Vyhledávání zájezdu
Arménie - Gruzie - Arménie

Arménie - Gruzie

Arménie

, HotelArménie - Gruzie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 17°C


Popis
Jerevan - Garni - Geghard - Echmiadzin - jezero Sevan - Tsachkadzor - Tbilisi - Stephantsminda - Ananuri - Mccheta - Sighnaghi - Tsinandali - Kvareli - Nekresi
Další informace
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob.
Stravování
Upravená necelá plná penze: 4x oběd, 5x večeře, 1x galavečeře - rozvržení dle programu
Doprava
Letecky z Prahy
Program
1. den
Praha - Jerevan
odlet do Jerevanu, přílet v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Jerevan
Snídaně v hotelu, celodenní okružní jízda městem a pěší prohlídka centra, muzeum rukopisů Matenadaran, Státní historické muzeum, Muzeum genocidy 20. Století. Před večeří prohlídka „Vernisáže“, tržiště uměleckých předmětů a suvenýrů, večeře v typickém arménském restaurantu v centru města.

3. den
Khor Virap – Vayots Dzor – Areni
Snídaně v hotelu, celodenní výlet do údolí Araratu v blízkosti tureckých hranic, návštěva Khor Virapu, významného kláštera, pokračování do vinařské oblasti Vayots Dzor, návštěva jeskyně dochované z pravěku s nejstaršími nálezy na světě. Oběd a ochutnávka vína ve vesnici Areni – nejznámější vesnice regionu. Zpět do Jerevanu. Volný večer.


4. den
Garni – Geghard – jezero Sevan – horské středisko Diligan
Snídaně v hotelu, odjezd na prohlídku komplexů Garni a Geghard. Garni – architektonický komplex, památník arménské kultury z dob antiky, pevnost. Geghard – věhlasný klášter na skále, součást fondu světového dědictví UNESCO. Pokračování k jezeru Sevan – největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou, oběd v restaurantu u jezera Sevan. Po obědě prohlídka Sevanského kláštera a přejezd do horského lázeňského střediska Diligan, před příjezdem zastávka v bistru a supermarketu s čerstvými arménskými specialitami. Nocleh.


5. den
Diligan – Tbilisi
Po snídani odjezd do Gruzie, přejezd hornatou oblastí známé jako „arménské Švýcarsko“, návštěva kláštera Haghatsin umístěného v centru oblasti. Příjezd do Tbilisi v odpoledních, okružní jízda a pěší prohlídka Tbilisi s návštěvou místního historického muzea, ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem.


6. den
oblast Kazbegi – Ananuri – Mccheta – Tbilisi
Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Kazbegi (150 km), v Kazbegi oběd v místní restauraci s typickým gruzínským menu. Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (při jasném počasí úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu, možnost pronajmutí vozu k odvozu na vrchol hory – cca 40 EUR), přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti.
Na zpáteční cestě prohlídka města Mccheta – katedrála Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů; podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), zastávka u kláštera Jvari z 6. stol., tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii). Návrat do hotelu v Tbilisi.


7. den
oblast Kachetie – Gremi – Tsinandali – Tbilisi
Po snídani celodenní výlet do vinařské oblasti Kachatie, návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja při hranici s Ázerbajdžánem, vinařská vesnička Gurjaani a oběd s ochutnávkou vína. Prohlídka kostelů v Gremi (královská citadela a komplex kostelů Archanděla Michaela a Gabriela). Přejezd do města Tsinandali – historická vinice, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19.stol., Alexanderovi Chavchavadze; návštěva básníkova muzea. Večer návrat do hotelu v Tbilisi.


8. den
Tbilisi – Praha
Snídaně v hotelu, transfer na letiště Tbilisi, let do Prahy.

Cena zahrnuje
letenky Praha – Jerevan / Tbilisi – Praha (včetně tax a poplatků)
7x ubytování se snídaní (hotely 3*/4*)
4x oběd, 1x večeře, 1 x večeře s folklorním programem
výlety a vstupy do objektů a památek dle programu
transfery dle programu, služby místního průvodce, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
pojištění CK dle zákona č. 159/1999
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
nápoje, spropitné a další osobní výdaje.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.