Vyhledávání zájezdu
Etiopie - kmeny Jihu - Etiopie

Etiopie - kmeny Jihu

Etiopie

Addis Abeba, Program starstarstar

LM


Etiopie - kmeny Jihu

Počet termínů:

6 termínů / 3 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely*** často jsou zařízeny v regionálním stylu s barevnými tkaninami a ozdobami (což je také turistickou atrakcí).

Pokoje: pokoje pro dvě osoby s koupelnou (sprcha, vana, WC, ručníky).

Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány pokrmy podobné evropským, lze si objednat i jídla regionální kuchyně.

Kempy turistické třídy - ubytování ve stanech, které jsou vybaveny matracemi nebo rohožemi, malými polštářky, prostěradly nebo bavlněnými spacáky. Kempy jsou vybaveny sprchami a WC.

Strava: během pobytu v kempech Jinka a Turmi připravuje pokrmy pro skupinu kuchař. Jídlo bude připraveno pravidelně, nejčastěji z místních produktů.

- k snídani - obvykle pečivo, máslo, vejce, placky typu palačinky, džem, cereálie, káva, atd.

- k obědu - obvykle rychlé občerstvení v podobě těstovin s přísadami

- k večeři - polévka, rýže, těstoviny nebo brambory, kuře, hovězí nebo jiné maso, čerstvý salát.

Nabízíme židle, kempinkové stoly, nádobí a příbory.

Upozornění! Doporučujeme vzít s sebou baterku, základní kosmetické potřeby, ručníky, opalovací krémy a repelenty. Během cestování je užitečný gel na mytí rukou.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem společnosti Turkish Airlines, s mezipřistáním v Istanbulu, ubytování v hotelech dle specifikace, ve dvoulůžkových pokojích (přistýlka na požádání), 8 nocí v hotelu (1 noc v hotelu v Istanbulu se snídaní) a 4 noci v kempu, letištní taxy, stravování: snídaně, oběd ve dnech 7 a 8, večeře (s výjimkou ubytování v Istanbulu), turistický program, včetně plavby po jezeře Čamo, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy džípy 4x4/nejčastěji Toyotou/během celé trasy (ve dnech 10-14 změna na autobus typu Toyota Coaster), služby polského průvodce během celého poznávacího zájezdu, místního delegáta - vedoucího skupiny, kuchaře během pobytu v kempech, místní průvodce, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné, náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného) 205 USD na osobu, vízum do Etiopie 50 USD (poplatek na letišti, cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu, doporučeno je očkování proti žluté zimnici), spropitné a nosiči cca 65 USD.

Víza

Vízum do Turecka

- od 1. ledna 2005 je zrušena vízová povinnost pro držitele cestovních pasů České republiky

- cestovní pas musí být platný min. 150 dní od návratu z Turecka

Vízum do Etiopie

- občané ČR mohou získat jednorázové turistické vízum s dobou platnosti 1 měsíc při příletu na mezinárodním letišti Bole v Addis Abebě. Poplatek činí 50 USD (doporučuje se mít připraven přesný obnos).

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.3 / 6. Recenze zde: http://r.pl/plemiona-poludnia/zakwaterowanie-etp

Jiné

Přelet:

Nabízíme komfortní přelet letadly společnosti Turkish Airlines. Na úseku od Istanbulu jsou lety provozované letadly typu Boeing 737 nebo Airbus 320.

Palubní servis (zdarma) - maska na spaní, ucpávky do uší, ponožky, kartáček na zuby. Stravování: 2 pokrmy během letu - jeden lehký/skromnější a druhý teplý oběd/večeře s nealkoholickými a alkoholickými nápoji. Váhový limit zavazadel - příruční zavazadlo (8 kg), odbavované zavazadlo (20 kg).

Tyto informace jsou pouze orientační - cestovní kancelář není zodpovědná za změny leteckou společností, typ letadla nebo změny v palubním servisu.

Program

Addis Abeba • domy ve tvaru sloní hlavy • nádherně zdobená těla - kmen Mursi a Karo • svátek zasvěcení Hamarů • krmení hyen v Hararu • cestování džípy s vlastním kuchařem

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

12:55 Setkání na letišti ve Varšavě u stanoviště cestovní kanceláře CK.

14:55-18:30 Přelet do Istanbulu, transfer, přenocování v hotelu.

Časy odletů jsou orientační a mohou se změnit. Aktuální rozpis letů sledujte na: http://r.pl/rozklady.

Den 2

Po snídani procházka po Istanbulu (případné vstupné a jízdenky městské hromadné dopravy na vlastní náklady), odpoledne transfer na letiště a v 18:50 odlet do Addis Abeby.

Den 3

01:10 Přílet do etiopského hlavního města Addis Abeby, transfer do hotelu. Ubytování a čas na odpočinek. Po snídani prohlídka města. Navštívíme Národní muzeum, kde se seznámíme s historií a současností Etiopie. Jeho největší atrakcí je Lucy - kostra našeho pra… pra… pra předka, objevena v roce 1974. Kostra je stará 3,2 milionů let. Návštěva katedrály sv. Trojice s hrobkou císaře Haile Selassie, Národopisného muzea a císařských apartmánů v jeho bývalém paláci, pohoří Entoto s panoramatickým výhledem na město - 3200 m nad mořem. Večeře a přenocování v hotelu Haikan nebo podobném.

Den 4

Po snídani odjezd na jih k Arba Minch. Během cesty navštívíme klášter Adadi Maryam vytesaný do skály. Pochází z 12. století, z doby, kdy vznikly skalní chrámy v Lalibele. Návštěva v Tiya a prohlídka komplexu kamenných stél (seznam UNESCO). Přestávka na oběd, pokračování v cestě k Arba Minch. Ubytování v hotelu Ezana nebo podobném. (Trasa cca 450 km převážně po asfaltových cestách).

Den 5

Po snídani výlet do hor Chencha, do vesnice kmene Dora. Dora je známý pro své specifické domy ve tvaru sloní hlavy. Jsou to úžasné budovy, postavené z bambusových tyčí a listů tzv. falešného, velmi trvanlivého banánovníku dosahujícího 15 m na výšku. Vesnice je velmi pestrá, můžete zde koupit četné bavlněné a hliněné produkty: čepice, šátky, nádobí. Seznámíme se s procesem výroby chleba pečeného z dřeně získané z falešného banánovníku. Budeme mít příležitost ochutnat místní alkohol - Araki. Přestávka na oběd. V odpoledních hodinách vodní safari na jezeře Čamo, během cesty uvidíme krokodýly, hrochy a různé druhy ptáků (pelikány, volavky, orly). Přenocování ve stejném hotelu. (Trasa cca 70 km po asfaltových cestách).

Den 6

Po snídani přejezd zemí kmene Konso směrem k městu Jinka, návštěva vesnice. Budeme obdivovat barevné kostýmy, vyhlídkové terasy na polích a řezby ze dřeva, které jsou stavěny na hroby. Vesnice Konso, jejich kultura a způsob hospodaření byly zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. V další části cesty setkání s příslušníky kmene Tsemay a Benna. Okolí Jinky je nádhernou krajinou s volně žijícími živočichy. Je to místo, kde čas plyne pomaleji a vše má vlastní, africké tempo. Příjezd do kempu v pozdních odpoledních hodinách, večeře a přenocování. (Trasa cca 290 km, od poloviny po asfaltových a štěrkových cestách, trasa je v procesu modernizace).

Den 7

Po snídani přejezd k Národnímu parku Mago. Výlet do vesnice kmene Mursi. Mursi je nejvíce rozeznatelným kmenem obyvatel žijících v údolí řeky Omo. Ženám kmene Mursi vstupujícím do dospělosti se rozřezává spodní ret a umísťuje se do něj hliněný nebo dřevěný kroužek. Kroužky se vyměňují za větší a větší, nejokázalejší jsou až 35 cm v průměru. Velikost kroužku a jiné ozdoby, které mají po celém těle, představují atraktivitu ženy a její hodnotu (snoubenec musí náležitě zaplatit rodině budoucí manželku). Muži z tohoto kmene ozdobně malují těla, jejich tváře jsou pokryty převážně bílými vzory. Vesnice Mursijů je vzdálená 40 km od Jinky, jízda trvá asi 2 hodiny. Návrat do Jinky na oběd. Návštěva trhu kmene Hamarů v Dimeka, Turmi, Alduba nebo v Key Afer v závislosti na dni v týdnu. V tento den jdou okolní obyvatelé na trh měnit své zboží: ovoce, semena, hliněné hrnce, kůže, tykve, které zde slouží k ukládání mléka nebo krve z dobytka, ozdoby, šperky, specifika k malování těla. Kmen Hamarů, jsou urostlí muži a krásné, štíhlé ženy, výrazné účesy, téměř nahá těla pokryté okrovou hlínou, kovové obojky kolem krku, spirálové náramky a spousta barevných korálků. Na tento výjev dlouho nezapomenete. Přejezd do Turmi. Večeře a přenocování v kempu.

Den 8

Po snídani přejezd do Omorate nedaleko hranic s Keňou nebo do vesnice kmene Karo. Pokud pojedeme do Omorate, přepravíme se vydlabanou lodí na druhou stranu řeky Omo. Návštěva vesnice nejjižněji žijících obyvatel Etiopie. Kmen Dasenech obývá deltu řeky vtékající do jezera Turkana. Velmi zvláštní tetování/zdobení kůže řezáním/odlišuje tento kmen od ostatních kmenů jihu. Přestávka na oběd a návrat. Návštěva vesnice kmene Hamarů. Charakteristickým obřadem Hamarů je svátek zasvěcení mladých mužů. Dobře připravení kluci musí proběhnout po hřbetech několika párů dobytka. Skoky po hřbetech býků nejsou představením pro turisty, nelze je objednat nebo zorganizovat. Ale již mnohokrát byly naše skupiny pozvány k účasti na tomto obřadu. Doufáme, že bude tato příležitost i během dalších zájezdů (účast na obřadu za příplatek cca 20 USD/os.). Večeře a přenocování v kempu. (Trasa cca 120 km po štěrkových cestách).

Den 9

Po snídani přejezd do Arba Minch. Zastávka u skalního útvaru, který má výhled na jezero Chew Bahir, kdysi zvané Lake Stefania. Návštěva vesnice kmene Erbore. Erbore je kmen kulturně blízký kmeni Hamarů. Během cesty přestávka na oběd. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, večeře, přenocování v hotelu Ezana nebo podobném. (Trasa cca 300 km prašnými cestami, pak asfaltovými).

Den 10

Přejezd Nazret směrem k Národnímu parku Awash. Safari v Národním parku Senkelle. Žije zde endemický druh buvolce Swayne´a, který se dříve vyskytoval na pláních Somálska. Je zde také největší koncentrace antilop v zemi. Zastavíme u jezera Ziway v místě, kde se shromažďují stovky exotických ptáků. Můžeme zde obdivovat mimo jiné marabu, kladivouše africké, orly, volavky, ibisy a ledňáčky. Další část cesty vede mimo jiné sopečnou, kamenitou pouští a blízko hráze jezera v kráteru sopky. Během dne zastávka na oběd, večer večeře a přenocování v hotelu Genet nebo podobném. (Trasa cca 570 km většinou po asfaltových cestách).

Den 11

Návštěva Národního parku Awash. Je považován za nejzajímavější savanový park Etiopie. Žije v něm více než 80 druhů savců, mimo jiné: východoafrické oriksy, dikdiky a africké gazely. Setkání s dravci jsou vzácná, i když tam žijí levharti, hyeny, gepardi a šakali. Největší zážitky poskytuje obdivování krajiny a pozorování ptáků. Přejezd do Hararu a večer účast na krmení hyen. Je to úžasná podívaná, kdy jsou divoká zvířata krmena z ruky. Zpočátku jsou velmi bojácné, po určité době sahají po kusech masa podávaných na holi rukama a dokonce i ústy. S krmením hyeny je spojena určitá věštba, reakce zvířat krmených během svátku Ashura předpovídá, jak úrodný bude příští rok. Hotel Heritage Plaza nebo podobný v Haharu nebo hotel v Dire Dawa. Hotelová základna v Hararu je velmi skromná, ale je třeba jí využít, pokud chcete vidět krmení hyen. (Trasa cca 370 km převážně po asfaltových cestách).

Den 12

Prohlídka Hararu, opevněného města. Je považováno za duchovní centrum etiopských muslimů. Podle některých muslimů čtvrté místo, pokud jde o svatost města po Mekce, Medině a Jeruzalémě. Návštěva trhu, kde obchodují spolu křesťanští a muslimští prodejci. Přejezd do Dire Dawa. Cestou navštívíme kávovou plantáž a plantáž katy jedlé - omamné rostliny pěstované v této části Afriky. Večer prohlídka Dire Dawa, druhého největšího města Etiopie. Vede jí jediná etiopská železniční trať spojující Addis Abebu s Džibuti. Večeře a přenocování v hotelu Salam nebo podobném. (Trasa cca 50 km po asfaltových cestách).

Den 13

Přejezd směrem k Addis Abebě silnicí vedoucí okrajem parku Awash. Poslední příležitost k setkání s africkými zvířaty. Večeře v regionální restauraci spojená s ukázkami etiopských tanců. Večer transfer na letiště. Po půlnoci odlet do Polska s mezipřistáním v Istanbulu. (Trasa cca 400 km po asfaltových cestách).

Den 14

13:55 Přílet do Varšavy.

Upozornění!

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.

- Vezměte prosím na vědomí, že tento poznávací zájezd má vysokou hodnotu, co se poznávání týče, nemůže být kvalifikován jako standardní výlety. Budeme cestovat různými typy cest (zejména na jihu), prašnými a štěrkovými, proto může být tato cesta pro některé klienty velmi zatěžující. Doporučujeme vzít s sebou pohodlné oblečení a sportovní obuv.

- Očkování: žádné očkování není povinné. WHO (Světová zdravotnická organizace) doporučuje preventivní očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let, můžete jej získat ve většině očkovacích center) a doporučuje se antimalarická profylaxe (recept předepíše Váš praktický lékař).

- V Etiopii nejsou akceptovány dolary vydané před rokem 2000.

- Informace o vízech se vztahují na občany České republiky, zbývající klienti by měli kontrolovat své vízové ​​povinnosti průběžně, protože často dochází ke změnám.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.