průvodci mají obrovské zkušenosti především na mořském kajaku a také jako profesionální průvodci v divočině. Dostanete důkladnou instruktáž o všem, co nás na cestě čeká s dostatečným předstihem na přípravu a s kajaky Vás seznámíme hned druhý den.
Klima
Obecně lze očekávat mírné tropické klima od března do listopadu. Počasí je obecně sušší na ostrovech Yasawas než na Viti Levu. Noci mohou být chladnější, kolem 16 – 20 stupňů Celsia. Dny jsou horké a suché s teplotami mezi 24 a 30 stupni. Místy se mohou objevit mraky a dešťové spršky. Vlhkost vzduchu stoupá v říjnu a v listopadu a pasáty vanou od března do listopadu.
Organizace zájezdu
V tropické oblasti zapadá slunce brzy, takže se budeme snažit být na vodě co nejdříve, abychom měli náskok před chladnějšími teplotami večer. Je dobrý nápad sbalit si své věci, připravit si věci co využijete přes den a také sbalit stan ještě před snídaní, aby byla organizace odjezdu co nejjednodušší. Nejlépe bychom chtěli být na vodě již v 8:30 a do kempu dorazit odpoledne. Je důležité si uvědomit, že celá skupina kajaků bude stejně rychlá, jako její nejpomalejší člen. Jídlo je především čerstvé, sušené potraviny jsou připraveny na poslední dva dny zájezdu. Budeme se snažit doplňovat zásoby čerstvě nachytanými rybami! 'Pro vegetariány a pro ty co mají speciální požadavky ohledně diety, rádi zajistíme nezbytné přípravy' V kempu se od Vás očekává vyložení nákladu z lodí, postavení stanu a možná každou noc pár z Vás může pomoci průvodcům s přípravou večeře.
Personál expedice
Vaši průvodci budou dva z našich nejlepších vůdců. Jejich úkolem je koordinovat expedici a zajistit bezpečnost celé skupině. Budou odpovídat na Vaše otázky a informovat Vás o cílech a postupu celé expedice. Budou rozhodovat v otázkách bezpečnosti, ošetří Vás v případě úrazu a budou za Vás spolupracovat s místními vesničany. Pokud budete mít jakékoliv dotazy během cesty, neváhejte zeptat se svých průvodců.
Cestovní ujednání
Pokud se dobrovolně rozhodnete pozměnit cestovní ujednání po začátku vaší expedice, náš personál Vám bude pokud možno k dispozici, ale zodpovědnost za organizaci dalších ujednání je pouze na Vás. Ke zpoždění může dojít kvůli počasí nebo při obtížích s dopravou a my uděláme to nejlepší, abychom napravili nastalou situaci. Musíte si uvědomit, že v této části světa zpoždění a čekání je běžná záležitost a i když se budeme snažit dodržet plán, není to vždy možné. Jsme si jistí, že to chápete a případně některou z těchto situací přijmete jako součást celého zážitku na Fidži.
Technická náročnost
Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Odlet z ČR do Nadi
2.den
Přílet do Nadi. Po příletu zamíříme do centra města, ubytujeme se v hotelu a vyrazíme na krátkou prohlídku. Instruktáž ohledně zájezdu s naším průvodcem se uskuteční po večeři v hotelu. Obdržíte zde voděodolné vaky, které ochrání Vaše osobní věci během cesty na kajacích. Objem vaků se pohybuje okolo 25-35 litrů. Zavazadla, která během cesty na kajacích nejsou potřeba, můžou být uložena v hotelu, než si je vyzvednete při svém návratu na souš.
3.den
Po časné lehké snídani v hotelu se přemístíme do přístavu Denarau a v 8:30 ráno vypluje na ostrovy. Loď Yasawa Flyer zajišťuje přepravu na ostrov a je to katamarán s 267 místy pro cestující. Flyer nás vezme přibližně 72km na ostrov Tavewa a do Modré Laguny, přijedeme přibližně okolo 13:30 hodin. Nejlepší bude si s sebou na plavbu vzít nějakou svačinu a něco malého na čtení.Z Yasawa Flyer se přesuneme na základnu na ostrově Tavewa malými ostrovními čluny. Naši fidžijští hostitelé nám zajistí pohodlí ve vlastním obydlí, zajistí jídelní 'buru' a travnaté místo pro kempování. Až se sžijeme s našimi kajaky a obeznámíme se s expedičním vybavením, vyzkoušíme si naše dovednosti s pádlováním v laguně. Den zakončíme nejlepším možným způsobem, kdy budeme pozorovat západ slunce na pláži přímo před našimi stany a potom následuje zdravá tropická večeře.

KEMPOVÁNÍ
4.den
Nalodíme se a popádlujeme 16km do Novotua. Závisle na příznivosti přílivu pak poobědváme na okraji útesů vystupujících přímo z pláže. Až obkroužíme ostrov Nathula vydáme se do malé vesnice Novotua. Vesničané z Novotua jsou převážně přátelští a velice vřelý. Způsobem, kterým nás přivítají u sebe, si určitě toto místo zamilujeme. Najde se čas pro šnorchlování kolem útesů u pobřeží a prozkoumávání okolí předtím než se na večer utáboříme.

KEMPOVÁNÍ
5.den
Na kajacích pojedeme do jeskyní v Sawa-I-Lau, což jsou malebné ostrovy s ostrými vápencovými vrcholy a jeskyněmi se slanou vodou, které vybízejí k prozkoumávání. Dále budeme pokračovat na neobydlený ostrov s úžasným šnorchlováním před návratem do vesnice Novotua 'popádlujeme vzdálenost přibližně 11 km'.Den završíme večerním zábavním programem, který pro nás vesničané připraví a budeme pozvaní k místnímu náčelníkovi na kava párty 'kava je nealkoholický nápoj s mírnými znecitlivujícími účinky'.

KEMPOVÁNÍ
6.den
Budeme pádlovat 12 km na ostrov Vawa, který je neobydlený s krásnými bílými písčitými plážemi. Máme celé odpoledne na prozkoumání ostrova a užívání si mnoha míst pro šnorchlování. Kempovat budeme pod palmovými stromy a vyzkoušíme si naší zručnost při šplhání na nějaké menší kokosové stromy, abychom obstarali nepostradatelné ingredience pro náš tropický punč!

KEMPOVÁNÍ
7.den
Po cestě zpět na ostrov Tavewa objevíme mnoho zátok a zálivů ostrova Nathlua '23 km' Pokud nám zbude čas, můžeme se potápět na zadní straně ostrova. Večer doplníme zásoby, abychom byli připraveni na jižní etapu naší expedice.

KEMPOVÁNÍ
8.den
Naším cílem bude vyrazit za svítání, protože nás čeká dlouhý den pádlování. Objedeme Matacalevu, podél celé délky ostrova Yaqueta a pak na rozlehlý ostrov Navati. Při přeplouvání Bligh Straight máme jedinečnou možnost pozastavit se a nachytat čerstvé ryby k večeři. Vzdálenost, kterou ujedeme, bude přibližně 23 km.

KEMPOVÁNÍ
9.den
Budeme pádlovat podél ostrova Naviti a naše večerní tábořiště vybereme v závislosti na směru větru. V kajaku ujedeme přibližně 20 km.

KEMPOVÁNÍ
10.den
Budeme křižovat mezi několika menšími ostrovy předtím, než se vydáme na náš další přejezd přes otevřené moře k ostrovu Waya, zakotvíme u vesnice Wayalevu. Zde budete mít příležitost na krátkou túru za skvostným výhledem, kde uvidíte celou naší trasu. V kajaku ujedeme přibližně 14 km.

KEMPPOVÁNÍ
11.den
Předtím než dosáhneme našeho cíle, budeme pádlovat podél členitého pobřeží ostrova Waya a potom podél ostrova Wayaslailai. Posedíme u společné slavnostní večeře, přičemž budeme nasávat vůní květin jižního Pacifiku. Skvělá příležitost k ohlédnutí se za prožitou dovolenou a ke snění o dalším dobrodružství. V kajaku ujedeme přibližně 21 km.

JEDNODUCHÉ UBYTOVÁNÍ
12.den
Ráno můžete strávit relaxačně, šnorchlováním a úklidem před odjezdem na lodi Yasawa Flyer, který bude v 15:00. Výlet zakončíme 11 dnem, přesunem lodí do Denerau Marina v Nadi. Možná si budete chtít prodloužit pobyt v některém z resortů na souostroví Yasawas a na pevninu dorazit v následujících dnech. Pokud budete chtít zůstat na ostrovech déle, dejte nám vědět alespoň 6 týdnů před Vaším odjezdem, abychom mohli pozměnit rezervaci lodi. 'Tato rezervace bude obsahovat zvláštní příplatek za transfer lodí' Několik návrhů na resorty v Nadi a na ostrovech Yasawa Vám rádi doporučíme.
13. - 14.den
Odlet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.