Vyhledávání zájezdu
Egypt - podél Nilu - Egypt - Káhira

Egypt - podél Nilu

Egypt » Káhira

, Program starstarstarstar

LM


Egypt - podél Nilu

Počet termínů:

16 termínů / 2 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Katovice, Varšava

Počasí:

Dnes Počasí v Cairo - transparent 29°C


Popis hotelu

Poznávací část

***/**** hotely - (5 nocí: 2 noci - v Hurghadě - v **** hotelu Grand Seas Hostmark nebo podobném; 3 noci - v Káhiře - v *** hotelu Mayorca nebo podobném). Jedna noc v lůžkovém vlaku - pouze dvoumístná kupé.

Upozornění! Vlaky v Egyptě jsou velmi odlišné od těch evropských, proto buďte připraveni na určité nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky k cestování.

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací a nejčastěji satelitním TV.

Plavba **** lodí po Nilu (4 noci)

Vybavení: restaurace, bar, malý bazén a lehátka.

Kajuty: komfortní a klimatizované dvoulůžkové kajuty (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Pobytová část

Hotely (4 noci) - v Hurghadě, ve vybraném hotelu (stravování dle popisu hotelu)Upozornění!!! Příplatek za program All Inclusive v hotelech během pobytové části, platí pouze po návratu z poznávací části v průběhu posledních 4 noci v Hurghadě.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Hurghady, letištní taxy, ubytování během poznávací části: v hotelech - celkem 5 nocí (2 noci v Hurghadě ve 4* hotelu, 3 noci v Káhiře ve 3* hotelu), na 4* lodi - 4 noci, v nočním lůžkovém vlaku z Asuánu do Káhiry - 1 noc; stravování: snídaně a večeře v hotelech, snídaně, obědy a večeře na lodi; ubytování během pobytové části: 4 noci ve vybraném hotelu (stravování dle popisu hotelu); transfery klimatizovaným autokarem, noční lůžkový vlak z Asuánu do Káhiry (večeře a snídaně ve vlaku, pouze dvoumístné oddíly), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (cca 25 USD, platí se na letišti), náklady na realizaci programu: ceny vstupenek, sluchátka během prohlídky muzea v Káhiře (cca 2 USD), služby místních průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd. (celkem cca 205 USD, povinný poplatek na místě), nápoje k obědům a večeřím, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu).

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Během pobytu v Hurghadě doporučujeme fakultativní výlety:

GIFTUN - plavba lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, opalování na korálovém ostrově - cena cca 30 USD.

PONORKA SINDIBAD - podvodní cesta v rozmanitém a barevném světě fauny a flóry v hlubinách Rudého moře - cena cca 55 USD.

SAFARI - zběsilá jízda po rozlehlé poušti, návštěva beduínské vesnice, západ slunce nad Saharou - cena cca 35 USD.

MEGA SAFARI - 40minutová jízda na čtyřkolkách a pozorování hvězd dalekohledy - cena cca 55 USD.

HLUBINNÉ POTÁPĚNÍ PRO AMATÉRY - celodenní výlet lodí na korálové útesy, včetně dvou sestupů k potápění po cca 15 minutách, v doprovodu potápěčského instruktora - cena cca 50 USD.

KATAMARAN RED SEA DOLPHIN - loď s proskleným dnem, přes nějž lze obdivovat krásu Rudého moře, a to zejména pro ty, kteří neradi plavou - cena cca 35 USD.

AQUAPARK V HURGHADĚ - výlet nejen pro rodiny s dětmi. Celodenní All Inclusive v aquaparku je zahrnuto do ceny výletu - cena cca 40 USD.

VEČER TÍSÍCE A JEDNÉ NOCI - okouzlující tanečnice, vibrující orientální hudba a točící se dervišové - cena cca 35 USD.

KLÁŠTERY - jedny z nejstarších klášterů na světě, sv. Pavla a sv. Antonia. Možnost poznání duchovního života egyptských mnichů - cena cca 60 USD.

UTOPIE - mořský výlet, možnost šnorchlování, přistání na ostrově Utopie, All Inclusive po celý den. Navíc plavba lodí s proskleným dnem, možnost rybaření - cena cca 50 USD.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.1 / 6

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/egipt-wzdluz-nilu/zakwaterowanie-egt

Program

Egyptské muzeum v Káhiře • Gíza - nádherné pyramidy a sfinga • starověké Théby • chrám boha Hora v Edfu • lůžkový vlak z Asuánu do Káhiry • plavba komfortní lodí po Nilu • pobyt ve slunné Hurghadě

Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet do Hurghady v Egyptě. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady. Celní a pasové odbavení a následně transfer do 4* hotelu (např. Grand Seas Hostmark nebo podobný). Čas na odpočinek po cestě. Večeře.

Den 2

Po snídani volný den na odpočinek po cestě a aklimatizaci. Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 3

Po snídani vystěhování a transfer autokarem do Luxoru. Následně prohlídka Luxoru, čili starověké Théby - „města sta bran“. Město Théby rozdělené Nilem na „město živých“ a „město mrtvých“, bylo svatyní trojice bohů: Amona, Muty a Khonse (chrám v Karnaku). Následně se vydáme na prohlídku hrobek v „Údolí králů“ - byly ukryty ve skalních rozsedlinách, vytesány v neskutečných výškách a neuvěřitelně dlouhé, chránily těla faraonů spolu s jejich poklady. Navštívíme také svatyni a hrobku královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy. Večer ubytování na 4 * lodi, večeře. Po večeři možnost fakultativního výletu (za poplatek cca 20 USD/os.) - přejezd kočárem po městě. (Trasa cca 280 km)

Den 4

Pro zájemce za poplatek - cca 40minutový let balónem nad západním břehem Luxoru (cca 120 USD). Snídaně na lodi. Následně pro zájemce fakultativní výlet: Madinat Habu - nejlépe zachovaný Hrobový chrám na západním břehu Luxoru, postavený Ramsesem III., Vesnice řemeslníků s pozůstatky stavby města a hrobkami stavebních dozorců, které ohromují neobvyklými malbami. Na závěr návštěva banánového ostrova (cca 50 USD). Pro ty, kdo nevyužijí možnosti fakultativních výletů - volný čas. Návrat na loď a noční plavba ve směru Edfu. Přejezd zdymadlem na Nilu. Během plavby po Nilu účastníci zůstávají na lodi. Večeře a přenocování na lodi, noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)

Den 5

Po snídani vylodění a prohlídka Edfu (cca 2 hod.), čili chrámového komplexu zasvěceného bohu Horovi - je to jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě, postavený ve 3. století př. n. l. Brzy odpoledne oběd na lodi. Následně plavba po Nilu do Kom Ombo. Prohlídka Kom Ombo, kde u břehu Nilu uvidíme chrámový komplex zasvěcený bohům Sobekovi a Haroerisovi. Večeře a přenocování na lodi, noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)

Den 6

Po snídani volný čas na lodi nebo pro zájemce (za poplatek cca 90 USD/os.) výlet autobusem do Abu Simbel (odjezd ráno kolem 4:00 hodiny), kde uvidíme chrám zasvěcený bohům Re-Horakhty a Háthor. Chrám postavený Ramsesem II. pro sebe a Nefertari stále uchvacuje svou rozlehlostí a architektonickým bohatstvím. Oběd na palubě lodi. Odpoledne plavba lodí (tradiční loď s plachtou) po Nilu, návštěva Kitchenerovy zahrady - botanického ostrova, shromažďujícího nejbujnější a nejbarevnější příklady flóry severní Afriky. Večeře a přenocování na palubě lodi, noční plavba. (Trasa cca 60 km - lodí)

Den 7

Po snídani vystěhování (skupině zůstanou k dispozici 2 - 3 kajuty). Pro zájemce možnost fakultativního výletu do núbijské vesnice, kde uvidíme malé krokodýly, núbijskou školu, vypijeme čaj v tradičním núbijském domě (cca 30 USD). Po obědě prohlídka Asuánu autobusem: Velká asuánská přehrada, ostrov Philea - chrámový komplex zasvěcený bohyni Isis přesunutý ze zaplavených oblastí na malebný ostrov. Transfer na nádraží v Asuánu. Přejezd nočním „lůžkovým“ vlakem z Asuánu do Káhiry (ve vlaku večeře a snídaně, pouze 2místné oddíly).

Upozornění! V některých termínech místo přejezdu vlakem možnost přeletu letadlem z Asuánu do Káhiry.

Den 8

Ráno kolem 9:00 příjezd do Káhiry (ubytování po prohlídce Káhiry, ubytování ve 3* hotelu Santana nebo podobném). Prohlídka města. V programu mimo jiné: Egyptské muzeum - sbírka více než 120 tisíc exponátů ukazujících civilizaci starověkého Egypta, Tutanchámonovy poklady (zlatá maska, šperky a užitkové věci). Během prohlídky muzea využijeme sluchátka (dle nařízení muzea), za poplatek 2 USD/os. Následně se vydáme na cestu do muslimského světa: Saladinova citadela, mešita Muhammada Alího, známá též jako Alabastrová mešita a jedinečný klášter vytesaný do skály Mukattanu ve čtvrti smrti. Večeře a přenocování v hotelu v Káhiře. (Trasa cca 40 km)

Den 9

Po snídani prohlídka okolí Káhiry: Sakkára s první a zároveň nejstarší Stupňovitou pyramidou faraóna Džosera, Memphis - hlavní město říše v průběhu období Starého státu se slavným kolosem Ramsesem II. a Alabastrovou sfingou a Gíza, čili pyramidy (Cheopsova, Chefrenova a Mykerinova) a majestátní sfinga. Večeře a přenocování v hotelu v Káhiře. (Trasa cca 60 km)

Den 10

Po snídani volný den na samostatné prozkoumávání Káhiry nebo pro zájemce (za poplatek cca 80 USD) výlet autobusem do Alexandrie. V rámci programu: přejezd autokarem přes centrum města, citadela Caytbay (prohlídka pouze zvenčí) - postavená z kamenných kvádrů zbylých po slavném majáku - Faros, římský amfiteátr, moderní Alexandrijská knihovna (postavená z oceli a skla, jako by „na oplátku“ za skvělou knihovnu, která v dávných dobách vyhořela) a „prezidentský“ Montaza park s nejkrásnější pláží, oběd je zahrnut v ceně. Večer, po večeři fakultativní výlet (za příplatek cca 40 USD) „Káhira v noci“: bazar Chán al-Chalílí, výjezd na Káhirskou věž, procházka reprezentativními ulicemi města se starou koloniální a muslimskou architekturou, plavba lodí po Nilu. Návrat a přenocování v hotelu v Káhiře.

Den 11

Po snídani transfer do Hurghady, příjezd v odpoledních hodinách, ubytování ve vybraném hotelu. Čas na odpočinek. Ve večerních hodinách večeře. (Trasa cca 480 km)

Den 12 - 14

Pobyt v Hurghadě - čas na odpočinek, koupání a opalování nebo fakultativní výlety.

Den 15

Ráno vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodiny) a transfer na letiště v Hurghadě. Přesné časy transferů uvede delegát CK na místě, den před odletem.

Upozornění k programu

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.