Vyhledávání zájezdu
Etiopie – Danakil a svátek Timkat - Etiopie

Etiopie – Danakil a svátek Timkat

Etiopie

, HotelEtiopie – Danakil a svátek Timkat

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Skvosty architektury odlišných stylů. Křesťanství, islám, animismus. Navštívíme Danakilskou proláklinu i území divokých Afarů. Poté bude naše cesta směřovat ke Gondaru na vůbec největší církevní slavnost etiopské ortodoxní církve Timkat. Po cestě projedeme územím, kam turisté zavítají jen zřídkakdy, jedno z nejteplejších a nejníže položených míst na zemi. Navštívíme starobylé památky, jejichž historie sahá až do dob starého zákona, a téměř tisíc let staré kostely vytesané do skalních masivů. Budeme svědky rituálu, který se skoro nezměnil od dob krále Šalamouna, tedy téměř 3000 let.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Zájezdy do Etiopie jsme začali organizovat jako první CK v ČR. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost destinace. Odborným průvodcem zájezdu je Roman Filipský, pro kterého se Afrika stala druhým domovem. Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. „POZNÁNÍ a ZÁŽITKY“ budou tentokrát pro nás na prvním místě! 

Ubytování:
Po dobu zájezdu mimo oblast DANAKIL využíváme jednoduché hotýlky turistické kategorie, jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím.
V odlehlé oblasti Danakilu se nocuje 2x venku pod širým nebem – na volném prostranství jsou umístěné jednoduché dřevěné postele, je potřeba pro tyto noclehy vzít z domova vlastní karimatku a lehký spacák! K dispozici bývá malý příbytek, kam se zamykají zavazadla a kde je možné se opláchnout vodou z kanystru, uvařit si na plynové bombě. Na sopce se 1 x nocuje v kamenných příbytcích, na karimatkách. Teplota přes noc se pohybuje kolem 20 –ti stupňů. Náročnější z hlediska „komfortu“ jsou tedy 3 noclehy.

Náročnost výstupu na sopku:
Kromě našeho průvodce skupinku doprovází ještě místní průvodce. Na sopku se vychází ve večerních hodinách. Délka chůze cca 3-4 hodiny podle rychlosti, nejedná se o náročný pochod, stoupání do mírného kopce, ještě v noci se sejde dolů k sopečnému jezeru, kde nás čeká jedinečná podívaná. Následně se pokračuje nahoru na okraj sopky, kde jsou příbytky. V kamenných příbytcích se přespí a brzy ráno, než začne být velké teplo sestupujeme zpět k autům. Cestou možnost focení. Snídáme obvykle dole, kde je také možnost se opláchnout po treku, poté už přesun směr Ahmed ela a danakilské pláně. Co se týče vybavení pro trek doporučujeme pevnou kotníkovou obuv.

Program v oblasti DANAKIL:
Danakilská proláklina nabízí mnoho zajímavostí. Během výletu podnikneme výpravu k sirným pramenům, solným horám a ke karavanám velbloudů na místa, kde se těží solné desky. Podle rychlosti jízdy a kvality cesty se snažíme co nejdříve podniknout výstup na sopku a následně se věnujeme poznávání dané oblasti.

Doporučené zavazadlo na cestu:
Je možné cestovat jak s baťohem či s taškou, tak i s malým kufrem. Hlavní zavazadla se nikde nepřenáší na delší vzdálenosti. Pro trek je potřeba malý baťůžek.


Strava po dobu výletu do oblasti DANAKILU:
Z Čech doporučuje přibalit si uzenku, oblíbenou konzervu, či polévku, nějaké sladkosti. Možnost je si dokoupit i jídlo v Addis Abebě. Na výpravu do oblasti DANAKILU vezeme v autě kanystry s vodou, velkou plynovou bombu, na které je možné si uvařit. Na ostatních místech se stravujeme v místních restauracích.


Den 1.
Letecky do ETIOPIE. Hlavní město Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. Ochutnáme první indžaru?
Den 2.
Vyrazíme směrem na sever. Kamenný portugalský most, ohromné rokle směřující k údolí Nilu. Překročení kaňonu Modrého Nilu, klesneme o 1400 metrů.
Den 3.
Cesta do Bahir Dar u jezera Tana, výlet na Tiss Issat - 400 m široké vodopády na Modrém Nilu.
Den 4.
Ranní výlet na jezero Tana, starobylé kostely, první seznámení s ortodoxní vírou, prameny Modrého Nilu. Odpolední přesun do Gondaru.
Den 5.
Timkat - oslava dne, kdy byl pokřtěn Ježíš Janem Křtitelem v řece Jordán. Neuvěřitelné množství poutníků z celé Etiopie i ze světa. Návštěva kostelů zabraných do příprav na největší církevní slavnost ortodoxní etiopské církve. Průvody nesoucí kopie archy úmluvy do Fasilidových lázní v předvečer slavnosti. Noční účast na slavnosti.
Den 6.
Rozloučení se slavností, dopolední průvody zpět do kostelů. Odjezd směrem k Debark v Simienských horách, překrásné scenérie, které ukrývají čtvrtou nejvyšší horu Afriky, přes 4 543 metrů vysoký Ras Dashen.
Den 7.
Výlet na nejkrásnější místa Simienských hor. Skupiny endemických paviánů dželad. Když nás potká štěstí, překvapí nás i téměř vyhynulý kozorožec walia, endemičtí ptáci a rostliny. Opravdový ráj nejen pro ornitology. Monumentální výhledy ze skalních útesů, divy botanické říše, pravěké lobélie.
Den 8.
Malebnou krajinou etiopské vrchoviny s úchvatnými výhledy do krajiny zpět do královského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex a vodní lázně Fasil Ghebbi. Prvky portugalské a indické architektury. Kusquam a chrám Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami, dech dávných časů. Wolleka - poslední místo Falašů, černých etiopských židů.
Den 9.
Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Měnící se krajinou a územím různých etnik až do vyšších poloh hornaté krajiny kolem města.
Den 10.
Lalibela, jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.
Den 11.
Přesun do největšího centra severovýchodní Etiopie, Mekele. Univerzitní město s bohatou historií a současná správní oblast regionu Tigrai. Výchozí město pro výpravy do Danakilu.
Den 12.
Cesta do Ahmed Ela v severní části Danakilu. Malá vesnice dobyvačů soli. Po cestě obrovské velbloudí karavany se solí. Jedno z mála míst, kde potkáte až tisícihlavá stáda velbloudů. Putujeme úžasnou krajinou strmých údolí až do solné pánve jednoho z nejdrsnějších a nejzajímavějších míst afrického rohu.
Den 13.
Danakilská proláklina, pro svoje klimatické podmínky přístupná jen několik týdnů v roce. Jedno z nejteplejších míst na zemi. Výprava k sirným pramenům, solným horám a ke karavanám velbloudů na místa, kde se těží solné desky.
Den 14. - 15.
Dvoudenní výprava danakilskou proláklinou na jednu z mála činných sopek Erta Ale, jedinou sopku v Africe se stálým lávovým jezerem. Po cestě budeme míjet solné doly, území kdysi pověstných Afarů. Dnes již známý kmen, jehož území bylo celé zmapováno až po roce 1930. Úžasná krajina s neuvěřitelnými minerálními útvary.
Den 16. - 17.
Cesta směrem na jih zpět do hlavního města. Krajinou hor a širokých údolí, etnika i náboženství se střídají tak, jako se mění typ krajiny. Příležitostně zastávky na focení, tržiště i místní vesnice. Po příjezdu do Addis Abeby noční odlet domů.
Den 18.
Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.