Vyhledávání zájezdu
Etiopie - od Amharů po Hamery - Etiopie

Etiopie - od Amharů po Hamery

Etiopie

Addis Abeba, Program starstarstar

LM


Etiopie - od Amharů po Hamery

Počet termínů:

11 termínů / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely*** často jsou zařízeny v regionálním stylu s barevnými tkaninami a ozdobami (což je také atrakcí pro turisty).

Pokoje: pokoje pro dvě osoby s koupelnou (sprcha nebo vana, WC, ručníky).

Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány pokrmy podobné evropským, lze si objednat i jídla regionální kuchyně.

Na jihu, v obci Turmi je ubytování v Buska Lodge: www.buskalodge.com.

Chaty: nachází se mimo město, u břehu řeky Kezke, umístěné v zahradě, uprostřed květin a stromů (oblast příznivá k pozorování ptáků).

Domky: postaveny z přírodních materiálů, zakryté rákosím, ve stylu místních chat Hamarů.

Pokoje: čisté, postele jsou vybaveny moskytiérou, s komfortní koupelnou.

Upozornění! Doporučujeme vzít s sebou baterku, základní kosmetické potřeby, ručníky, opalovací krémy, repelenty a gel na mytí rukou.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem společnosti Turkish Airlines, s mezipřistáním v Istanbulu, ubytování v hotelech nebo v tzv. lodge dle specifikace, ve dvoulůžkových pokojích (přistýlka na požádání), 16 nocí v hotelu (1 noc v hotelu v Istanbulu se snídaní), 3 vnitřní přelety podle programu, letištní taxy, stravování dle programu: snídaně a večeře (s výjimkou ubytování v Istanbulu), turistický program, plavba po jezeře Čamo, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy jeepy 4x4 /nejčastěji Toyotou/ během celé trasy, služby polského průvodce během celého výletu, místního delegáta - vedoucího skupiny, místní průvodce, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné, náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného) cca 245 USD, spropitné, nosiči cca 65 USD, vízum do Etiopie 50 USD (poplatek na letišti, cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu).

Víza

Vízum do Turecka

- od 1. ledna 2005 je zrušena vízová povinnost pro držitele cestovních pasů České republiky

- cestovní pas musí být platný min. 150 dní od návratu z Turecka

Vízum do Etiopie

- občané ČR mohou získat jednorázové turistické vízum s dobou platnosti 1 měsíc při příletu na mezinárodním letišti Bole v Addis Abebě. Poplatek činí 50 USD (doporučuje se mít připraven přesný obnos).

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento program na 5.8 / 6. Revenze zde: http://r.pl/od-amharow-do-hamerow/zakwaterowanie-etc

Program

Archa úmluvy v Aksumu • kaňon a vodopády Modrého Nilu • Lalibela - osmý div světa • úžasné kostely vytesané do skály na úrovni země • hroši, zebry, opice, krokodýli, marabu • setkání s kmeny Amhara, Hamara, Mursi, Dora, Konso - neobvyklé kostýmy, pomalovaná těla, ozdoby, zvyky a rituály lidí Jihu • vnitřní přelety na severu a přejezd jeepy na jihu

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

12:55 Setkání na letišti ve Varšavě u stanoviště cestovní kanceláře CK.

14:55 - 18:30 Přelet do Istanbulu, transfer, přenocování v hotelu.

Den 2

Po snídani procházka po Istanbulu (případné vstupné a jízdenky městské hromadné dopravy na vlastní náklady), odpoledne transfer na letiště a v 18:50 odlet do Addis Abeby.

Den 3

01:10 Přílet do etiopského hlavního města Addis Abeby, transfer do hotelu. Ubytování a čas na odpočinek. Po snídani prohlídka města. Navštívíme Národní muzeum, kde se seznámíme s historií a současnosti Etiopie. Jeho největší atrakcí je Lucy - kostra našeho pra… pra… pra předka, objevena v roce 1974. Kostra je stará 3,2 milionů let. Návštěva katedrály sv. Trojice s hrobkou císaře Haile Selassie, Národopisného muzea a císařských apartmánů v jeho bývalém paláci, pohoří Entoto s panoramatickým výhledem na město - 3200 metrů nad mořem. Večeře a přenocování v hotelu Haikan nebo podobném.

Den 4

Po snídani přelet do Aksumu (seznam UNESCO), kolébky etiopského křesťanství. Prohlídka: předkřesťanských obelisků, katedrály Panny Marie, pozůstatků paláce královny ze Sáby, archeologického muzea a královských hrobek. Budeme obdivovat kapli, ve které je uložena legendární Archa úmluvy. Večeře a přenocování v hotelu Consolar nebo podobném v Aksumu.

Den 5

Po snídani transfer na letiště, přelet do Lalibela (seznam UNESCO), které je považováno za osmý div světa. Ubytování v hotelu v centru města. Ve stejný den prohlídka kostelů z 13. století, jež jsou vytesány ve skalách. Je to nejdůležitější bod na etiopské historické stezce. Podle legendy při stavbě jedenácti kostelů během dne pracovaly tisíce dělníků, během noci andělé. Kostel sv. George je ve tvaru řeckého kříže. Bete Medahne Alem - je největším monolitickým kostelem na světě. Večeře a přenocování v hotelu v Lalibele.

Den 6

Přejezd do Gondar velmi malebnou horskou cestou. Nedávno dokončená cesta je dosud ještě málo navštěvovaná turisty. Díky tomu jsou setkání s Etiopany, kteří tam žijí, velmi autentická. Zastavíme u skalního útvaru zvaného Amba - jenž je velmi výrazným prvkem etiopské krajiny. Cesta vede městem Debre Tabor (z 13. století), které v 19. století plnilo úlohu hlavního města. Večeře a přenocování v hotelu Kino nebo podobném. (Trasa celkem cca 310 km - cca 60 km štěrkové cesty a cca 250 km asfaltové).

Den 7

Přejezd k Národnímu parku Simienské hory (zapsaném na seznamu přírodního dědictví UNESCO). Neuvěřitelně malebné pohoří, plné kaňonů, z nichž se tyčí vrcholky vyhaslých sopek, tzv. Střecha černého kontinentu. Čekají na nás úchvatné výhledy a desítky gelad - jediných býložravých opic na světě. Zvířata nejsou agresivní, dovolují přiblížit se k nim a fotografovat. Výlet do vesnice černých Židů - Falašů. Návrat do hotelu v Gonder, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km - z toho cca 160 km jsou asfaltové cesty).

Den 8

Po snídani prohlídka Gonder, které bylo v 17. století hlavním městem Etiopie. Gonder (seznam UNESCO), bylo založeno v roce 1636 králem Fasidelousem, jehož palác se dochoval dodnes. Je to stavba, kterou nenajdete v žádné jiné africké zemi, často zvaná „African Camelot“. Dalším bodem programu je prohlídka kláštera Debre Berhan Selassie, jenž je známý svými nádhernými obrazy a freskami. Uvidíme také lázně krále Fasidesa. Přejezd do města Bahir Dar k jezeru Tana. Večeře a přenocování v hotelu Addis Amba nebo podobném. (Trasa cca 185 km po asfaltových cestách).

Den 9

Po snídani výlet k vodopádům na Modrém Nilu (30 km od Bahir Daru). V odpoledních hodinách plavba po největším etiopském jezeře Tana. Na ostrovech a poloostrovech obklopených jeho vodou se nachází více než 20 kostelů a klášterů. Uvidíme jeden z nejkrásnějších - Ura Kidane Mihret ze 16. století, nacházející se na poloostrově Zagwe. Po jezeře stále plují lodě vyrobené z papyru. Před expedicí Ra studoval u místních vesničan Thor Heyerdahl. Poplujeme lodí k místu, odkud pramení Modrý Nil. Možná také uvidíme hrochy. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 10

Po snídani transfer na letiště a přelet do Addis Abeby. Přejezd směrem k Awasa podél tektonických jezer Velkého afrického příkopu Ziway, Abiata a Shala. Zastavíme u jezera Ziway v místě, kde se shromažďují stovky exotických ptáků. Můžeme zde obdivovat mimo jiné marabu, kladivouše africké, orly, volavky, ibisy a ledňáčky. Během cesty návštěva v Shashamane, v zemi kterou daroval císař Haile Selasie obydlují Rastafariáni. Během cesty oběd. Večeře a přenocování v hotelu Pina nebo podobném v Awasa nebo v hotelu Haile v Shashamane. Awasa je příjemné místo s mírným klimatem nabízející odpočinek po dlouhé cestě severní Etiopií. Jeho největším lákadlem je čisté jezero plné ryb. Břeh jezera je skvělým místem k pozorování exotického ptactva. (Trasa cca 270 km převážně po asfaltových cestách).

Den 11

Po snídani návštěva barevného a rušného rybího trhu u jezera Awassa. Bude příležitost ochutnat čerstvě smažené ryby. Během cesty safari v Národním parku Senkelie. Je zde největší koncentrace antilop v zemi. Budeme pokračovat v cestě k městu ležícímu u jezera Čamo (Chamo) - městu Arba Minch (město 40 pramenů). Místo vděčí za svůj název mnoha přetékajícím pramenům, které se nacházejí v této oblasti. Během cesty setkání s obyvateli kmene Oromo a Wolayta. Projedeme krásnou, zelenou a zajímavou krajinou Etiopie. Večeře a přenocování v hotelu Ezana nebo podobném. (Trasa cca 300 km převážně po asfaltových cestách).

Den 12

Po snídani výlet do hor, do vesnice kmene Dora. Dora je známý pro své specifické domy ve tvaru sloní hlavy. Jsou to úžasné budovy, postavené z bambusových tyčí a listů tzv. falešného, velmi trvanlivého banánovníku dosahujícího 15 m na výšku. Vesnice je velmi pestrá, můžete zde koupit jedinečné nádobí, textilie, samé zajímavé, unikátní suvenýry. V odpoledních hodinách vodní safari na jezeře Čamo, během cesty uvidíme krokodýly, hrochy a různé druhy ptáků (pelikány, volavky, orly). V odpoledních hodinách návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km po štěrkových cestách).

Den 13

Po snídani přejezd zemí kmene Konso směrem k městu Jinka, návštěva vesnice. Budeme obdivovat barevné kostýmy, vyhlídkové terasy na polích a řezby ze dřeva, které jsou stavěny na hroby. Vesnice Konso, jejich kultura a způsob hospodaření byly zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. V další části cesty setkání s příslušníky kmene Benna. Okolí Jinky je nádhernou krajinou s volně žijícími živočichy. Je to místo, kde čas plyne pomaleji a vše má vlastní, africké tempo. Během cesty návštěva vesnice kmene Ari. Budete příležitost seznámit se s výrobou keramiky a kovářstvím. Poznáme technologií přípravy a ochutnáme místní alkohol - Araki. Příjezd do hotelu v Jinka, večeře a přenocování. (Trasa cca 290 km, od poloviny po asfaltových a štěrkových cestách, trasa je v procesu modernizace).

Den 14

Po snídani přejezd k Národnímu parku Mago. Výlet do vesnice kmene Mursi. Mursi je nejvíce rozeznatelným kmenem obyvatel žijících v údolí řeky Omo. Ženám kmene Mursi vstupujícím do dospělosti se rozřezává spodní ret a umísťuje se do něj hliněný nebo dřevěný kroužek. Kroužky se vyměňují za větší a větší, nejokázalejší jsou až 35 cm v průměru. Velikost kroužku a jiné ozdoby, které mají po celém těle, představují atraktivitu ženy a její hodnotu (snoubenec musí náležitě zaplatit rodině budoucí manželku). Muži z tohoto kmene ozdobně malují těla, jejich tváře jsou pokryty převážně bílými vzory. Přejezd do Turmi. Přestávka na oběd během dne, večeře a přenocování v Buska nebo v chatách v Turmi. (Trasa cca 120 km většinou po prašných a štěrkových cestách).

Den 15

Po snídani přejezd do Omorate nedaleko hranic s Keňou. Přepravíme se vydlabanou lodí na druhou stranu řeky Omo do vesnice kmene Dasenech. Je to jeden z afrických kmenů, jehož způsob života se změnil jen málo.

Den 16

Brzy ráno snídaně a návštěva trhu kmene Hamarů v Dimeka, Turmi, Alduba nebo v Key Afer v závislosti na dni v týdnu. V tento den jdou okolní obyvatelé na trh měnit své zboží: ovoce, semena, hliněné hrnce, kůže, tykve, které zde slouží k ukládání mléka nebo krve z dobytka, ozdoby, šperky, specifika k malování těla. Následně přejezd do Arba Minch. Zastávka u skalního útvaru, který má výhled na jezero Chew Bahir, kdysi zvané Lake Stefania. Návštěva vesnice kmene Erbore. Erbore je kmen kulturně blízký kmeni Hamarů. Během cesty přestávka na oběd. Příjezd do hotelu v odpoledních hodinách, večeře, přenocování v hotelu Ezana nebo podobném. (Trasa cca 300 km prašnými cestami, pak asfaltovými).

Den 17

Po časné snídani odjezd směrem k Addis Abebě. Během cesty zastavíme v Tiya, prohlídka komplexu kamenných stél (komplex je na seznamu UNESCO). Večer regionální večeře s tradiční hudbou a ukázkou tanců v typické etiopské restauraci. Kolem půlnoci transfer na letiště a odlet do Polska. (Trasa cca 400 km po asfaltových cestách).

Den 18

13:55 Přílet do Varšavy.

Upozornění!

- Vezměte prosím na vědomí, že tento poznávací zájezd má vysokou hodnotu, co se poznávání týče, nemůže být kvalifikován jako standardní výlety. Budeme cestovat různými typy cest (zejména na jihu), prašnými a štěrkovými, proto může být tato cesta pro některé klienty velmi zatěžující. Doporučujeme vzít s sebou pohodlné oblečení a sportovní obuv.

- V Etiopii nejsou akceptovány dolary vydané před rokem 2000.

- Informace o vízech se vztahují na občany České republiky, zbývající klienti by měli kontrolovat své vízové ​​povinnosti průběžně, protože často dochází ke změnám.

- Očkování: není povinné. Severní část Etiopie, kterou navštívíme, není ohrožena, pokud jde o onemocnění jako je žlutá zimnice nebo malárie, očkování proto není nutné. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje preventivní očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let, můžete jej získat ve většině očkovacích center) a doporučuje se antimalarická profylaxe (recept předepíše Váš praktický lékař).

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.