Vyhledávání zájezdu
JAR, Botswana, (Zimbabwe), Namibie, Lesotho - Botswana

JAR, Botswana, (Zimbabwe), Namibie, Lesotho

Botswana

, Kemp



JAR, Botswana, (Zimbabwe), Namibie, Lesotho

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 31°C


Popis
Jihoafrická republika, Namibie a Botswana pokrývají území o rozloze čtvrtiny celé Evropy. Téměř neuvěřitelné jsou zde rozdíly mezi klimatickými a vegetačními zónami, téměř nepředstavitelná je rozmanitost flóry a fauny, fascinující je etnická pestrost - žijí zde běloši, Indové a černoši nejrůznější národnosti a kmenové příslušnosti. *Možnost návštěvy monumentálních Viktoriiných vodopádů - nejslavnějších vodopádů Afriky. Národní parky Moremi, Chobe, Etoša plné velké africké zvěře. Poušť Namib s nejvyšší dunou na světě. Kolonie tuleňů či kostry velryb na pobřeží. Gigantický kaňon Fish či vodopády Augrabies. Jedinečná delta řeky Okavango. Hory a pastevci v království Lesotho. Metropole Johannesburg, Gaborone a Windhoek.
Program

PROGRAM ZÁJEZDU:



1.-2.den: Praha - Johannesburg - Pretoria.
Odlet do Johannesburgu. První setkání s Afrikou v největším městě JAR a v jeho metropoli. Pretoria: Chrámové náměstí, dům Pavla Krugera, Justiční palác, budovy Unie.


3.-4.den: Gaborone, Nata.
Botswanou od jihu k severu přes hlavní město Gaborone.


5.-7.den: Chobe N.P., *Viktoriiny vodopády.
Úchvatné lodní safari na řece Chobe. Možnost celodenního výletu k nejmohutnějším vodopádům na světě na hranicích Zambie a Zimbabwe - v jazyce Makalolů se jmenují příznačně „Kouř, který hřmí“ (cca 130 USD).


8.-10.den: Maun, Moremi N.P.
Největší vnitrozemská delta na světě, poslední ráj na zemi - delta řeky Okavango. Možnost plavby na vydlabaných kánoích „mokoro“ papyrusovou džunglí po průzračné vodě (cca 100 USD). Sloni, žirafy, hroši, antilopy, lvi, různorodé vodní ptactvo…


11.-13.den: Etosha N.P.
Jedna z nejkrásnějších přírodních afrických rezervací, jejíž jméno znamená v jazyce Sanů „Velké bílé místo“, se spoustou zvěře. Největší meteorit na světě Hoba, vážící 50 tun, baobaby.


14.den: Versteende Woud, Twyfelfontein.
Zkamenělý les starý 250 miliónů let v zemi Damarů. Nejvýznamnější naleziště skalních maleb a rytin v jižní Africe vytvořených před 3000-4000 lety.


15.-17.den: Skeleton Coast, Swakopmund, Windhoek.
Pobřeží koster, nezapomenutelný pohled na desetitisíce tuleňů. Namib - nejsušší poušť Afriky, která zaujímá asi 15% plochy celé země. „Nejjižnější německé mořské lázně“ Swakopmund. Windhoek - hlavní město Namibie ležící v nadmořské výšce 1656 m, světové a maloměstské zároveň, centrum hospodářství, kultury, vzdělávání, dopravy a turistiky.


18.-19.den: Namib Naukluft Park, Fish River Canyon.
Duny vysoké na 300 m, druhý největší kaňon na světě s hloubkou 550 m.


20.-21.den: Augrabies Falls N.P.
Skalnatá poušť, kaňon řeky Orange, kde dunící vody padají přes okraj příkrého srázu a vytvářejí jeden z nejkrásnějších světových vodopádů.


22.den: Kimberley.
Prohlídka slavné „Velké díry“ (Big Hole), největší jámy na světě ručně vykopané lidmi. Výkop, jehož obvod měří asi 1500 m a jeho hloubka je 240 m, byl v letech 1871 - 1914 obrovským nalezištěm diamantů v hodnotě přesahující 14 miliónů karátů (2722 kg). Skanzen.


23.-25.den: Lesotho.
Zapomenuté horské království uvnitř Jihoafrické republiky. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe). Návrat do minulosti, pastevci, krásné přírodní scenérie. Zapomenuté království uprostřed Jihoafrické republiky.


26.-27.den: Johannesburg - Praha.
Návrat do Johannesburgu. Prohlídka města: Constitution Hill - místo, kde se psala historie JAR, výstavní část města - Sandton, trhy s kořením a uměleckými předměty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.








Délka tras:
letadlem 20 000 km, terénním autem (4x4) 8500 km (523), pěšky 3x 5-10 km (volitelně - 523)


Počasí:
denní teploty 15-35 °C, na pouštích v noci nižší


Nástupní místo:
Praha




Termín (523): 14.3. - 9.4. 2017


cena v Kč: 95 790,-




Termín (526): 13.3. - 8.4. 2018


cena v Kč: 96 990,-




V ceně je:
Doprava. Vstupy do národních parků. Víza do Namibie včetně jejich vyřízení ve Vídni. Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály
a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax. Ubytování: Ve vlastních stanech ve vybavených kempech - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách.






GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.