Vyhledávání zájezdu
OSTROVY MALÝCH ANTIL - GUADELOUPE, DOMINIKA, MARTINIK - Dominika

OSTROVY MALÝCH ANTIL - GUADELOUPE, DOMINIKA, MARTINIK

Dominika

, HotelOSTROVY MALÝCH ANTIL - GUADELOUPE, DOMINIKA, MARTINIK

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Roseau - transparent 27°C


Popis
Tři ostrovy na rozhraní východního Karibiku a Atlantiku. Tropický koktejl, v němž se mísí koloniální vlivy Francie (Martinik a Guadeloupe jsou zámořskými departementy) a Británie (Dominika je samostatný stát v rámci Commonwealthu) s kulturními tradicemi a bujnou tropickou přírodou. Guadaloupe - dvojostrov připomínající tvarem motýla s činnou sopkou La Soufriere. Dominika - „zelená perla“ Karibiku s vřícím jezerem, gejzíry a vodopády. Martinik s vyhaslým vulkánem Mont Pelée a bělostnými plážemi. Kapradiny, mahagony, bambusy, orchideje, zázvor, káva, rum a samozřejmě hřejivé slunce a lákavé pláže Karibiku…
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-4.den: Praha - Pointe-a-Pitre. Guadeloupe.
Odlet na Guadeloupe do hlavního města Pointe-a-Pitre. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova - činnou sopku La Soufriére (1467 m), z níž stále stoupají sirné výpary. Jízda po západním pobřeží ostrova Basse Terre, koupání v Karibském moři. Kaskáda tří vodopádů na řece Carbet s nejvyšším vodopádem východního Karibiku (115 m): koupání v jezírku pod vodopádem. Možnost pěšího výletu deštným pralesem k vysokému, třístupňovému vodopádu Moreau: koupání v jezírku. Alternativně (dle počasí) nejvýchodnější bod ostrova Pointe des Chateaux: procházka po útesech, koupání v korálových lagunách.


5.-9.den: Pointe-a-Pitre - Roseau. Dominika.
Rychlolodí na ostrov Dominika (2,5 hod). Hlavní město Roseau: botanická zahrada s papoušky a velkou endemickou žábou „horské kuře“. Možnost návštěvy přírodních termálních jezírek. Trafalgarské vodopády: koupel v přírodních bazéncích s horkou sirnou vodou. Vyhlídka na Middlehemský vodopád, jezero Fresh Water Lake. Jižní cíp ostrova Scotts Head s krásnou pláží a vyhlídkou na místo, kde se stýká Atlantický oceán a Karibské moře. Okružní jízda kolem ostrova. Portsmouth: loďkou po indiánské řece do baru hluboko v džungli (cca 18 EUR). Horskou džunglí na východní pobřeží. Carib Territory - území, kde žijí karibští indiáni, poslední původní obyvatelé východního Karibiku. Po Ecsaliére Tete Chien na vyhlídku na útesy. Celodenní pěší túra k nejkrásnějšímu místu na ostrově - jezeru Boiling Lake s vroucí vodou, cestou koupání ve skalní soutěsce s jezírkem. Smaragdové jezero, vodopád Sari Sari Falls, Boetica-Glassé: sestup na pruh lávy končící v burácejícím moři. Pobyt na oblázkové pláži Champagne.


10.-14.den: Roseau - Fort-de-France. Martinik.
Rychlolodí na ostrov Martinik (2,5 hod), přejezd na východní pobřeží. Procházka po poloostrově Caravelle, koupání. Možnost výstupu na nejvyšší vrchol ostrova, vulkán Mont Pelée (1395 m): výhledy do kaldery. Hlavní město Fort-de-France s tržnicí. Jižní část ostrova: koupání s výhledem na skálu Rocher du Diamant. Koupání na nejjižnější pláži ostrova s palmami a bílým pískem, nejjižnější obec Ste-Anne. Bazilika Sacré-Coeur nad Fort-de-France, botanická zahrada Balata (13 EUR): procházka po lávkách zavěšených v korunách stromů, kolibříci. Jízda deštnými lesy s kapradinami, anthuriemi a bambusy po Route de la Trace, procházka podél vodního kanálu Beauregard. Grand Riviére: pěší výlet tropickým porostem v přírodní rezervaci k pláži Anse Couleuvre na severním pobřeží, koupání, motorovým člunem podél pobřeží zpět k autu (15 EUR).


15.-16.den: Fort-de-France - Praha.
Návštěva muzea rumu s ochutnávkou, odpočinek u moře. Odlet domů.Délka tras:
letadlem 18 000 km, loděmi 300 km, po zemi 300 km, pěšky 10x 4-14 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 28-30 °C, voda 25-27 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (2071): 6.3. - 21.3. 2018


cena v Kč: 74 990,-
5000 Kč sleva pro přihlášené do 30.9.2017


V ceně je:
Doprava. Vstupy do národního parku na Dominice, výstupní daň z Dominiky. Ubytování. Český průvodce, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, 2x loď mezi ostrovy, po ostrovech mikrobusy nebo auty. Ubytování: V penzionech nebo v apartmánech/bungalovech (14x) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím na pokoji, resp. v apartmánu/bungalovu (v jednom jsou 1-2 ložnice), k dispozici vždy malá kuchyňka nebo kuchyňský kout.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.