Vyhledávání zájezdu
Freeride skitouring camp Gudauri - Gruzie - Gruzie

Freeride skitouring camp Gudauri - Gruzie

Gruzie

, Apartmány starstarFreeride skitouring camp Gudauri - Gruzie

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Gruzie leží mezi Velkým a Malým Kavkazem a oba jsou spojeny Suramským
hřebenem. Téměř většina jejího povrchu je hornatá a její vrcholky leckdy předčí i Mt.
Blanc. Lyžařský areál Gudauri se nachází zhruba 120 km od hlavního města Tbilisi,
z jižní strany Velkého Kavkazu. Areál je moderně vybaven a nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Díky své výšce '2153 m.n.m' vás nadchne nedozírnou plochou panenské přírody, spoustou sněhu, bezvětřím a také slunečním počasím a je tak tou nejlepší volbou pro freeride. Přestože svahy tohoto lyžařského střediska sahají vysoko nad hranice lesa, jsou pokládány ohledně výskytu lavin za bezpečné.
Na sjezdovky vás dopraví tři třísedačkové a čtyřsedačkové lanovky Dopelmaer, kdy třetí lanovkou se dostanete až na samý vrchol hory '3 006 m', z které je překrásný výhled a který by si neměli nechat ujít ani nelyžaři. K dispozici je osm skvěle upravených tratí různých stupňů obtížnosti 'modrá, červená, černá' s celkovou délkou 16 km. Můžete tak sjet až k silnici, jež spojuje Gruzii s Ruskem a je často využívána vojáky. Kromě nádherného lyžování a výšlapů na okolní vrcholky, si nenecháme ujít ani skialpovou túru pod legendy opředenou horu Kazbeg. Z nichž nejznámější je asi ta o Diovi a Prométheovi z éry starého Řecka. Podle legendy, byl Prométheus za trest připoután ke štítu hory, jelikož proti vůli bohů donesl lidem
oheň. Každým dnem k Prométheovi přilétal orel a trhal vnitřnosti z jeho těla. Naše cesta sice povede jen na úpatí hory Kazbeg, ke kostelu Nejsvětější trojice Gergeti, ale kdo ví, možná i zde proslulého orla zahlédneme.
Technická náročnost
Vyšší - skalní terén s obtížností do III. st. těžké cesty Via ferrata, ledovce velkým množstvím trhlin, cyklotrasy vedoucí po nezpevněných turistických cestách i v náročnějším horském terénu.
Fyzická náročnost
Vyšší - dlouhé celodenní přechody / přejezdy na kole do 8 hodin denně
1.den
Odlet z ČR do Tbilisi, přesun busem do Gudauri ubytování a seznámení s programem
2. - 6.den
Cílem zájezdu je především načerpat nové zážitky a nasát atmosféru rozsáhlých plání Kavkazu. Užijete si jízdu v prašanu se zaměřením na freeridovou a lyžařskou techniku a její zdokonalení. Na závěr se rovněž seznámíme s lavinovou výbavou, naučíme se jak s ní pracovat a také orientaci v terénu. Pro načerpání nové energie po celodenním lyžováním, ochutnáme místní delikatesy a zároveň se v posledním dni při návštěvě hlavního města Tbilisi seznámíme s gruzínskou kulturou.
7.den
odjezd z gudauri do Tbilisi a odlet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.