Vyhledávání zájezdu
EKVÁDOR - Ekvádor

EKVÁDOR

Ekvádor

, HotelEKVÁDOR

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 20°C


Popis
Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Náhorní plošina Altipláno s vysokými sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Plavba na kanoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Jedná se o poznávací zájezd pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné. Při poznávání Ekvádoru se budeme pohybovat v oblasti náhorní plošiny, lemované zasněženými sopkami, ve starých koloniálních městech a v amazonském pralese. V ceně zájezdu je při pobytu v amazonské džungli zahrnuta plná penze. Po dobu pobytu v amazonské džungli budeme cestovat motorovou kánoí. Nejedná se o celodenní přesuny kánojí, ale jen dopravu na ubytování cca 2-3 hodiny a odtud se podnikají krátké výlety pěšky či lodí. Kvůli pohodlí je cesta zpět do Quita řešena letecky. Poznávání pro nás bude na prvním místě.

MOŽNOST POKRAČOVAT NA GALAPÁGY, VIZ AKCE Č. 313 .
Den 1.
Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quito.
Den 2.
Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného jako světové dědictví UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan? 
Den 3.
Výlet do Mindo ležícího v oblasti mlžného pralesa. Rezervace El Pahuma s až 4500 druhy orchidejí. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v korunách stromů či navštívit kakaovou farmu s ochutnávkou skvělé organické čokolády. Pozorování kolibříků. Pěšky k působivým kaskádám Nambillo.
Den 4.
Odjezd z Quita na jih. Autentický indiánský trh ve vesnici Zumbahua. Pokračování k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Nocleh v tradiční hosterii nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.
Den 5.
Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.
Den 6.
Baňos. Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce možnost fakultativně raftingu na řece Pastaze, canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termály v lázních Baňos.
Den 7.
Sjezd tzv. „Cestou vodopádů“ z Baňos do Amazonie. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v Lago Agrio.
Den 8. - 10.
NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně ? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana… Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře.
Den 11.
Návrat lodí zpět do Lago Agrioa následný letecký návrat do Quita.
Den 12. - 13.
Letecký návrat z Quita domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.