Vyhledávání zájezdu
Jordánsko, Palestina, Izrael (Komfort) -

Jordánsko, Palestina, Izrael (Komfort)

, Hotel starstarstarJordánsko, Palestina, Izrael (Komfort)

Počet termínů:

6 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Jordánsko, Palestina, Izrael
Ponořte se do historie lidstva, potřeste si rukou s beduíny, zamyslete se na místech, kudy kráčel Abraham, Mojžíš a Ježíš a vychutnejte si sladký mátový čaj. Zaposlouchejte se do švitoření na jeruzalémském bazaru a do zvuku zvonů v Nazaretu. Cestujte s námi do tří jedinečných zemí, které spojuje Genesis a vychutnejte si vůně Orientu. Magické skalní město Petra v Jordánsku vás ohromí svojí krásou.
Program
 • 1.den - Odlet a přelet přes Malou Asii a Středozemní moře až do jordánského království. Letiště královny Alie a transfer do našeho hotelu v hlavním městě Ammánu.
 • 2.den - Po snídani se přesuneme na sever do nejzachovalejšího antického města v zemi. JARASH: antické město, kde je odkrytých jen necelých 20 procent města. Dokonale zachované cardo maximus s vyjetými stopami od římských kočárů, množství byzantských mozaik, divadlo, tetrapylóny. Městu na křižovatce karavanových cest se dařilo. Uvidíte sami. Úrodná okolní krajina s olivovými sady a drobným zemědělstvím bude v kontrastu s tím co uvidíme zítra na jihu země. Následuje údolí Mrtvého moře, kde se vykoupete v nejslanějším moři na světě a uvidíte, že není voda jako voda a někde se plavat opravdu nedá. Na vlastní kůži si vyzkoušíte nemožné. Vezměte si noviny, opravdu se dá číst! Z nejníže položeného místa na planetě Zemi přejedeme na biblickou horu NEBO, kde je pohřben prorok Mojžíš. 40 let putování z Egypta po poušti ho přivedlo přímo sem, kde shlédl kýženě zaslíbenou zemi. Víte proč mu nebylo umožněno do ní vkročit?
 • 3.den - Vydáme se směrem na jih, kde se nám před očima stále více a více odkrývá poušť, údolí jsou širší a na konec se nedá dohlédnout. Předjíždíme kamiony, které čeká 18 hodinová cesta na hranice s Irákem, vyšplháme se výše a našim posledním Jordánským cílem je křižácký hrad KARAK. Monumentální stavba, která patří mezi největší křižácké hrady na světě a dlouho byla poslední baštou jeruzalémského krále. Víte co bylo oblíbenou kratochvílí Raymonda du Chatillona? Jordánsko je zemí beduínů a nikde není lépe vidět jejich původní vlast jako ve WADI RUM. Nejvyšší hora země skrývá údolí Wadi Rum, místo kde působil i T. E. Lawrence, a kde se na vteřinu staneme beduíny i my. Pouštní dálnicí se přesuneme do Petry. Welcome to Edom. Mojžíšův příběh je živý i zde, protože tu podle příběhu udeřil holí do skály a vytryskla voda. Švýcarský cestovatel Burckhardt objevil toto město v přestrojení v roce 1812. Tajemnou, či přímo magickou atmosféru si město udrželo dodnes.
 • 4.den - Splněný sen. Celodenní prohlídka Petry, která je ukryta hluboko v horách, kterým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžíšova bratra. Přes legendární kaňon se dostaneme před červenou pokladnici Khazneh, známou z filmu Indiana Jones. Kultura antického kmene Nabatejců se nám ukáže v celé kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a do toho hra světla na červeném pískovci se postarají o nádherné záběry. Aktivnější vystoupí až na úplný konec k největší památce Deir. Ve vstupních dveřích, které jsou vysoké 8 metrů se budete cítit jako mravenec. Přes Siq se vrátíme zpět a zavřeme za Petrou dveře. Zůstane skryta v těchto tichých, červených horách.
 • 5.den - Po časné snídani se spustíme do hlubokého údolí Mrtvého moře a jedeme přímo k řece Jordán. Jdeme oblastí kde je biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraniční přechod mezi Jordánskem a Izraelem, kde se pomalu dostaneme do reality této oblasti. Po absolvování všech formalit nás čeká Palestina. QUMRAN: místo svitků od Mrtvého moře, procházka po ruinách dávného osídlení, audiovizuální prezentace. Nejstarší a nejníže položené město na světě JERICHO. Uvidíte, co dokáže jedna trouba. Prosperující oáza pod hladinou moře a ve stínu Hory pokušení, místa, kde Ježíš 40 dní odolával ďáblu, ruiny starého Jericha, které je staré více než deset tisíc let. Z dálky nás vítají kopule a věže jeruzalémských chrámů. Večerní příjezd do města, jaké nemá na světě obdoby.
 • 6.den - Celodenní prohlídka Jeruzaléma: staré město a jeho čtyři čtvrti – muslimská, židovská, křesťanská a arménská, Skalní dóm a mešita Al Aksa. Místo příběhů, kde Abraham téměř obětoval Izáka, Zeď nářků, kam si i vy vložíte své přání, Via Dolorosa a chrám božího hrobu: místo poslední cesty Ježíše Krista. Křivolaké uličky starého města plné vůní a atmosféry, hora Sion, Davidova pevnost, zvony a muezzini, Damašská brána, nikdy nekončící příběhy Starého a Nového zákona, sladký mátový čaj. S námi poznáte toto město do posledního detailu.
 • 7.den - OLIVOVÁ HORA a Getsemanská zahrada, místo Jidášově zrady, ale i posledního spočinutí Panny Marie. Společně sejdeme dolů Olivovou horou s pohledem na hřbitov, ze kterého vstanou Židé jako první v soudný den. Údolí Kidron a panorama Jeruzaléma. Betlém: Bazilika Narození Ježíše Krista, nejstarší kostel v Palestině, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Co se skrývá za velkým šedivým zdí? Betanie: místo Lazarova vzkříšení a návrat do Jeruzalému.
 • 8.den - Na chvíli se ještě vrátíme do Negevské pouště, do pevnosti MASADA: Herodův palác, místo hrdinského boje Židů proti Římanům. Přesun na sever země, NAZARET: největší arabské město na izraelském území. Bazilika zvěstování a kostel svatého Josefa, Kána Galilejská, místo prvního a velmi sympatického zázraku.
 • 9.den - GENEZARETSKÉ JEZERO: úrodný kraj na úpatí Golanských výšin, místa posvěcené účinkováním Ježíše Krista, Hora blahoslavenství a místo rozmnožení chleba a ryb, Kristovo město Kafarnaum, křest ve vodách Jordánu, košer ryba v jedné z nejlepších restaurací severního Izraele.
 • 10.den - Opouštíme sever, příjezd na letiště v Tel Avivu, odlet a přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.