Vyhledávání zájezdu
ERITREA - SÚDÁN, Pouštní tajemství s mimořádnou nadílkou historie - Súdán

ERITREA - SÚDÁN, Pouštní tajemství s mimořádnou nadílkou historie

Súdán

, HotelERITREA - SÚDÁN, Pouštní tajemství s mimořádnou nadílkou historie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: SÚDÁN - Pouštní tajemství s mimořádnou nadílkou historie
Popis
Vydejte se s námi obdivovat skvosty architektury odlišných stylů. Během cesty na vlastní oči spatříme nekonečnou poušť, karavanní stezky, núbijské vesnice a legendy království Kuš. Královské město černých faraónů - Meroe s největším komplexem pyramid na světě. Cestujeme v malé skupince do 9 osob.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Akce určená pro cestovatele, kteří se snaží vyhledávat stále ještě turisty méně navštěvované destinace. Zájezd nepatří k těm fyzicky náročným. Dopravovat se budeme pronajatými vozidly (většinou džípy, mikrobusy), které budou řídit místní řidiči. Ubytováni budeme v hotelech turistické kategorie, částečně také ve vybavených pronajatých stanech. V ceně zájezdu je zahrnuta plná penze a veškeré vstupy. „POZNÁNÍ" bude pro nás na prvním místě!
Den 1. - 2.
Letecky do SÚDÁNU. Chártúm - nezapomenutelná scenérie soutoku Bílého a Modrého Nilu dávající vznik životadárnému veletoku Nil směřujícímu na sever do Egypta. Národní muzeum archeologie. Téměř 4000 let staré chrámy a hrobky byly přemístěny stovky mil do Chártúmu, aby byly zrekonstruovány. Omdurman. Návštěva mauzolea Mahdího, který stál v čele odporu vůči osmansko-egyptské vládě v Súdánu. Seznámení s tancem Dervishů v Hamad Elneil. Návrat do Chártúmu, večeře v restauraci s živou hudbou.
Den 3.
Džípy Bajúdskou pouští na sever. Krajina s úchvatnými scenériemi, termitiště. Pevnost Khandag ležící strategicky na břehu Nilu. Nocleh ve městě Dongola.
Den 4.
Návštěva místního trhu v Dongole. Po staré cestě do Sesibi, kudy po staletí putovaly velbloudí karavany. Zastávka v Tajab na břehu Nilu s nádherným výhledem do krajiny. Prohlídka ostatků Achnatona Amenhotepa IV a jeho chrámu zasvěceného bohu Atonovi. Západ slunce nad chrámem Amuna v Solebu. Chrám nechal vybudovat Amenhotep III podle architektonického skvostu chrámu Amuna v Luxoru. Nocleh v Solebu.
Den 5.
Prohlídka Amunova chrámu v Solebu. Poznáme běžný život farmářů žijících na břehu Nilu? Kamenná kaple u Jebel Dosha a vesnice Sadenga s chrámem zasvěceným královně Tiye, manželce Amenhotepa III. Trajektem přes Nil do Sai s vyhlídkou na okolní ostrůvky. Šance na krokodýly. Nocleh v Sai. 
Den 6.
Prohlídka města původně sloužícího jako pevnost. Místní chrámy, netradiční egyptské hroby. Překročení Nilu do městečka Abri. Zajímavé setkání s místními obyvateli ve vesničce Kosha. Cesta pouští přes núbijské vesnice, domy malované a zdobené unikátním způsobem. Staré lomy v okolí Tombos. Nilské břehy porostlé datlovými palmami a šťavnatou zelení s nádhernou scenérií granitových skalisek tvořící katarakty. 
Den 7.
Granitová stéla památníku vítězství Thutmose I. ve válce s Núbijským královstvím. Kerma, jedna z nejčasněji urbanizovaných osad v Africe. Návštěva západní „deffufy“, obrovského chrámu z pálených cihel, unikátní ukázky núbijské architektury. Nocleh ve stanu v oblasti písečných dun blízko města Kawa.
Den 8.
Kawa. Důležité náboženské a společenské centrum Kušitské říše. Achnatonův chrám byl však postaven Egypťany. Cesta pouští do Old Dongoly,sídla jednoho z křesťanských království. Projdeme pozůstatky města, navštívíme starý klášter. Večerní Karima na úpatí Jebel Barkal.
Den 9.
Návštěva královského pohřebiště 25. dynastie v Kurru. Pohřební komory s dochovanými malbami. Údolí zkamenělých stromů. Stolová hora Jebel Barkal z červeného pískovce. Posvátná hora Núbijců i Egypťanů. Chrám zasvěcený Amonovi. V těchto místech našelinspiraci i Verdi pro svou operu Aida. Západ slunce z vrcholu Jebel Barkal s fascinující scenérií chrámů a Nilu.
Den 10.
Místní tržiště v Karimě. Cesta k pyramidám v okolí Nuri. Vesnice Nuriů a pyramidy Napatských králů (750 př.n.l). Pohřebiště založené králem Taharkou (690 - 664 př.n.l). Pouští přes údolí Gazali do Atbary. Setkáme se cestou s místními nomády? Poslední paprsky slunce prozáří světovou památku Horního Egypta - Meroe. Nocleh ve stanu v Meroe.
Den 11.
Královské město Meroe, pyramidy obklopené písečnými dunami jako zlatým náhrdelníkem. Největší komplex pyramid na světě. Amonův chrám, římské lázně, paláce a chrámy. Meroe bylo jedno z prvních míst v Africe, kde začali těžit a zpracovávat železnou rudu. Město Shendi, tržiště a tradiční výroba oděvů. Přejezd pouštním údolím Awatib do Musswaratu s unikátní architektonickou stavbou Lvího chrámu. Město Naga, chrámy s pozoruhodnými architektonickými prvky a reliéfy. Nocleh ve stanu v Naga.
Den 12.
Ranní siesta v Naga. Pozorování života nomádů a jejich každodenních obyčejů. Cestou do Chártúmu zastávka na tržnici v Omdurmanu. Nocleh v Chártúmu.
Den 13.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.