Vyhledávání zájezdu
Etiopie - Súdán - Džibuti (Expedition) - Súdán

Etiopie - Súdán - Džibuti (Expedition)

Súdán

, Hotel starstarEtiopie - Súdán - Džibuti (Expedition)

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Etiopie - velký okruh
Vydejte se na poznávací zájezd do Etiopie, ze kterého si přivezete zážitky na celý život. Momenty z této cesty vám utkví v paměti a vždy vám přinesou krásné vzpomínky. Prastaré náboženské komunity na severu Etiopie v kontrastu s animistickým jihem, který žije v úplně jiném světě, jaký známe pouze v představách. Zažijte silný zážitek, který tato exotická dovolená nabízí.
Program
 • 1.den - Odlet a přílet do Etiopie. Nocleh v kvalitním hotelu.
 • 2.den - Prohlídka hlavního města Etiopie ADDIS ABABA. Hlavní město starodávné země, která zažila všechna biblická království, vzestupy a pády a vytvořila obdivuhodnou kulturu ve východní Africe. Prohlídku začneme národním muzeem, kde je vystavena legendární Lucy a nejstarší dítě světa. Kdysi pradávno právě z této země vyvstal člověk a osídlil planetu. Prohlídka hlavní městské katedrály svaté trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde se zaposloucháme do modliteb v amharčině.
 • 3.den - Velmi časný budíček a přelet na sever do BAHIR DAR (1830 m n. m.). Hotel na břehu největšího jezera země, Tana. Ráno třicet kilometrů k vodopádům Modrého Nilu, který domorodci nazývají Tis Isat = Kouř Nilu. Nasedneme na loď a vyrazíme k poloostrovu Zeghe a dále ke klášteru Ura Kidane Mahret. Jsme jako na jiné planetě. Hustý les, kulaté kostely se střechami porostlými trávou a starými malbami. Šance vidět hrochy a krokodýly.
 • 4.den - Tříhodinová cesta do města GONDAR (2200 m n. m.), pod patronátem UNESCO, který byl sídlem císaře z Habeše. Poutníci a my s nimi přicházíme k císařskému paláci a koupeli krále Fasilides. Kostel Debre Birhan Selassieho, kde si popovídáme o rastafariánství. Hlídá ho osmdesát etiopských cherubínů. Odpolední návštěva vesničky Weleka, kde si povíme o Falaších.
 • 5.den - Ranní přelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná, v pohoří Lasta je známá jako kostely, které jsou vytesány do skály. Mnohé byly vytesány ve 12. století, ale na rozdíl od jiných podobných míst tato Lalibela dodnes slouží a jsou duchovním centrem města. Dnes navštívíme první skupinu kostelů.
 • 6.den - Naši mezci nás čekají před hotelem a vypravíme se do kostela Asheton Maryam ve výšce 4000 metrů nad mořem. Pětihodinová jízda a trekking. Odpoledne si prohlédneme druhou skupinu skalních chrámů.
 • 7.den - Přelet nad Simienskými vrchy, kde podle Homéra bohové hráli se skalními věžemi šachy, do nejstaršího města země. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládců. Největší samostatně stojící kus kamene na světě. Mariamtsion, postavený na místě prvního etiopského kostela. Ukážeme si místa, kde se podle víry ortodoxních etiopských křesťanů nacházejí originální Mojžíšovy desky s deseti božími přikázáními, spečeťujícími dohodu mezi Bohem a kmenem Izraelitů. Prohlédneme si muzeum, hrad krále Kaleba, lázně královny ze Sáby a také místo zvané Palác královny ze Sáby. Vysvětlíme si souvislosti s Jemenem.
 • 8.den - Návrat do Addis Abeby a prohlídka etnologického muzea. Příprava na jižní Etiopii.
 • 9.den - Opustíme Addis Abebu, chlad z hor začne postupně střídat teplo jižní Etiopie. Vypravíme se do kotle afrických kmenů, naším cílem je řeka Omo. Díky přírodě je Etiopie úžasně různorodá a uvidíte to vlastní oči. Oblast lidí z kmene Gurago a příjezd do JIMMA. Největší město jihovýchodní Etiopie.
 • 10.den - Civilizace je stále méně, les střídají kávové plantáže a jednu z nich navštívíme. Etiopská káva patří k nejlepším na světě, co myslíte? Příjezd do BEBEKA.
 • 11.den - Dnes se setkáme s příslušníky kmene Surma. Pastevci dobytka, kteří patřili k nejobávanějším kmenům Afriky. Jejich největším bohatstvím je dobytek, peníze pro ně neměly smysl. Jizvy na těle a malby znázorňují množství zabitých divokých zvířat nebo nepřátel. Při troše štěstí zažijeme i tradiční souboj holemi zvaný Donga, který bolí už jen při pohledu na něj.
 • 12.den - Naším dnešním cílem jsou velmi vysocí lovci z kmene Nyangatom. Cíl naší cesty majestátní řeka OMO je před námi. Překročíme řeku a po červené terénní cestě vyrážíme do vesničky kmene Karo. Je to nejmenší a nejvzácnější kmen povodí řeky Omo, jehož počty se odhadují jen kolem dvou tisíců lidí. Vesnice položená přímo na břehu řeky s fantastickým výhledem na řeku Omo. Řeka dává život všemu v této části země, a vytvořila množství národů, které se rozběhly do celého světa. Klasické obydlí, jizvy po soubojích s bičem z hroší kůže, hlinkou pomalovaní muži i ženy a nesmírně přátelský náčelník. Vesnička Dimeka, Turmi a relax v lodge.
 • 13.den - Rezervní den.
 • 14.den - Časný ranní budíček a za tmy uháníme po nově postavené prašné cestě do národního parku Mago, kde nás čeká snad nejznámější kmen Mursi. Ženy, které si rituálně roztahují rty a vkládají do nich hliněné talířky. To, že tyto kultury přežily, je téměř zázrak. Návrat do města Jinka, prostor na oběd u Ermiasa. Den jako ze snu ale nekončí. Po cestě si vykračují Hamar a Banna, polonahá těla, vlasy pomalované červenou hlinkou a na ramenou pušky. Stojíme, fotíme a divíme se.
 • 15.den - Údolí řeky Omo je za námi. Otevřenou cestou přes území kmene Tsemai a Konso přijedeme do ARIBA MINCH. Město 40-ti pramenů je výstupní branou do obrovské a nekonečné oblasti, které dominuje tajuplná hnědá řeka Omo. Vysoké kopce v okolí Arba Minch skrývají horské vesničky kmene Dorze, typické vysokými domy, které termiti postupně snižují. Ochutnáme chléb z falešného banánu s medovou nebo chilli omáčkou. Večer přijedeme do naší lodge a budeme odpočívat.
 • 16.den - Celodenní přesun do Addis Abeby. Cestou nevynecháme památku UNESCO a TIYA, stélová pole v regionu Soddo. Po příjezdu do Addis Abeby absolvujeme naposledy kávovou ceremonii a po rozlučkové večeři sedneme do letadla a letíme do Evropy.
 • 17.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.