Vyhledávání zájezdu
Papua Nová Guinea - Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea

, KempPapua Nová Guinea

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Zájezd do nejexotičtější země na světě. Džungle, moře, vysočina. Tato země mávše, co cestovatel chce vidět. Dusná atmosféra horké džungle a chladnýdéšť na Tari gap. Záběry, po kterých touží každý amatérský i profesionálnífotograf, které vám přinesou do obývacího pokoje národy Oceánie a budete si připadat jako reportér Discovery channel. Vaše představy o exotice nabydou určitě jiných rozměrů a jejich hranice budete chtít posunout ještě dál. Žluté tváře Huliů, bílíbahenní muži, červený Mt. Hagen či mechem obrostlí Chimbuové. Nevíte, kam se dříve podívat, a co považovat za příběh, pohádku či realitu. Závěr cesty uexotického Šalomounova moře a tichomořského podvodního světa. Cesta, kterou absolvujete jednou za život a fotky z ní budou dědictvím.
Program
 • 1.den - Naše cesta začíná.
 • 2.den - Jsme stále ve vzduchu a Papua se blíží.
 • 3.den - Přílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Přistáli jsme nedaleko 6. distriktu na Jacksonově letišti. Exotická pasová kontrola, první dotek s pevninou a zajímavou Oceánií. Papua Nová Guinea leží na 2. největším ostrově světa, kde si domorodci z jiných kmenů nerozumějí často ani slovo. Tajemství PNG dodnes nejsou objevena. Centrální Moresby, lokální pláž Ela beach a vyhlídka na město. Izolované hlavní město, které není spojeno se zbytkem země žádnou cestou, pouze letadlem. Už dnes se ponoříme do fascinující historie této země, kterou drancovali bílí australští imigranti a vztahy ani dnes nejsou růžové. 857 různých jazyků, stovky kmenů považují tuto zemi za svůj domov již tisíce let. S kulturou alespoň některých místních národů se seznámíme přímo na místě. Tradiční parlament a tržiště Bokor budou patřit také mezi naše zastavení.
 • 4.den - Přesun na domácí terminál, odkud nás čeká přelet do TARI. Air Niugini ještě jednou vzlétne nahoru a přes tyrkysový oceán se dostane až do oblaků na hranici vysočiny, spustí se dolů a přistane na letišti v Tari. Jednoduchý plot a za ním čistá exotika. Je toto vaše nejexotičtější letiště? Vítejte ve vysočině! První fotografie. Jsme ve výšce cca 2 300 metrů a v zemi silných mužů! Provincie Hela, která je domovem Huliů. Odpolední návštěva posvátného místa, kde si muži nechávají narůst vlasy podle starého rituálu, a na závěr po 18 až 36 měsících odloučení si je rituálně ostříhají a stanou se součástí ceremoniálních paruk. Úvod do kmenové kultury, jak se patří. Všudypřítomné zákopy, červené fleky, chlapci s mačetami a ptáci ráje. Večeře s výhledem na údolí Tari a skvělý místní Png export lager a sladké brambory.
 • 5.den - Dnešek strávíme celý ve společnosti Huliů. Až v 30. letech 20. století vstoupili Huliové na mapu světa. Do té doby žili svůj ničím nedotčený život ve vysočině PNG. Jejich barevné, pomalované tváře jsou symbolem PNG a zároveň úžasným důkazem, že tradiční kultury jsou zde živé a daří se jim. Dozvíme se odkud pochází žlutá hlinka, kde žijí, jak bojují, jak se starají o své manželky a proč je nazývají "velcí muži". Tradiční tance, rituály, každodenní život. Nic nevynecháme a nic pro nás nebude tabu. Věděli jste, že zemědělská tradice tohoto regionu má přes 10 000 let? A Huliové jsou jejími potomky. Je Papua Noemovou archou národů? Večerní západ slunce nad vysočinou a jemný, tiše padající déšť.
 • 6.den - Po tzv. "dálnici vysočiny", kamenité cestě, drsnou, zelenou krajinou se přesuneme do úrodného údolí Wahgi. Celodenní přesun do regionálního centra Mt. Hagen.
 • 7.den - Před námi je široké údolí Wahgi, které je biblickou mekkou kmenů. Ne řeka Omo, ale toto údolí skrývá snad největší koncentraci kmenů na světě. Však posoudíte sami. Vyhaslý vulkán Mt. Hagen chrání město a údolí na jedné straně, Mt. Rondon na druhé a otevřené brány směřují do horkého Sepiku a do Lae. Úrodná půda odjakživa lákala lidi, aby se zde usadili. Snad cokoliv, co zde hodíte na zem, tak zapustí kořeny a vyroste. Babylon kmenů poznáme přes jejich různé vzory, oděvy, masky, totemy. Chimbu, Mt. Hagen, Huli a každý nám předvede jejich sing, sing. Muzeum sošek a totemů, které mají božské vlastnosti. Víte, jaký je rozdíl mezi kanibalem a lovcem lebek?
 • 8.den - Po vysokohorské dálnici pokračujeme ve směru do Lae. Územím Chimbu se dostaneme do Kundiawy, skryté ve stínu nejvyšší hory země Mt. Wilhelm. Goroka, Asaro domů slavných "bahenních mužů". Nahá těla potřená blátem, které zaschlé, zanechává bílý odstín na tmavém těle a na hlavách těžké hliněné masky. Příběh, který se nese celou historií "mudmanů" si prohlédnete na vlastní oči. Slabý proti silnému, zlo versus dobro a vítězí lidská vynalézavost. Ochutnáme také jedinečnou lokální kávu, kterou zde začali pěstovat němečtí kolonisté. Pravá arabica padne vhod.
 • 9.den - Dnes přijíždíme do přístavního města Lae, které je nejdůležitějším přístavem v zemi. přelet do Port Moresby.
 • 10.den - Po intenzivních zážitcích si zasloužíme trochu odpočinku, a tak nás čeká krátký přelet na jihovýchod ostrova do Tufi. Množství zálivů, které vypadají jako fjordy, obrovské podmořské jeskyně, svítící vodní svět, dělá z Tufi jednu z nejlepších destinací na potápění nebo na jednoduchý relax u exotického moře.
 • 11.den - Odpočinek v Tufi, šnorchlování, potápění.
 • 12.den - Odpočinek v Tufi, šnorchlování, potápění.
 • 13.den - Rozloučení s Papuou, kde se dají strávit měsíce a stále budete vidět pouze zlomek z této obrovské země. Z dálky vás pozoruje divoké Nové Irsko či Británie, Trobriandské ostrovy a otevírá se celý Pacifik. Vyzkoušejte zájezd do Oceánie.
 • 14.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.